Menu

Před nějakou dobou jsem zde upozorňoval na trailer k filmu River's Divide. Trailer byl parádní, ale film se bohužel promítal jen v USA. Až teď jsme se konečně dočkali i my ostatní .... 

t-DV-Cover-Item
Vše má na "svědomí" dvojice William Sicmanta (bývalý bowhunter a nyní již "pouze" kameraman) a známý bowhunter Donnie Vincent.


Film natočený v Severní Dakotě dokumentuje více jak dvouleté snažení Donnieho Vincenta při jeho snaze najít a ulovit 6ti letého whitetaila. Pro Donnieho se lov "Steva", jak ho pojmenoval, stal doslova posedlostí ...

Film je sice o lovu, přesněji lovu lukem, ale poměrně výrazně vybočuje z většiny běžné "lovecké kinematografie". Úžasné scenérie, perfektní střih a výborná práce s kamerou - to vše dohromady dává hodně unikátní celek. Zatímco většina loveckých videí jsou vlastně dokumenty, tohle je opravdu plnohodnotný FILM.  V minulém roce putoval po celých USA a posbíral řadu ocenění. 

 

Konečně jsme se dočkali i my mimo USA, protože River's Divide konečně vyšel na DVD.

Tím bych chtěl poděkovat bowicovi, který mě upozornil na to, že film už je ke koupi.

Pochopitelně jsem moc neváhal a film objednal.

 

 

Kdybych měl udělat malou recenzi , pak asi toto :

  • je to to nejlepší, co jsem na téma "bowhuntingu" viděl. S většinou "obyčejných" loveckých videí to opravdu nemá moc společného

  • možná, že té, občas až epické, romantiky, která z některých scén doslova sálá, je někdy až trochu moc. Ale to se naštěstí netýká lovu, spíše záběrů na krajinu, kde to vlastně nevadí. 

  • tzv. "product placement", kdy se ve filmu objevují výrobky konkrétních značek, známe už i od nás. Tady to občas trošku "víc trkne do očí". Kamera se občas zastaví o něco déle na šípech značky Easton, už vím, že Donnie používá křidélka Blazer, logo oblečení Sitka si také říká o zaslouženou pozornost. Ale není to nic, co by nějak vadilo. A na druhou stranu docela chápu autory filmu, pokud jim byly zmíněné firmy ochotné produkci filmu financovat.

  • celková délka filmu je 47 minut + nějaké bonusy navíc

  • film je pochopitelně v angličtině, ale nemá žádné titulky, které by vám případně pomohly. Takže nezbude, než pořádně poslouchat. Na druhou stranu ... ono toho mluvení tam zase tolik není a základní děj fimu pochopíte i bez znalosti angličtiny.

  • celkový dojem z celého filmu je za JEDNA a s hvězdičkou. Alespoň tohle je můj názor. Myslím, že tento film by ve vidotéce rozhodně neměl chybět. Tedy, pokud vás bowhunting opravdu zajímá.

 

Jak a kde koupit ?  

Film je možné přímo objednat na stránkách Donnieho Vincenta - v sekci STORE. Platba přes PayPal a zaslání do ČR bez problémů

Cena DVD je sympatických 16,99 USD a poštovné do ČR bylo 10 USD. Takže celkem 27 USD. Zásilka prošla bez cla a DPH a do týdne jsem měl DVD doma.

 

Malý bonus navíc :-)

t-dvsignDVD dorazilo v papírové obálce. Nadšeně jsem obálku roztrhl, DVD vyndal a šel koukat. Obálku jsem jen tak pohodil na stůl, kde se válela do druhého dne.

Teprve, až jsem ji šel vyhodit do koše, jsem si všiml, že jako odesílatel je podepsán sám slavný bowhunter. 

Pochopitelně jsem si tuto část vystřihl a schoval ... i když jsem si přitom připadal asi jako čtrnáctiletá puberťačka, která sbírá podpisy slavných herců :-)))

 

H.