Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Nový vzácný přírustek,malá recenze a důvod,proč ještě nemám doma Vertixe.

Nový vzácný přírustek,malá recenze a důvod,proč ještě nemám doma Vertixe. 11. květen 2019 20:06 #1

Čus holky.
Takhle někdy zasáhne ruka osudu a během jedné hodiny je všechno jinak. Ale popořádku,
Před třemi týdny jsem volil mezi SR6, Vertix,a Helix a opět Evoke 31 . Důvod zcela prozaický a to absence lovecké dvojky. Jako jednička je moje osmdesátka(představím a pomluvím později) pak jako dvojku jsem měl šedesáti librovku velmi chabé schopnosti tuhle roli zastat a tak nezbylo než zaplácnout místo dvojky něčím solidním. Ve hře byli nakonec čtyři luky,co jsem už napsal, v 70lb verzi. Rozhodnutí padlo přesně v 11.50 hod. Bude to Vertix. Kvalita všech řečených luků je nesporná a ve všech ohledech srovnatelná, tak proč zrovna Vertix. Evoke 31 jsem vyloučil jako prvého. Argument, že budu mít dva stejné luky,co jdou stejně do ruky mne sice u toho držel velmi silně,ale prohrál ze zvědavostí,co přinese něco jiného. Teda popravdě první vypadnul Helix. Ne zrovna přesvědčivé recenze ho poslali na smětiště dějin. Ve hře zbyli dva.... Vertix a SR6. Nemůžu říct, že bych vyloučil SR6,neměl jsem k tomu pramalí důvod a tak nějak jsem pořád myslel,že to nakonec vyhraje,ale Vertix přesvědčil. Prvně tím,že je to Mathews, pak zakomponovaná drážka na rest, výborné recenze,ale to , co to nakonec převážilo byli kladky. Teda spíše moduly. Možnost měnit draw weight jenom pomocí výměny modulů na kladkách mně přišlo úžasné a doufám,že se tohle chytne a stane v budoucnu standartem. Nicméně,jak jsem psal,rozhodnutí padlo deset minut před polední pauzou,tak musím počkat až otevřou odpoledne. Hodím do sebe něco lehkého, zahraju si na PSku FarCry Primal a netrpělivě čekám. Je tři čtvrtě na dvě,sedám do vehiklu, vyjíždím na hlavní a práším deset kiláků do krámu, mimochodem stejného, kde jsem koupil svoji osmdesátku,kde mám slevu na všechno a na Vertixe cenu 920 juro. No nekup to. Po cestě mně cinkne fón,ale prdím na to,přečtu až zastavím. Zastavuji před krámem, čtu mail,píše kamas. Mám na ruce Xpedition Xcentric model 2016, koupen říjen 2017. Cena 700 juro. První majitel, skoro nestřílený. Hned mu volám,proč mně to píše, Luky jsou to sice exelentní,mohu li posoudit dle recenzí,ale nový Vertix nepustí. Pak ale na mně vybaluje další,jako že je kompletní,se sightem, zakládkou, quiverem přepravní taškou na dva luky, šípy,broadheads, a další krámy potřebné i nepotřebné co mně už nezajímali. Pořád ale sedím před krámem v autě a nechává mně to docela chladným, ta cena zase tak bomba není, že bych se chytnul na 65ku,i když ultrarychlou. Ptám se,jaká je cena za holej luk, ale říká mi,že mi posílá foto.Nový stál 1100 juro, samo holej. Dívám na foto a začíná mně zajímat. Sight Trophy Ridge micro V5. Výborný sight, i když já pomalu přecházím na single pin, tenhle mně zajímá hlavně proto, že má pins umístěné vertikálně a každý jeden s mikro adjustment. A celý sight má nastavitelnou vzdálenost. Zakládka Vapor Trail, limb driven, Supr. Kufr na dva luky taky není k zahození a ten zrovna teď potřebuji. Stabilizátor nic moc, nekakej pokřivenej osmipalčák mně moc nepřesvědčil,ale jsem od něj teď v půl cesty.....jdu na to mrknout,Vertixe objednám na zpáteční cestě, co kdyby.....
Za půl hoďky držím luk v ruce, rozbíjím první šíp a jsu z luku docela unesen, Majitel mluví dobře anglicky tak ho natahuji...350 juro holý luk. Prý jenom komplet. Tenhle taneček trval cca 15 minut., Trochu mně dere modul s 29" nátahem, kamas volá dealerovi(jediný ve Francii) kterej je 200 km od nás na nové moduly,ten mně uklidňuje že není problém a pak...... pak už balím luk vyplácím 450 usmlouvaných juro a jedu dom. Vertix asi už nebude,i když uvažuji,že ho přesto koupím. Čísla ale nepustí. K luku je třeba přičíst vybavení a to je cena luku a takhle jsem tak trochu ušetřil a mám solidní dvojku a bez dalších nákladů. Nová dvojka počká tak do září, října,kdy výrobci vypustí nové modeli a Amíci je stihnou pomluvit. Ono, mám teď stejně na krku jednu supermasivní černou díru,která stojí vytažená na suchu na komplet refit a spolkne vše,co se jí dostane za horizont událostí.
Takže něco základního o luku:
Hybrid cam system
ATA - 32 a1/4" (+/- 1/4")
BH - 6" (+/- 1/8 ) u plně dotaženého je to přesně 5 a7/8"
DW - 65#
DH - 29"
lett of 75-85% adjustment
Speed dle IBO rating 354 FPS
...a tady je


Teď malá recenze. Luk je to velmi solidní, trochu vetší vibrace ( ty ale zdárně vyřešil jiný stabilizátor), výborný sight a výborný rest.
Luk je tichý, rychlí a ,,,,, a nesmírně citlivý na každou chybu střelce. Já nejsem dobrý střelec a tak mně vytrestá za každou chybičku. Luk nebyl moc dobře naladěný, zak jsem to narychlo pošteloval, musel jsem posunout peep sight a trochu ho dostat do ruky. Tady jsou první nastřely na 20mJak vidíte,každou i malou chybu u techniky trestá.Chtělo by se říct,že je to luk pro zkušené střelce... a ano k lovu potřebuje zkušeného střelce, co nedělá školácké chyby, ale probůh, s tímhle lukem by se měl učit každý střílet...Ten nic neodpustí a nenechá vám si přivyknout ke špatným návykům,bo těch se pak hůř zbavuje...Ja vím o čem mluvím.
po zastřelení sightu na dvacet metrů jsem ho vzal vyvětrat a nastřelit sight do 70 metrů. Tady je první nástřel na 40 mtrochu váhám dát sem tu fotku, trochu ostuda,ale tak to je . Jak je patrné z obrázku, tak chyby fakt trestá krutě, Původně jsem si říkal,přijdou nové modely,koupím sedmdesátku a tenhle prodám...ale nejspíš ne. Až si začnu myslel,že už umím střílet,tak tenhle luk mně velice rychle vyvede z omylu. A i když pak bude moje trojka, tak trénovat budu s ní, Zaprvé je to jenom 65ti librovka a ta neunaví a za druhé nutí střílet bezchybně. Jinak trestá. Jenom s ní asi nebudu střílet hned po osmdesátilibrovce, bo jsem ji dneska u prvního nátahu málem urval kladky. Nicméně čekám na moduly pro nátah 28.5" a věřím že se to trochu zlepší, bo levou ruku mám trochu více u nátahu nataženou,než jsem zvyklý, jinak bych se nedokázal ukotvit a u výstřelu to pak cítit,když si luk neopřu jak potřebuji. Čekal bych trochu agresivity u nátahu,ale cyklus nátahu má hladký,před přepadem do valley trochu stoupne,pak se propadne a drží si nastavených 85%. Back wall velmi solidní,jednak má PPlimbs a limb stopers nepustí ani milimetr. Grib mi nesedí plně na výbornou,ale uvidím,jak přijdou moduly. Závěrem...Je to velmi dobrý luk, rychlý. Tomu králík ani na nesmyslnou vzdálenost nestihne odskočit. Výborný pro lov rychle reagující zvěře(králík, srnčí a pod.) a neméně na 3D střelbu.Jak přijdou moduly,tak snad o něm písnu,jak to je. ufff
Monty

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Monty.

