Menu

Tahle smutná zpráva není sice až tak úplně na bowhunterské téma, ale mám pocit, že sem snad taky trochu patří ...

 

Dneska jsem vyprovodil na poslední cestu toho nejlepšího přítele, kterého jsem za mnoho posledních let měl. Lony, můj parťák, australský honácký pes, dnes definitivně prohlásil, že už tady toho má dost. Že už tu viděl všechno, co se vidět dalo a co vidět chtěl ... a že je čas jít dál...

Lony byl se mnou, když jsem montoval svůj první luk. A pak další a další. Lehával mi u nohou, když jsem lepil šípy nebo psal články. Sledoval mě jak trénuju. Jak mi to jde a někdy zase ne. Vlastně to byl bowhunterský pes ... i když ho to, přiznejme si, zase tolik nebavilo :-)

Poslední roky, kdy ho trápila hnusná nemoc, pro něj asi nebyly úplně lehký. Ale rval se s tím statečně. Tak, jak se na pořádnýho "australáka" sluší a patří. Rval se ze všech sil, ale tu bitvu prostě vyhrát nemohl.

Nakonec se rozhodl zanechat všechny strasti tady a jít někam jinam, kde to bude lepší. Moudrý rozhodnutí, i když právě teď hodně bolí ...

Takže šťastnou cestu, kamaráde ... mám Tě moc rád !


A těším se, že až přijde můj čas, nebudu tam úplně sám. Že tam na mě, někde na té druhé straně, budeš čekat. A budeš mít přehled, kde se tam točí dobrý pivo a kde dělají ty nejlepší hamburgery .. což je vždycky dobrý vědět :-)


pár fotek z lepších časů ...  

H.