Menu

Pokud se vážněji zajímáte o problematiku ladění luku, správnou techniku střelby, pokud řešíte problém se kerým si nevíte rady, pokud vás zajímají rady někoho, kdo opravdu zná, umí a ví, pak pro vás mám zajímavou nabídku. V blízké době by se mělo objevit instruktážní DVD od Alana, známého jako Nuts&Bolts ... 

nutsboltsPokud čtete moje články, pak jste určitě narazili na jméno (nebo vlastně přezdívku) Nuts&Bolts. Tento člověk (podle toho co vím, starší pán s křestním jménem Alan) se věnuje lukostřelbě už mnoho let. A na diskuzním fóru ArcheryTalk funguje jako obecně uznávaný "GURU". Všem, kdo potřebují, radí zdarma, ochotně a stále dokola ... stále dokola odpovědi na víceméně ty samé otázky : 

  • co dělám špatně ? Proč to nestřílí tak dobře, jak bych chtěl ?
  • co dělat, když chci vyladit luk ? 
  • co dělat, když se o to snažím podle návodu a ono mi to prostě nejde ?
  • co dělat, když .... ?

Těch otázek a odpovědí už bylo a stále je tolik, že se upřímně divím, že se Alan ještě nezbláznil. Nebo prostě nemávl rukou a nenechal to být ... nicméně Alan je Alan a tak radí stále. Každému, kdo potřebuje. A radí dobře, 

Ostatně, i na tomto webu najdete text o ladění luku, který vznikl kompilací a překladem jím doporučovabé techniky - viz. článek Kitchen Sink - Tuning luku ala Nuts&Bolts.

Před nějakou dobou (necelý rok zpátky) přišel Alan s nápadem, že dá dohromady DVD. Prostě to, co píše neustále dokola, zkusí nacpat do instruktážního DVD. které by obsahovalo jeho důležité myšlenky a návody v rozumně utříděné formě. Pravda totiž je, že jeho rad a příspěvků je za ty roky tolik, že dát je nějak rozumně dohromady, znamená procházet spoustu diskuzních vláken a z každého vybírat něco. Což je občas docela problém .... 

DVD by mělo být uceleným shrnutím. Zdrojem informací bez toho, že byste museli strávit desítky hodin procházením nejrůznějších "threadů" a hledáním, zda vám někde něco neuniklo. Pokud jsou mé informace správné, pak DVD je kousek před dokončením. Alan sbírá objednávky už od samotného počátku. Já sám jsem svůj zájem-objednávku poslal už dávno. No a teď se objevují informace, že už jsme docela blízko ... 

 

Takže a co teď ?

Takže ... pokud byste měli o něco takového zájem, pak je nejvyšší čas využít stále platné zvýhodněné ceny.

Protože ... pokud pošlete svojí objednávku teď, můžete dostat DVD za poloviční cenu. A to se vyplatí ... !   :-)

Ne, vážně ... pro všechny, kteří si objednali už dříve nebo si objednají ještě teď, platí zvýhodněná cena :

  • 25 USD za DVD + poštovné, pokud budete chtíti DVD ve "fyzické podobě" - tedy disk přijde poštou (plus asi clo a DPH)

nebo

  • 25 USD za DVD + "nic", pokud vám bude stačit elektronická kopie = tedy že si DVD stáhnete z Internetu (ze serveru Vimeo)

Pro ostatní zájemce, kteří se ozvou později (až po oficálním vydání DVD) bude cena vyšší, pravděpodobně dvojnásobná. 

Pokud máte o něco podobného vůbec zájem .. a já doufám, že ano ... pak doporučený postup je tento :

Alan si vás zařadí do seznamu lidí, kteří mají nárok na slevněnou verzi. Jakmile bude DVD hotové a připravené k distribuci, dostanete info jak postupovat dál. 

Pokud byste potřebovali pomoci s případnou komunikací v Angličtině, ať teď nebo později, jsem k dispozici...

 

A co Čeština nebo titulky ?

DVD bud pochopitelně k dispozici pouze v Angličtině. S Češtinou se zatím nějak nepočítá.

Nicméně, vycházím-li z komunikace s Alanem, pak by měl být k dispozici minimálně přepis scénáře, který by měl posloužit jako titulky v angličtině (pro neslyšící). A to by snad mohlo pomoci některým lidem, kteří sice Anglicky trochu umí, ale na "živou" řeč si netroufají.

No a pokud bude nejhůře, pak prostě přeložíme něco do Češtiny .. nechápejte mě špatně .. nehodlám překládat celé DVD, ale pokud byste měli s nějakou pasáží problém, pak se na to "koukneme" :-)

Takže, je to na vás ... :-)

H.