Nový vzácný přírustek,malá recenze a důvod,proč ještě nemám doma Vertixe. 11. květen 2019 22:12 #2

Ten sight ma jednu chybu,ze neni vidiet madzi piny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vzácný přírustek,malá recenze a důvod,proč ještě nemám doma Vertixe. 11. květen 2019 22:40 #3

Je to nejspíše otázka zvyku a osobní preference, je to stejné jako u scope se single nebo spíše double pin a mně osobně to sedí podstatně víc,jak horizontálné . O hodně víc.

Á propos, k tomu luku byla ještě skoro nestřílená terčovnice, special pro nástřel broadheads a release True Ball. Tu terčovnici si šetřím,moje je už skoro na cucky,střílet na střed s osmdesátkou už nemůžu,bo to lítá skrz. Je vidět na fotkách.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vzácný přírustek,malá recenze a důvod,proč ještě nemám doma Vertixe. 12. květen 2019 07:08 #4

Xpedition si koupil i Stanly co sem dříve chodil. Jeho předchozí luk byl Bowtech carbon Knight. Moc si ho chválil. Objednával přímo z Francie. Dnes už sem ale si moc nechodí, nebo spíš vůbec, pač tady došlo k nějakým rozdílným názorům vuči testování kopií loveckých hrotů, tak se na to prostě vybodl. že prý se nebude hádat ze zaprděnýma amerikáncema :cheer: Jinak jsem si nemohl nevšimnout těch šípů s těmi kroužky u končíků. Kčemu vlastně slouží.? Proto že jsem už jeden trefil na končík a kroužek beztak nic neochránil tak jsem je sundal. Aspoň jsem na zadku uhlehčil pár grainů. Za fotky soustřelů se jako stydět nemusíš, první den prostě nejde z luku nastřílet top grupa. Chybičky se pokaždé vychytají časem..Já třeba laboruju pořád s něčím. Třeba jsem zjistil že šípům nesvědčí základky co mají podpěrky opatřené plastovou a hlavně nějakou gumovou ochranou. Prostě tam v té rychloti shaftu dochází k tření a dost to taky ovlivňuje soustřel. Proto dnes všecky vydličky automaticky olepuju textilní páskou. Šíp to ní klouže jak po másle a je to mnohem lepší. Jinak super recenzka. jsem rád že se to tu aspoň trochu oživilo. už jsem myslel že tento web vymře zapoměním :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vzácný přírustek,malá recenze a důvod,proč ještě nemám doma Vertixe. 12. květen 2019 11:32 #5

