Menu


 Na této stránce by se časem měly objevit zajímavé a užitečné odkazy. Nějak pěkně roztříděné podle toho, "Co je Co". A pokud možno co nejvíce kompletní. Alespoň tak jsem si to představoval.

Nicméně nestíhám :-( 

A aby tato stránka nebyla úplně prázdná, budu sem zatím dávat odkazy tak, jak mi přidjou zrovna pod ruku. Bude to tak trošku styl "halabala". Myslím ale, že cokoliv bude prozatím lepší než nic. Slibuju, že jakmile budu mít čas a náladu, pořádně to roztřídím a doplním. 


 

Výrobci vybavení

Bear Archery - luky Bear. Moji favorité :-)

 

Obchody a nakupování

Lancaster Archery - můj oblíbený obchod v USA. Kompletní lukostřelecký supermarket. Široká nabídka všeho možného, rychlé, spolehlivé. Doporučuji. Budete muset doplatit clo a DPH (vyřeší za vás dopravce nebo Česká pošta)

Huntersfriend.eu - evropská pobočka amerického obchodu s luky, a omezenější nabídky vybavení. Mají zajímavé ceny nových luků a dopravu po EU zdarma. Vyhnete se placeni dopravy, cla a DPH ! Platba pouze bankovním převodem (zatím). Spolehlivý. Díky EU bez cla. 

Bogensportwelt.de - německý obchod pro luky a příslušenství. Obecně vyšší ceny. Hodí se pokud potřebujete něco hodně rychle. Rychlý a spolehlivý. Díky EU bez cla.

Shipito.com - přeposílací služba pro nakupování v USA. Získáte funkční adresu s vaším jménem v USA, na kterou si necháte poslat zboží. Zásilky si poté necháte přeposlat ať jednotlivě nebo spojené do jednoho balíku k vám domů. Na výběr máte více zásilkových služeb. Řeší úsporu na poštovném a problém, kdy prodejce neposílá mimo USA. Kvalitní a spolehlivé služby. Budete muset doplatit clo a DPH (vyřeší za vás dopravce nebo Česká pošta). 

Nákupy v Anglicku - přeposílací služba pro nákupy v Anglii. Skvěle řeší častý problém, kdy anglické obchody - např. Amazon.co.uk nebo Ebay.co.uk nesmí (z licenčních důvodů) posílat zboží mimo území UK. Získáte funkční adresu s vaším jménem v UK, na kterou si necháte poslat zboží. To si následně přepošlete do ČR. Kvalitní a spolehlivé služby. Clo díky EU neřešíte.

 

Informační zdroje

ArcheryTalk - otevřený diskuzní server. Zdroj velmi kvalitních informací o všem co vás jen napadne. V angličtině.

Lukostřelec.cz - české diskuzní fórum. Věnované spíše klasickým lukům

Lovecké fórum - mechanické zbraně - část diskuzního fóra věnovaná, mimo jiné, i kladkovým lukům

ArcheryReport - stránky Michaela Larsena v angličtině. Zajímavé články o technice. Některé překlady na Bowhunter.cz pochází právě odsud

 

Zajímavá videa 

 

Pěkná ukázka, že i s kladkovým lukem se dá střílet na asfaltové holuby

 

Test mechanických loveckých hrotů Swhacker 
 

 

Nesouvisející s lukem

Na úplný závěr jen pár odkazů na stránky, které sice s lukem nebo lovem většinou nesouvisí, ale z nějakého důvodu jsem si je oblíbil, nebo je považuji za zajímavé. 

http://www.horacovoakvarium.cz - neskutečně zábavně napsané stránky jednoho nadšence pro akvaristiku. Nikdy bych nevěřil, že se budu smát povídání o nějakých rybách. Ale smál jsem se skoro pořád. Když to někdo umí, může psát zábavně vlastně o všem. A Horác psát umí. Vřele doporučuji. Jen je potřeba stránky pořádně prohlédnout, aby vám něco neuniklo.