Menu

Na přelomu května a června jsem měl možnost strávit 14.dní v Kanadě. Z toho celý týden na lovu baribala - černého medvěda. Lukem, pochopitelně. Napadlo mě, že by moje zážitky mohly zajímat i ostatní ....


Původně jsem plánoval jeden kratší článek a k tomu nějakou fotku. Nicméně těch zážitků bylo tolik, že se mi mé poznámky trošku rozrostly. Na jeden článek už toho bylo najednou moc. 

Mohl jsem celý text radikálně zkrátit. Přišlo mi to škoda. Myslím si, že lov není jen o tom jediném okamžiku, ale i o těch ostatních dnech. Dnech příprav, pozorování, marného čekání. A taky všech těch pocitech, které ho doprovází.

Navíc v Kanadě nelovím každý den a medvěda už vůbec ne. Nakonec jsem se rozhodl text rozdělit do více částí. V podstatě co den, to jeden samostatný článek.

Pokud by vás zajímal opravdu jen lov samotný a nic jiného, nabízím vám zkratku ... zde můžete přejít přímo na 7.den. Myslím si ale, že je to škoda. Nicméně je to vaše volba.:-)

 

Na úplný konec jsem pak připojil pár svých zkušeností, které jsem si odnesl. Poznatky o vybavení. Věci, které mi chyběly. Věci, které jsem sice neměl, ale dokázal jsem si je vyrobit. Věci, které se ukázaly jako užitečné. Snad někomu dalšímu budou tyto informace k užitku, při jeho vlastní lovecké výpravě. 

Zážitky z lovu se těžko popisují. Je těžké slovy vyjádřit všechny ty pocity, které jej doprovází. Snažil jsem se .. a snad se mi to trochu povedlo. Doufám, že se vám moje líčení bude líbit.

A snad ještě dodatek: Text je doplněný fotkami. Na některých fotkách je krev. Pochopitelně. Krev k lovu patří. Někde je jí víc, někde míň. Pokud vám podobné věci nedělají moc dobře, nekoukejte na ně ... 

 

>> Přejít na Kanada 2014 - Prolog a 1.den

H. 


disbut2