Menu

8.den - pátek 30.května

Budím se s úžasnou myšlenkou, že dneska nikam nemusím. Nikam.

A jsem opravdu rád. Dnes si dám, po obědě, pohov. Znovu se jdu podívat na mého medvěda. Děláme fotky, které jsme včera kvůli tmě už udělat nemohli.

Nabízím pomoc při stahování, ale jsem s úsměvem odmítnut. Robert s Berrym dělají tuhle práci roky, jejich tempo je neskutečné a poslední co potřebují je, aby se jim při práci pletl  nadšený amatér z Evropy. Docela je chápu a odcházím.

Co je docela zarážející, že ani jeden ze střelených medvědů se nevyvrhoval. Ne hned po ulovení, ale ani na druhý den. Prostě nic. Přesto má maso vlastní plombu. Netuším, co s ním dělají.

 

V podstatě celý den proflákám. Opravdu si užívám, že dnes mám volno. Počasí se sice zlepšilo, na obloze je vidět i modrá barva, ale vše je vykoupeno silným větrem s ještě silnějšími poryvy. Vlny na jezeře se zalamují, o břeh před chatou se rozbíjí docela slušné vlny. 

Beru luk a jdu si zastřílet. Jen tak pro radost. Dnes mi zoufalý polystyrenový terč nevadí. Jednak QuickFletch křidélka fakt drží jako přibitá a jednak bych mohl klidně zlikvidovat všechny šípy.

S lovem jsem skončil.

Tedy pouze teď a tady ... aby nedošlo k omylu :-)

 

Kluci odjíždí rybařit. Vyjíždí tak skoro každý den a jezero nás docela štědře zásobuje čerstvými rybami – štiky. Licence na rybaření je "za babku", člun s motorem i rybářské vybavení nám Paul půjčuje zadarmo. Tak proč ne. Odmítám pozvání, dávám si pivo a čtu si knížku. Chci být sám.

Po jejich návratu za cca 2 hodiny můžu jen obdivovat skvělý úlovek – vlastně nejlepší – dnes je to 12 štik.

t-stiky1   t-stiky2


Našinec nevěřícně zírá, místní to považuje za normální. Nenarušená příroda, obrovské jezero, minimální počet rybářů.... tohle je prý (podle místních) normální rybolov. O tom svědčí i způsob zpracování. Žádné složité vykosťování .. jen čisté filety bez kostí .. Paráda. Zase budou k večeři a já se už těším, protože na místní „Fish and Chips“ budu vzpomínat hodně dlouho.

 

Na lov medvědů vyráží už poslední dva. Vláďa a Jirka. Přejeme jim štěstí a čekáme. Sedíme v chatce, klábosíme a ... najednou se ve dveřích objevuje Vláďa.

Je tu dřív, než jsme ho čekali. Mnohem dřív, než by normálně měl. To je dobré znamení !

V garáži je černý medvěd. Vláďa má plno zážitků, protože na jeho místo dnes přišlo postupně asi 6 nebo 7 medvědů. Nevím, čím ho naštval ten poslední, ale ten už neodešel. 

Skvělá rána. Medvěd zhasíná pár metrů od nástřelu.

t-vladabear
Vláďa sice medvěda ulovil puškou, ale naše luky mu imponovaly natolik, že se s jedním nechal vyfotit :-) Pro tuto fotku mu ho půjčil Saša, ale je klidně možné, že v budoucnu už bude mít svůj ...


Je co slavit. S ohledem na předchozí oslavy je ale tato už výrazně decentnější. Vláďa ale přináší vzácnost – svoji vynikající „slivovici“, tedy přesněji „jeřabinovici“, kterou veze z domu. Je skvělá, ale není ji moc. Vlastně je jí tak akorát. Dáme každý jednoho „prcka“ a je po vzácnosti :-)

 

<< Předchozí          Další >>

H.


disbut2