Ty kroužky zabraňují explozi šípů u výstřelu.... tedy měli by a zatím mně s nima žádnej nebouchl. Tyhle šípy jsou spine 300. Pro 65ti librovku i rychlou nepoškozenej šíp by byl v klidu i bez toho,ale s těmato šípy střílím i s 80ti librovkou, bo šípy spine250 mám poslední dva a na další várku šípů se spinem 200 se čeká. Nicméně,ten kroužek má 5 gr a více mně trápí automatic light nock. Ten má 25gr a trochu rozhodí FOC. Ale k těm kroužkům. Už mně do ksichtu bouchly dva šípy u výstřelu. Byli nejspíše chycené už před tím,dobrej nepoškoženej šíp s odpovídajícím spinem to nejspíše neudělá. Šíp se může poškodit u nárazu do tvrdého. Si toho ani nevšimneš,vzniknou mikrotrhliny v místě osazení nocku. Můžeš si toho všimnout tak,že nock jde v hřídeli lehce otáčet,ale jinak to nevidíš. Taky částečně chrání šíp u nocku tím,ze nedovolí se šípu v tom místě roztáhnou u výstřelu ani u nárazu. Může se to stát ale i u drahých značkových šípů tím, že prostě je šíp už vystřílenej. Ty šoky u výstřelu i nárazu jsou docela velké a hlavně u silných a nebo rychlých luk s vysokým let off. Tam je ten nárůst tahu u výstřelu rychlejší. To si můžeš všimnout u těch luků,když je z nátahu vypouštíš bez výstřelu. Ti někdy jde ten luk urvat rameno bo ten nástup z valley do plnýho tahu je v mžiku. To je ve všeobecnosti nevýhoda vysokýho let off. Ale jeho klady u lovu mnohonásobne převyšují jeho ne nejlepší jevy průvodné. Vlastní zkušenost je taková,že kvůli vysokýmu let off jsem zatím o výstřel nepřišel,kvůli nízkemu už jo,kdy jsem byl nucen vypustit luk bez výstřelu,bo už jsem měl křeč v ramenu a pak znova natáhnout,až se mně kaňour lépe otočí. Ten se ale otočil asi dvě vteřiny po vypuštění, nový nátah ale kaňour to vzal hopem pryč.Tu moji osmdesátku můžeš držet nataženou jak dlouho chceš, ve valley má 8.8 lb a to udrží i dvouletý dítě. Kolem 9.5 lb má i ten Xentric ale u 65ti lb. To poškození se ti stane třeba u tohohle
:D Á propos,ta zeď je z betonových tvárnic a tohle se mi stalo u testu nového release od velké zdi. Te šíp nevypadal poškozeně ani na jedné straně,ale už je na hromadě carbonu,kteréj už střílet nebudu a dělám si z nich pak šípy pro bowfishing. Tam to vydrží, bo oba luky pro bow fishing jsou povolené na 40 liber s let off 70%. A máš plnou pravdu,že u Robin Hood stylu nepomůžou


A proto zastřelovat sight na dvacet metrů než takhleje lepší takhle. Na větší vdálenost se mně to stalo jenom jednou.


Jinak jsem si myslel,že ty Xpedition budou vzácnější a ono se podívej,jsou i v Česku. Tady jsem o něj ani nezavadil,než jsem jeden koupil. Pravdu máš ale ,je to tu trochu mrtvé,ale nevzdávat to. Nikdy by mně ani nenapadlo,že něco podobného najdu na Českém a nebo Slovenském webu a nikdy mně nenapadlo se na to ani jen podívat a hledat. To že vím o tomhle je čistá náhoda. A jsem překvapenej, kolik se toho dá na sitech,jenž mluví řečí mého kmene najít a Slováci mně těší hodně,i když tam bude cesta nejspíše taky ještě dlouhá a trnitá. Nosím v hlavě už asi rok jeden nápad,ale zatím se ním nemám kdy moc zabývat. Jen doufám,že mu přijde doba a někdo to někdy zrealizuje,i když logistika kolem toho bude...no netroufám si to ani domyslet. Trochu se divým,že se to nedělá ani za velkou louží. Teda o tom nevím alespoň ne o něčem v takovým rozsahu,jakej mám v hlavě. Jak bude trochu času,srovnám to v hlavě a přednesu tady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Monty.

Nový vzácný přírustek,malá recenze a důvod,proč ještě nemám doma Vertixe. 12. květen 2019 20:52 #6

