Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Nový vypúšťač

Nový vypúšťač 04. pro 2016 11:00 #1

Prichádza obdobie vianočné, na darčeky bohaté, či vám ich niekto daruje alebo si ich kúpite sami. Ja som došiel k záveru, že by som si chcel kúpiť nový vypúšťač.
Teraz mám TruBall Assasin, na konštrukcii nového až tak nezíde, je mi vlastne jedno či to bude klieštiková, alebo háčiková konštrukcia. Čo mi ale jedno nie je, tak nechcem aby bola samotná spúšť extra citlivá. Teraz strieľam asi takým štýlom, že najprv si dám prst na spúšť a potom len zvyšujem tlak na spúšti až kým nepríde výstrel.
Takže, čo máte vy a čo by ste mi odporúčali?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 04. pro 2016 14:08 #2

ja momentalne mam jim fletcher caliper 44 a za tu cenu neni ocom spust sa da velmi pekne nastavit ale uz ho mam niaky ten piatok a tiez by som vyskusal nieco nove co by som mal aj na 3D a lov najviac sa mi pozdava fletcher flathead a fletch





unter shorty
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 07. pro 2016 17:54 #3

Ano Flatcher. Já bych doporučil verzi Hook. Je extrémně pohodlná a rychlá při nasazení na očko (v pohodě poslepu) a má červíka na nastavení citlivosti spouště stejně jako kulovnice. A fakt to dobře funguje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 07. pro 2016 19:44 #4

to nastavovanie maju dnes uz asi vsetky ci ? ale co som sa chcel spytat ja ze mam z toho obavu bud nechceneho vystrelu alebo ked chcem vybit luk ze by sa dloop vysmykol z hacika, Pouziva niekto takyto system aj na lov? neviem ci je to pravda ale som cital ze release s hacikom by mal mat lepsi vystrel hladkejsi...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 07. pro 2016 21:29 #5

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
pouzivam (skoto od zacatku) TruBall Beast .. s hackem i nastavovanim. Nastaveni je prijemne a podle me nehrozi, ze by release povoloval kdyz nechci (neumyslny vystrel). A hacek ? Uz bych nic jineho (celisti) nechtel .. hacek je podle me optimalni. Neni problem "zahaknout", neni problem luk natahnout, neni problem ho spustit zpatky ... vystrel je pochopitelne bez problemu ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Nový vypúšťač 07. pro 2016 22:28 #6

Nedávno jsem taky řešil vypouštěc. Na 100% jsem byl rozhodnutý klešičky vyměnit za háček a po dlouhém brouzdání po netu se mi naskytla možnost koupit za nákupku z BSW Scott Rhino XT, což bylo za ty finance definitivní rozhodnutí. Říkat že tenhle nebo tamten je lepší nemůžu pač zas tak ostřílenej mazák nejsem ale jedno můžu říct s jistotou, ten háček se mi líbí. Jen první co jsem udělal že jsem řemínky se sucháčem vyměnil za kůži z původního vypouštěče. Ono to beztak rychle podléhá opotřebení, sucháč prestane sucháčovat, různě se pokroutí a tak , však víte co zněho zbyde :lol:
Jediná věc co mi při výběru dost komplikovala situaci je upevnění hlavy vypouštěče, ten klasický na nějaké tyčce nebo na pásku?
Říkla jsem si ta tyčka pořád trčí dopředu a vypouštěc jakoby překáží v dlani a ani tento původní nešel nijak stranově odklápět i když takové vypouštěče samozřejmě existujou.
Spíš mě zajíma co upřednostňuje te vy, na tyčce nebo řemínku?

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Nový vypúšťač 08. pro 2016 06:06 #7

Ďakujem zatiaľ za príspevky, ale ešte som sa nejako nerozkýval k nákupu.....k Vianociam to asi teda nebude.
Inak Peca, dobrá otázka, ja osobne mám hlavu vypúšťača na solídnej tyčke pripevnenej k remienku cez takú guľu, do určitej mieri sa to pohybuje a dá sa to aj odklopiť.
Skôr by som chcel vedieť, keď má niekto vypúšťač s pripojením pomocou nylonového pásika, ako je na tom so životnosťou toho pásika, to je jediné čoho sa obávam.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 08. pro 2016 10:59 #8

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405

Peca napsal: Říkla jsem si ta tyčka pořád trčí dopředu a vypouštěc jakoby překáží v dlani a ani tento původní nešel nijak stranově odklápět i když takové vypouštěče samozřejmě existujou. Spíš mě zajíma co upřednostňuje te vy, na tyčce nebo řemínku?
[/attachment]


1. ten koženej řemínek je hezká práce :tu: Obecně se říká, že upevnění na přezku je lepší než na velcro (suchej zip)

2. tyčka nebo řemínek - svého času jsem pro dva své známé kupoval Truball release Fang. Jednomu na "tyčce", druhému na řemínku (má trošku atypickou ruku - přestože tyčka umožňovala různé nastavené délky, jemu to nestačilo - potřeboval co nejkratší. Takže řemínek, který šel zkrátit víc). Oba dva jsem měl možnost si vyzkoušet, i když pravda pouze na chvíli ... neshledal jsem v tom nějaký zásadní rozdíl

Já osobně používám TB Beast, který má tyčku. Vyhovuje mi. Sklopená do dlaně je okamžitě k dispozici. "Jakoby" by ji nemusím hledat. Možná jen pocit. Pokud ji delší dobu nechci, sklopím ji dozadu směrem na předloktí a zachytím gumičkou na vlasy, kterou mám navlečenou na ruce. Při volbě správné gumičky a troše tréninku je uvolnění zpod gumičky rychlé a release je zpět ve dlani, nachystán k použití .. Tohle by pochopitelně u řemínku asi šlo taky, jen by to asi nebylo tak pohodlný/snadný na ovládání (?)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Nový vypúšťač 08. pro 2016 15:30 #9

Mě se ten kožený řemínek taky líbí, tak jsem si na něj zvykl že mi bylo ho líto odložit někam do šuplíku. Tyčku mám zkrácenou co to šlo ale půl cenťák kratší bych ještě uvítal, Sice je do toho poutka ta tyčka narvaná že je téměř nepohyblivá ale v originálu se beztak taky nedala odklápět.
Možná až se budu nudit tak to předělám pač ten háček se rád všude zahytává když zrovna něco laboruju kolem luku :lol:
Jinak k těm řemínkům co nahrazují tyčky, viděl jsem že u plno vypouštěčů je lze snadno zkracovat i celkově sundavat, takže to takovej problém asi nebude. Nejhorší životnost mají právě ty suché zipy a ty jsou převážně lepené a zašité. Ale když vlastníte stařičkej šící stroj Lada není problém si vše opravit , třeba i ten kožený pásek který prošije jak máslo ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 08. pro 2016 15:32 #10

Ja pouzivam Tru fire hurican a mam to stiahnute na minimum ,tiez som uvazoval o modeli s remienkom. inak som spokojny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 26. čen 2017 14:38 #11

Tak volba padla na tento a uz by som nemenil prevedenie hacik je top :tu:

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 11. říj 2018 08:48 #12

Storci napsal: Tak volba padla na tento a uz by som nemenil prevedenie hacik je top :tu:


zdravím,kde se dá objednat...jestli je to možné zde napsat_? děkuji.
Ještě by mně zajímalo,který vypouštěč vydrží déle / bavíme se o stejné cenové hladině/ - čelisťový nebo háčkový ?
Který je pohodlnější,přesnější? Do jaké míry opotřebení / vůle v čelistích / lze používat bezpečně..? Asi do prvního nechtěného vypuštění ..B) :sick: Věkem jsem pokročilejší ale střílím něco přes rok,moc mně to chytlo, takže sbírám vědomosti...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od stanis.

Nový vypúšťač 22. říj 2018 18:28 #13

Scoot tohodle typu se asi jen tak nezničí. Dva kovové prvky co chodí přes hranu. Když se opotřebí bude to včas viditelné. pokud si chceš nastavit fakt hodně malý krok spouště aby chodil lehčeji, budou se ty dvě hrany překrývat třeba jen 0,5mm což ve mě budí hrůzu že se ty hranky ukousnou. Ze strachu prostě nastavíš 1mm ale páčka tím že ty dva prvky tlačí proti sobě už pak jde celkem ztuha.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 25. květen 2019 11:30 #14

Čemu je potřeba věnovat pozornost při výběru vypouštěče.Provedení,materiálu,osvědčené značce,možnosti regulace...Vyplatí se připlatit za kvalitu nebo jsou to jenom vyhozené peníze.Jaká je Vaše zkušenost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 25. květen 2019 11:41 #15

Jediná položka kde se opravdu nevyplácí šetřit. Pár vypoštěčů už jsem odrovnal. Dva se mě pokusili i zabít a jeden mi shodil dokonce tětivu z kladek. A to všecko vlivem opotřebení. Tkaže pokud můžu doporučit opravdu jen ty ověřené značky. oblíbil jsem si háčkový, skládá se z dvou dílů. Sice tam nejde ladit citlivost ale pouze jen krok. je to scott Rhino XT. vsecko co jem měl pod 1500,- šlo casem ho háje, hlavně ty klasické kleštičkové. Momentálně používám svého číňana jako palcový vypouštěč ale to jen proto že jsem si ho pečlivě zkontroloval a odstanil jeho nedostatky a můžu mu věřit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 25. květen 2019 11:59 #16

takže háčkový...možnost ladění je důležitá

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nový vypúšťač 26. květen 2019 16:59 #17

Mam kliestinovy tru fire hurricane od kedy som zacal a stale super funguje len tento rok som musel presit remienik.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum