Menu

Výlet - neděle 1.6 – středa 4.6

Dál už není moc co dodat. Přijíždí za námi Karel. Všechny naše věci stěhujeme do auta. Na střechu přivazujeme kůže, které musíme vyložit na zpracování v Edmontonu.

t-karel 
Bez Karla bychom byli ztracení :-)
Ne vážně, staral se o nás jak o vlastní .. Karle, díky MOC


Odjíždíme z campu, loučíme se. Tak nějak někde uvnitř doufám, že je všechny snad nevidím naposled. Zastavujeme se v Edmontonu ve firmě, která by měla provést základní ošetření trofejí a připravit je na transport k nám domů.

Pak pokračujeme dál.

Do Skalistých Hor. Trasa Jasper, Banff a další známá místa.

Být tak blízko a nevidět tu krásu by byla vážně škoda. V duchu děkuji Jirkovi, protože to byl jeho nápad doplnit náš výlet o tuto část. Jsem nadšený a užívám si každou minutu.

Nicméně, to už jen vlastně jen obyčejný turistický výlet. A s lovem už nemá nic společného. Takže sem to už moc nepatří.

Tak bych se s dovolením omezil pouze na pár fotek. Problém je, že žádná fotka prostě nedokáže zachytit tu velkolepou nádheru, která je všude kolem ...

 

t-athabasca t-glacier t-trip1
t-river1 t-river2 t-sheep
t-deer t-bearwarn t-bearwarn2

 

Během focení zjišťuji, že můj foťák umí fotit panorma ... to jsou věci ! Tak pochopitelně nějaké dělám :-)

t-wideview

t-topview

 

Fotky ale bohužel nedokáží zachytit tu atmosféru. Když na ně teď koukám, jsou možná pěkné, ale realita je mnohem silnější. Omezím se pouze na jediné konstatování  ... a to ... JE TO NÁDHERA.

Ve městečku Banff objevuju indiánské muzeum. Není velké, ale líbí se mi. Mám pro tyhle věci slabost a tak dělám spoustu fotek. Jen pro ukázku vybírám čtyři 

t-museum1

t-museum t-museum3 t-museum4

 

Tak, co dál?

OK ... zbývá snad jenom ještě poděkovat

  • Jirkovi, Milanovi, Sašovi, Vláďovi  a Zbyňkovi (v abecedním pořadí :-)  za skvělou společnost, která jen podtrhla perfektní zážitek. Výbornou partu lidí, z nichž některé jsem předtím neznal. Ale všechny rád ještě uvidím. Doufám, že mockrát.

  • Karlovi Hoffmanovi, který nám v Kanadě zajistil spoustu věcí a věnoval nám hodně svého času. Navíc s ním byla legrace. Karle, díky moc ...

  • Paulovi, jeho dceři Karle, Robertovi a Berrymu z firmy Johnson's Outfitters . I když oni si to asi nepřečtou. Možná jim to někdy v budoucnu řeknu osobně. 

 

<< Předchozí          Další >>

H.


disbut2