No hej to mě ani nenapadlo že to chrání trubku kvůli rozštípnutí. Znám co dovede prudké zastavení šípu kterej narazí do něčeho pevného. Ty konce kontroluji doma po každém střílení. Ono i stačí když v terči plesknou o sebe. proto ani moc nemám rád ty vrapy kde je konec trubky zakrytý. Ale pár takových šípů mám. Když mi takhle prdne šíp u končíku co střílím dřevák reflex tak na konci udělám klasickej serving omotávku a zakapu to lepidlem, na těch 35lb to nevadí. Jinak nechápu jak mužes střílet 80lb, i když bych to třeba i natáhl je to asi fakt jen na ten lov kde dáš max tři rány za den:S Já měl pár dní doma PSE full throtle, tam to walley bylo taky opravdu ktraťounké. Taky jsem dostal asi dvakrát přes hubu přezkou od vypouštěče, když jsem se uvolnil a on mě nečekaně přetáhl zpět.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Nový vzácný přírustek,malá recenze a důvod,proč ještě nemám doma Vertixe. 13. květen 2019 19:38 #7

Wraps by mělo plnit stejnou funkci,i když omezeněji, jako ty....kruci jak na to česky...ok,kroužky. Full Throtle má maximum let off myslím 75% je jedovatej. Do dnes je to myslím nejrychlejší luk na světě,co se sériově vyráběl. Chtěl jsem ho,ale trochu mně strašil BH. Na lov je to opravdu excelentní luk,ale pouze pro dobrého střelce. No a co se týče tě osmdesátky... Včera jsem si s ní dal cca 50 ran...(střílím s ní tak víceméně každý den). A to už pak ty ruce trochu cejtím,ale jinak je to Boží....Když jsem ho dovezl domů tak první týden jsem si říkal....a kuwa,to jsem asi kapek přehnal. Povolovat se mi ho nechtělo. Mezi šedesátkou a sedmdesátkou sice taky cítíš rozdíl,ale ne tak podstatný, u osmdesátky ten rozdíl už cítíš krutě...A to jsem,ale více méně ne moc vážně uvažoval o devadesátce od APA . A upřímně...pořád jsem se toho nevzdal.Ty ruky se na něj udělají dost rychle,teda myslím v případě,že ten luk alespoň natáhneš. Včera jsem si s ním trochu hrál...Pomalej,ultra pomalej nátah,pak spadne do valley, back wall ze železobetonu a ten pocit ho držet v ruce....to ani nejde popsat... Tu sílu v něm cítíš i u toho let off a v té chvíli máš neuvěřitelný pocit klidu,že se před tebe může stoupnout cokoliv...a nemáš problém. Pak vypustíš a to už nevíš,že střílíš osmdesátilibrovkou. Lehčí šíp máš možnost zachytit okem v letu jenom s light nock po západu slunce :D. Moc lidí se ptá,že proč osmdesátku,zbytečně silná,nevyužitelná a bla bla bla...Já mám tři velmi konkrétní důvody proč,a to že chci prostřelit 2mm plech to není a na slony s tím taky(prozatím) nepůjdu. Jak ale chápeš,ta síla má doprovodné důsledky a o ty jde primárně. Lidem ale říkám jenom...Proč ne? Na to neexistuje objektivní relevantní argument a tak raději mlčí. I když to občas někdo zkusí odargumentovat, je to více méně bez šance. Na terčovou a nebo 3D střelbu bych si ho ale fakt nekupoval. Dealera od APA mám od sebe 400 kiláků,psal jsem mu,že bych o té devadesátce uvažoval,ale musím ji nejdřív držet v ruce...To je ale marné,bo devadesátky jsou jenom na objednávku a doplácíš myslím 160 koláčů,pokud se nepletu. Ono,původně jsem měl být teď zrovna na ceste u západného pobřeží Kanady near north ale nakonec se to odvolalo,i když letenky do Seatllu přes Big Apple už byli koupené. APA je Kanadská firma,tak jsem si říkal,že tam někde najdu prodejce (a našel jsem jich par na dostřel) a byl by v tom čert,aby někdo tu devadesátku neměl k dispozici. Ale je to jak to je. Nicméně musím říct,že pořád neumím najít schodný způsob, jak luk natáhnout v leže . Jako natáhnu ho relativně v pohodě, ale potřebuji najít způsob,jak to udělat a neprozradit se u toho. Stoj a sed normál, ten leh musím vypilovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum