Menu

Kdo někdy střílel do nové 3D figuríny asi už tuší, k čemu by tahle vychytávka mohla být užitečná. Hmota, ze keré se 3D terče vyrábí má totiž děsivou schopnost šíp chytit a držet. Ne jen tak obyčejně držet, ale skutečně DRŽET. Dovnitř šíp zajede jak nic, ale ven .. ven se mu nechce.

Vy taháte, taháte víc, taháte co dokážete, zabíráte vší silou, funíte .... strašný. Pokud navíc používáte hliníkové (nebo kompozitové) šípy hrozí, že i při malé  neopatrnosti šíp ohnete a bude na vyhození. Stačí při té vší síle zabrat trochu bokem z osy šípu a je "hotovo" :-(

Na vytahování šípů pochopielně existuje řada pomůcek - třeba oblíbený obyčejný gumový "grip", který zajistí, aby šíp v ruce neprokluzoval. Nebo mažete konce šípů všelijakým svinstvem, a docela to i pomáhá. Ale přesto všechno jde šíp ven většinou hodně blbě,

Nedejbože, abyste namísto terče trefili něco dřevěného. Strom, prkennou zástěnu atpod. Šíp zajede do dřeva jak nic, ale ven už téměř nejde. Teoreticky ho lze sice ven vysekat dlátem nebo velkým šroubovákem, ale výsledek je nejistý a "šance" na zničený šíp bohužel značná.Přiznám se, že já už se o nějaké vysvobozování ani nepokouším. Takového nebožáka prostě ulomím a mám parádní tyčku k rajčatům. Za 12 dolarů je to ale dost drahá tyčka a navíc tolik rajčat ani nemám ... 

 

arojacO to víc mě zaujalo, když jsem při brouzdání po netu objevil zajímavou vychytávku - vytahovač šípů AroJac od firmy Hamskea. Na Youtube je ke shlédnutí video a přiznám se, že na mě udělaly prezentované schopnosti docela dojem. 

Otázka je, jak moc videu věřit. Já bych i docela věřil, protože Hamskea je známá firma, má dost vysoké renomé a vyrábí opravdu kvalitní věci. Takže pokud věřit budeme, pak je tento vytahovač hodně zajímavé řešení. Z 3D terčů to vytahuje šípy jak nic. Navíc zajistí, že tah na šíp je přesně v jeho ose a nehrozí proto ohnutí šípu. Na videu je dokonce vidět jak lehce lze šíp vytáhnout i ze dřeva. To už se mi ani věřit nechce :-) Tohle bych opravdu rád viděl na vlastní oči ... 

 

 

AroJac bude velmi vítaným pomocníkem také pro dámy nebo juniory. Když má problém vyrvat šíp ven 100kilový chlap, tak slabší část světa na tom bude pochopitelně ještě hůře.

Jistou nevýhodou je docela vysoká cena. 130 dolarů "udělá" s dopravou,clem a DPH odhadem kolem 4.000 Kč. A to je za podobnou věc hodně. Je mi jasné, že pokud to skutečně funguje, pak při ceně šípů kolem á 200 kaček se to může za chvíli vyplatit. Ale i tak mi to přijde jako docela dost. Možná snad Ježíšek nebo tak něco ... ?  

Další "nevýhodou" může být, že je to další "bazmek", který s sebou musíte tahat.A není to nic, co byste strčili do zadní kapsy kalhot. Hamskea k tomu sice nabízí kožené pouzdro, za dalších 20 dolarů, ale i tak se vám bude u pasu houpat další věc. A ne zrovinka malá věc. 

Rozhodnutí, zda tato pomůcka za ty peníze stojí a zda se vyplatí ji koupit a s sebou tahat, je na každém z nás/vás.

Malá neoficiální poznámka - když se podíváte pozorně, konstrukce AroJacu není nijak složitá a šikovný kutil by mohl zkusit něco podobného vyrobit. Řekněme, že na zkoušku, zda se vyplatí koupit originál :-) 

Hodně by mě zajímaly reálné zkušenosti, ať s originálem nebo s "SamoDomo" kopií.

H.


disbut2