Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Reflexní luky - seriál

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:10 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článku na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:15 #2

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Franta 2015-03-19 20:45
Mockrat dekuji za nove otevrenou sekci o klasickych lucich, ktera zde zcela neodiskutovalne chybela. Mozna by bylo pro zacatek dobre napsat par slov o Vasi osobe, a o tom jaky jste strelec( sportovni, lovec, nebo jen nadseny amater...), popripade vasi lukostreleckou historii. Drzim moc palce do budoucna, a hlavne se tesim na dalsi zajimave clanky. S pozdravem Frantisek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:16 #3

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Franta 2015-03-19 20:45
Mockrat dekuji za nove otevrenou sekci o klasickych lucich, ktera zde zcela neodiskutovalne chybela. Mozna by bylo pro zacatek dobre napsat par slov o Vasi osobe, a o tom jaky jste strelec( sportovni, lovec, nebo jen nadseny amater...), popripade vasi lukostreleckou historii. Drzim moc palce do budoucna, a hlavne se tesim na dalsi zajimave clanky. S pozdravem Frantisek

# ML 2015-03-20 08:54
Dobrý den Františku, původně jsem v článku představení měl, ale nakonec jsem se rozhodl s ním čtenáře nezatěžovat. Na přímý dotaz ale samozřejmě odpovím. Jsem od všeho trochu :-) Začínal jsem jako amatér a podomní střelec s kladkovým lukem. Zhruba po roce jsem přešel na lovecký reflexní luk a po dalších dvou letech jsem přešel na sportovní vybavení konkrétně na střelbu holým lukem, kterýžto praktikuji dodnes. Sportovní zázemí i vybavení využívám hlavně z praktických důvodů, ale nevnímám se vyloženě jako sportovní střelec, ale spíš jako amatér, který se občas omylem přimotá do sportu. Střílím na poli, na střelnic i v obýváku. Hlavně když střílím :-) Střelbou jsou v mém případě myšleny 2-3 tréningy týdně po 1,5 - 2 hodinách.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:17 #4

bowhunterc napsal:

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Franta 2015-03-19 20:45
Mockrat dekuji za nove otevrenou sekci o klasickych lucich, ktera zde zcela neodiskutovalne chybela. Mozna by bylo pro zacatek dobre napsat par slov o Vasi osobe, a o tom jaky jste strelec( sportovni, lovec, nebo jen nadseny amater...), popripade vasi lukostreleckou historii. Drzim moc palce do budoucna, a hlavne se tesim na dalsi zajimave clanky. S pozdravem Frantisek

# ML 2015-03-20 08:54
Dobrý den Františku, původně jsem v článku představení měl, ale nakonec jsem se rozhodl s ním čtenáře nezatěžovat. Na přímý dotaz ale samozřejmě odpovím. Jsem od všeho trochu :-) Začínal jsem jako amatér a podomní střelec s kladkovým lukem. Zhruba po roce jsem přešel na lovecký reflexní luk a po dalších dvou letech jsem přešel na sportovní vybavení konkrétně na střelbu holým lukem, kterýžto praktikuji dodnes. Sportovní zázemí i vybavení využívám hlavně z praktických důvodů, ale nevnímám se vyloženě jako sportovní střelec, ale spíš jako amatér, který se občas omylem přimotá do sportu. Střílím na poli, na střelnic i v obýváku. Hlavně když střílím :-) Střelbou jsou v mém případě myšleny 2-3 tréningy týdně po 1,5 - 2 hodinách.

# Franta 2015-03-20 21:28
Velice dekuji za Váš komentář Michale, neni nad to když clovek ví koho chleba jí. František

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:18 #5

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Délka tětivy — Petr 2015-09-09 07:12
Jak se správně určuje délka tětivy? Dočetl jsem se, že pokud má luk jako celek délku definovanou jako AMO, tak se délka tětivy rovná odečtením určitého počtu palců podle typu luku. Jak se dopočítám správné délky u "rozkládacích" reflexů. Pokud mám např. 25" střed a 70" ramena.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:19 #6

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# Délka tětivy — Petr 2015-09-09 07:12
Jak se správně určuje délka tětivy? Dočetl jsem se, že pokud má luk jako celek délku definovanou jako AMO, tak se délka tětivy rovná odečtením určitého počtu palců podle typu luku. Jak se dopočítám správné délky u "rozkládacích" reflexů. Pokud mám např. 25" střed a 70" ramena.


nejsem asi ten nejpovolanejsi, ale co ja pouzivam tak je obecna poucka : pro longbox ATA (delka luku) - 3", pro reflexy ATA - 4"

Co se "dopocitani" delky tyka .. nevim jak je to jinde, ale u Bear TD (TakeDown) je to tak, ze telo (handle) se dela/delalo v ruznych delkach oznacovanych jako A, B,C. Potom u konkretnich ramen je primo uvedeno, jaka s nimi vznikne delka ATA pro handle A, B nebo C .. a pochopitelne jaka bude vysledna sila ... Takze na ramenech bylo treba napsano : A-60"-73# B-64"-69# C-70"-63#. Doufam ze je to aspon trochu pochopitelne .. ale znovu .. takhle to byvalo u Bearu, jak je to jinde, netusim :-)

no a presna delka tetivy (podle toho jake BH chci dosahnout) se proste "dotwistuje" .. pridanim nebo ubranim otacek .. jen se to nesmi moc prehnat a proto ta tetiva musi nejak "v zakladu" sedet ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:21 #7

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# první závod — PetrP 2015-08-04 13:31
Dovolím si svoji zrovna prodělanou zkušenost. Vrátil jsem se zrovna ze svých prvních závodů. Po cca 1/2 střílení. Prý jsem měl jet na závody až po 2 letech střílení, ale protože už mám něco nazávoděno, tak vím, že nejsou závody jako závody. Dnes musí říci, že to byl hodně dobrý nápad. A podotknout, že jsem se předtím byl na jedny podívat a tyto byly poctivě vybrané.
Takže za mě jet se podívat / zastřílet si na nějaký pouťák je rozumné. Člověk si dobře zastřílí = TRÉNUJE a nasaje nějaké informace.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:21 #8

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# kategorie luku — PetrP 2015-08-04 13:38
Potřeboval bych poradit s výběrem luku. Nějakou představu mám, ale furt plavu v kategoriích (zvláště, když jsou jen 3 asociace). Chtěl bych se dostat na IFAA-TRRB použitelné i mimo 3D. Ideálně se zakládkou a dřevěným středem kolem 10 000 na dlouhého chlapa s nátahem 30 palců.
V pravidlech jsem se nedočetl jestli musí být střed dřevěný a jak je to s povolováním ILF zámků (,kde mi s nima budou dělat problémy.)
Případně kdyby se na něm dalo ještě nějaký čas střílet string walkingem a dal se k němu přidělat malý stablík.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:22 #9

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# kategorie luku — PetrP 2015-08-04 13:38
Potřeboval bych poradit s výběrem luku. Nějakou představu mám, ale furt plavu v kategoriích (zvláště, když jsou jen 3 asociace). Chtěl bych se dostat na IFAA-TRRB použitelné i mimo 3D. Ideálně se zakládkou a dřevěným středem kolem 10 000 na dlouhého chlapa s nátahem 30 palců.
V pravidlech jsem se nedočetl jestli musí být střed dřevěný a jak je to s povolováním ILF zámků (,kde mi s nima budou dělat problémy.)
Případně kdyby se na něm dalo ještě nějaký čas střílet string walkingem a dal se k němu přidělat malý stablík.


# kategorie luku — MichalL 2015-08-05 07:27
Dobrý den, Petře. To co jste popsal je poměrně pestrý konglomerát vlastností z nichž se některé vylučují, proto je těžké označit konkrétní luk. Nejvíc vaše požadavky (dřevo, krátké stabilizátory, zakládka, dlouhý nátah) připomínají olympijský luk, kterým se střílelo v 60. a 70. letech minulého století. Ale to jste asi nechtěl slyšet. Záleží tedy jestli budete závodit na závodech organizovanými česká 3D lukostřelba (IFAA) nebo ČLS (WA). Česká 3D vás nechá na svých terénních a 3D závodech závodit se zakládkou a stabilizátorem na tradičním luku. Problém by snad neměly být ani zámky, ale string walking pravidla zakazují. ČLS vás s tímto vybavením nenechá v "nižších" kategoriích střílet vůbec a klasifikují vás jako olympijský luk. Osobně bych vám poradil zvážit dvě možnosti. Vzhledem ke zřetelnému příklonu ke dřevu, který u vás cítím si sežeňte luk, který se vám líbí a naučte se z něj korektně střílet (sám pak dojdete k tomu, že stabilizátor a zakládka na trdičních lucích nejsou nutné i tak bych ovšem vážně zvážil zakázkovou výrobu luku, protože 30" je na krátké lovecké reflexy fakt hodně), nebo střílejte jak umíte a sežeňte si k tomu odpovídající vybavení. Vzhledem ke string walkingu a dlouhému nátahu mi to vede do kategorie holý luk, kde byste se měl cítit dobře. Ale budete se muset vzdát dřeva (nebo si luk) a na závodech pořádané ČLS odmontovat stablík. Je mi jasné, že jsem odpověděl na něco jiného než jste se ptal, ale život není tak jednoznačný jak občas vypadá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:23 #10

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)
# Odp.: kategorie luku — PetrP 2015-08-05 12:09
Se stringwalkingem jsem teď odstřílel jeden závod. Nebylo to špatné, nicméně ho plánuju opustit. Ale myslím si že by bylo dobré u něj ještě chvíli zůstat.
Vlastně jsem se chtěl zeptat (i přesto, že to není to co bych hledal), jestli se odstrojenou olympií ( a držením u šípu) dá střílet TR RB V 3D nebo ne. A případně jestli tam je nějaký zádrhel, třeba kvůli oknu.
Asi skončím u Samick Polaris a budu zkoušet co mi vyhovuje a šetřit na pořádný luk a třeba s ním zkusím i ČLS.
Případně pokud byste byl ochotný mi napsat na prausep na seznamu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 19. říj 2015 16:23 #11

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)
# Odp.: kategorie luku — PetrP 2015-08-05 12:09
Se stringwalkingem jsem teď odstřílel jeden závod. Nebylo to špatné, nicméně ho plánuju opustit. Ale myslím si že by bylo dobré u něj ještě chvíli zůstat.
Vlastně jsem se chtěl zeptat (i přesto, že to není to co bych hledal), jestli se odstrojenou olympií ( a držením u šípu) dá střílet TR RB V 3D nebo ne. A případně jestli tam je nějaký zádrhel, třeba kvůli oknu.
Asi skončím u Samick Polaris a budu zkoušet co mi vyhovuje a šetřit na pořádný luk a třeba s ním zkusím i ČLS.
Případně pokud byste byl ochotný mi napsat na prausep na seznamu.

# Odp.: kategorie luku — MichalL 2015-08-05 13:24
Jo takhle. Pod WA určitě ne. IFAA má pravidla volnější ale i tam je výslovně řečeno, že se musí jednat o tradiční luk. Technicky vzato není olympijský luk lukem tradičním ani když je odstrojený, takže bych řekl, že to asi nepůjde. Některé tradiční luky používají různé sofistikované zámky podobné těm ILF, takže ty by asi neměly dělat problém. Ale nepochopil jsem, že máte na mysli přímo odstrojený olympijský luk.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 30. srp 2016 09:58 #12

Dotaz k string walkingu. Princip jasný, značky na TABce a jejich omezení jasné. Značky vůči čemu? Značka na tětivě např. pro 50m střelbu je kromě označení sedla šípu povolena?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 30. srp 2016 10:47 #13

Správný dotaz. Je to značka oproti končíku šípu. Přiložím tabku těsně pod končík. Odměřím vzdálenost na tabce a posunu horní hranu tabky z podkončíku na to místo, které změřím. Pokud možno přesně. Milimetry hrají roli. Pak střílím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 02. zář 2016 08:40 #14

Líbilo by se mi (a nemám vyzkoušeno na všech vzdálenostech) přikládat vzdálenostní značku na tabce přímo na nižší bod na tětivě (např. spodní konec omotávky) bez posunu, (rychlejší s menší chybou). S tím, že dle fota tabky z článku o string walkingu by pak musela být stupnice obráceně.
Udělat si spodní značku na tětivě místo konce omotávky lze? (Proti přesnému ukončení spodní omotávky by snad námitky být neměly)?
( v regulích ČLS/Č3DL tápu a oproti WA/IFAA narážím na rozdíly)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Reflexní luky - seriál 02. zář 2016 10:31 #15

Nejsem si jist na kolik to odporuje pravidlům, ale na tětivu samotnou bych žádné značky radši nedělal. Spodní kraj omotávky se možná nehlídá, takže tam by to asi šlo. Ale horní by neměl přesahovat určitou mez, aby se přes něj nedalo mířit.

Logicky je to ale kravina, protože tětiva na rozdíl od tabky není pořád stejně dlouhá, časem se vytahá a občas je potřeba jí přimotat... Takže se postupem času čárky můžu posunout, nebo se třeba tětiva po sejmutí z luku maličko rozmotá...zakrátka tohle univerzálně nefunguje. Je to jak kdybych měl zaměřovač z gumy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum