Menu

Seriál „Průvodce reflexními luky - z nouze samoukem“ má za úkol usnadnit naprostému laikovi bez zkušeností se střelbou z reflexního luku vstup do této problematiky.

Naleznete zde základní rozdělení reflexních luků, popis jeho parametrů i komponent a jejich typického použití. Je zde i snaha popsat nejběžnější způsoby techniky výstřelu a jejich určení. Bonusem jsou mé osobní zkušenosti z tohoto ranku.

Cílem toho textu není naučit vás střílet z reflexního luku, což ostatně po internetu podle mého názoru ani nejde. Cílem je ukázat vám možnosti, které lukostřelba nabízí, zasadit je do širšího kontextu a zdůraznit nejčastější chyby i některé záludnější problémy na které byste mohli narazit.

Nemám samozřejmě patent na rozum a také možnosti mnou zkoušeného vybavení jsou omezené. Lukostřelba je navíc velmi individuální disciplína, takže co funguje skvěle jednomu nemusí už tak dobře sloužit druhému. Proto můžou některé pasáže působit možná až moc obecně. Je to však proto, že se buď k větší konkrétnosti neodvážím, protože by to mohlo některé jedince svést na scestí, nebo s tím jednoduše nemám vlastní zkušenosti.

Budu se tak snažit zdůraznit hlavně to co se běžně používá a funguje (!) a ne to co máte použít. To už nechám čistě na vás. Pokud nebudete hned z kraje všem pojmům rozumět, nebo vám bude připadat, že postupujeme moc pomalu - nezoufejte. Problematiku si i přes obecný úvod projdeme detailně. Chce to stejně jako celá lukostřelba jenom čas. 

Jednotlivé části seriálu se zde budou objevovat postupně. Nalézt je můžete v Sekci Luky a Vybavení -> Tradiční a reflexní luky, nebo můžete využít přímých odkazů na jednotlivé kapitoly/články :


ML


disbut2