Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Oprava omotávky

Oprava omotávky 29. srp 2017 06:13 #1

Takže!
Omotávka (serving) na mojom buss káble (ten čo má vetvenie) sa bohužiaľ v mieste kde prechádza držiakom lanovia trochu rozžuvala, nie som si na 100 % istý prečo (možný dôvod je ten, že pri ladený som musel odobrať pár twistov, serving sa teda mohol trochu uvoľniť a potom sa rozžuval), ale na tom teraz nezíde.
Serving je ešte stále v jednom kuse, ale to miesto je už na zaplakanie, omotávka je tam akoby rozídená a nedrží tak pevne ako v ostatných častiach.
No, nový set tetivy a spol kupovať ešte nejdem, backserving viazať viem, na ceste mám objednanú omotávačku a aj ultratenkú omotávaciu niť a teraz príde moja otázka:
Ako sa sakra opraviť?
Možnosť A: uvoľniť daný kábel a na celé poškodené miesto namotať ďalšiu vrstvu
Možnosť B: uvoľniť daný kábel, odmotať poškodené miesto plus niečo naviac, zakončiť niekde vyššie pôvodný serving, namotať nový.
Takže, aký by mal byť ten správny postup? To čoho sa obávam je, že ten serving drží tvar kábla (vetvenie), nemám pravdu (?) takže ak sa rozserie tá horná časť, tak to nebude dobré.
VIe mi niekto poradiť?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Oprava omotávky 11. říj 2017 05:01 #2

Já už jedu na custom skoro dva roky. Vše vypadá velmi zachovale až na to že mi u single cam horní kolo při dostřelu tlačí serving po tětivě. Začalo se projevovat teprv nedávno. udělala se mezera a serving se přerušil v místě kde se v klidové pozici tětiva začíná opírat právě o to zmiňované horní kolo. Diamond má totiž ve žlábku mikro vroubky asi aby se kolo po dostřelu neprotáčelo což se děje u všech luků co vroubkování žlábku nemají. Pokud tedy někdo vlastní SIngle Cam budu rád když se na protáčení kola zaměří a dá mi vědět cit tam má vroubkování nebo ne. No ale k tomu servingu. Single cam tětiva má utra dlouhý serving což se mi fakt přemotávat nechtělo, takže jsem to prostě v místě přerušení kousek odmotal zakončil na fest utáhl a chybějící část navázal novou i když je napojení přímo ve žlábku tak zatím dobrý.. kdyby se porouchal serving někde na káblu, označil bych si místo kde se větví a udělal prostě komplet celý nebo ho zkrátka někde ukončil mimo místo kde byl hodně zatížený a otamtud namotal nový..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Oprava omotávky 13. říj 2017 06:02 #3

Peca:
Tak nejako som to aj nakoniec urobil.
Z luku som dal dole buss cable, dal som tam nazad starý (nech nie je luk stále v presse), potom som buss cable našponoval na stole, poškodené miesto som odmotal, ukončil pôvodný serving a namotal nový. Potom som vrátil buss nazad na luk.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum