Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Vícepinová mířidla

Vícepinová mířidla 30. květen 2016 18:01 #26

https://www.youtube.com/watch?v=shkWJdEI7MI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 30. květen 2016 23:07 #27

Jednopin bych si koupil na terčovku nebo sranda střílení do balónků na delší vzdálenosti. Do lesa na lov rozhodně ne/čistě můj názor/. Měřit dálkoměrem, potom něčím točit, nastavovat atd...moc složité. Tři piny s přísvitem na lov ideál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 31. květen 2016 08:43 #28

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
1) dálkoměrem neměřím .. nebo, pokud musím, pak bych s ním musel měřit i u vícepinů .. takže tento krok je irelevantní :-)
2) jednopin mám nastavený na nejčastější očekávanou vzdálenost .. podle místa kde lovím .. většinou tak, že zahrne rozsah 15 až 25m
3) v případě potřeby .. 30-35m bych s ním musel o "fousek" pootočit .. ten "krok - to otočení" mám víceméně tak zažitý, že se na to ani nemusím dívat. Navíc Accutouch mi "klikne" .. takže i kdybych to zažitý neměl, poznám, kam jsem se posunul

:-) toliko k obhajobě jednopinu.

Jinak souhlas, že pokud střelec dokáže "uřídit" vícepin (má v pořádku oči), pak je takový 3pin pro lovecké účely ideální a nejjednodušší řešení .. Pokud mu ale střelba právě na prostřední pin činí zásadní obtíž, pak je v "pytli" ... a točení kolečkem ještě rád akceptuje :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Vícepinová mířidla 31. květen 2016 20:33 #29

bowic napsal: https://www.youtube.com/watch?v=shkWJdEI7MI


to to neni sure loc ale IQ
to je jako fabia HTP vs fabia VRS ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 31. květen 2016 20:41 #30

To ja viem ze to nieje sure loc, dal som to tam preto ze je tam vydiet ze s tou retinou striela bez peepu ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od bowic.

Vícepinová mířidla 02. čen 2016 08:59 #31

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
ještě další možnost ... novinka od TrophyTaker .. Option Sight. S odklopenou hlavou máš jednopin (ten si posunuješ-točíš dle libosti), s přiklopenou hlavou máš 4 pin ... ty další 3 si nastavíš (předpokládám) jako u běžnýho multipinu - ty se otáčením nehýbou.

Podotýkám, že ty mířidla znám pouze z obrázků .. ale vzhledem k pověsti výrobce předpokládám, že to bude dobře vymyšlený a fungovat .. A že cena je docela "balík" a že existují i další vícepinový varianty .. viz web výrobce


Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Vícepinová mířidla 02. čen 2016 12:14 #32

Zajímavá varianta, TWitko. Ale to mi už skoro připadají lepší ty multipin slider mířidla, co se teď nedávno propírali na AT. Tady to odklápění na mě působí jako první věc, kterou někde "odrbeš" o strom nebo tak něco...

Nicméně 7 pin Armortech by měl dnes dorazit do Shipita a pak se vydá přes oceán, až ho budu mít, tak dám vědět, jaké to je :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 08. čen 2016 20:20 #33

Farei napsal: Zajímavá varianta, TWitko. Ale to mi už skoro připadají lepší ty multipin slider mířidla, co se teď nedávno propírali na AT. Tady to odklápění na mě působí jako první věc, kterou někde "odrbeš" o strom nebo tak něco...

Nicméně 7 pin Armortech by měl dnes dorazit do Shipita a pak se vydá přes oceán, až ho budu mít, tak dám vědět, jaké to je :-)


az s tim potrenujes tak pisni 7 pinu ;) je opravdu dost
JR

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 09. čen 2016 03:04 #34

Noo, asi to chvíli potrvá :-/ Doprava 20-45 business days za 14 $, cokoliv rychlejšího za 70 $ +, tedy polovina ceny mířidel. Tak to jsem teda investovat nechtěl a tudíž musím vydržet dlouhé čekání...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 19. lis 2016 20:12 #35

Peca zdravim Ta,potrebujem jednu radu,na moje mieridla SURE LOCK Weapon 5 pin,ze sa daju jednotlivo nastavovat kazdy jeden pin...ja som skusal,nedal sa posuvat po tej zakladni,stratil som maly sroubik ale uz mam nahradny,nahodou nevies ako sa daju jednotlivo nastavit?Dik...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 19. lis 2016 22:11 #36

https://www.youtube.com/watch?v=sMOMeCWPBMM

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 08:27 #37

Hoj Stanly. Netuším jak to přesně funguje osobně jsem se s těmi mířidli ještě nesetkal.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 18:06 #38

Bowic ahoj...neviem sa dostat k pinom nijako,aj som daval kryt maly zozadu dole,ale ...neviem,neda sa....na videu to nevidno a mam taky dojem ze na videu je starsi typ zameriavaca...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 18:20 #39

To asi slouží k nastavení prvních dvou pinů a podle toho se pak odstupňujou automaticky ty ostatní, jestli to dobře chápu ?
Uvniř bude nějaký mechanismus u kterýho asi nelze libovolně upravovat zbylé piny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 18:25 #40

Peca zdravim...asi mas pravdu,teraz mam 20,30,35,42 m a posledny ani neviem cez 50m,nepouzivam...Naraz vsetky sa daju posunut pekne sroubom ale ako samotne,neviem...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 18:45 #41

No já též používám jednopin a když si nastavím dejme tomu 20m ,. něco jako první pin u klasických mířidel tak s tou pozicí mířidel pokryju 5-.25m Tuhle zvdálenost musí ustřílet snad každý luk nad 50 lb ať už má jak koliv těžký šíp. Nad dou hranici 25m už šípy začínají klesat. Jestli má někdo nastaveno piny 10, 15, 20, 25m, to přece nemůže fungovat nebo jo? A jestli to někomu tak funguje tak má asi šíp brutálně pod kolmicí nebo si to nedovedu představit. Až se budete někdo nudit podrobíte svůj luk takovému testu ? Do jaké vzdálenosti ustřílíte svůj první pin nebo nastavení na nejnižší vzdálenost u jednopinu ??? :cheer:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 19:07 #42

Peca zdravim...mas pravdu.Prvou poziciou 20m ustrielas v pohode do 25m.Uz je rozdiel 25 30m a dost velky je 30 35 m tam sipy klesaju dost.Aj ja som pouzival jednopin,ale v lese sa mi neosvedcil,mal som ho zastrielany pomaly po 1 metri,ale vies jak to je za sera a ked nemas casu nastavit kolecko,alebo nevidis...vtedy sa mi nedarilo totalne,furt som nastrelil alebo podstreli...Oni pisu,ze ak strielas na velmi blizko,tak musis mierit ako keby si strielal na vzdialent 40m,kym sip pravdepodobne naberie potrebnu rychlost a energiu po vystrele.Neskusal som na take kratke vzdialenosti strielat....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 19:13 #43

JJ to chce otestovat na terči ty krátké vzdílenosti. U mě to je pod 5m. to mi dopadá šíp dolu a nestihne nastoupat :tu:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 22:05 #44

Nemas od toho manual? tam by mal ist kazdy pin zvlast nastavit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 22:06 #45

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Co se malých=krátkých vzdáleností týká ... tady je podrobnější popis : http://www.bowhunter.cz/lov-lukem/lov-obecne/190-extremne-kratke-vzdalenosti.html

Co se týká toho, zda mířidla nastavená na 20m budou/nebudou stačit pro 25 .. asi ano, ale je dobré si uvědomit, že to bude záviset na konfiguraci .. pokud někdo má opravdu těžký šíp, pak ten propad už může být moc velký ... více info zde http://www.bowhunter.cz/index.php/technika/pokrocile/153-jeden-pin-cast-ii-silny-luk

Jinak já mám pin pro 20m vyhovující od 10 do cca 24m .. dejme tomu 25 s malou odchylkou. 30 by to už nedalo ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 22:09 #46

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405

Peca napsal: To asi slouží k nastavení prvních dvou pinů a podle toho se pak odstupňujou automaticky ty ostatní, jestli to dobře chápu ? Uvniř bude nějaký mechanismus u kterýho asi nelze libovolně upravovat zbylé piny.


Pokud se nepletu jediný mířidla, u kterých se piny nastavují automaticky podle rozestupu prvního a druhého jsou REACTy od Trophy Ridge. U mířidel ostatních výrobců by se měl nastavovat každý pin zvlášť ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 22:10 #47

momentalne mam jednopin ale ked som strielaval 5pinom som mal nastrelene 15,25,35,40,45 lebo 15 som uz nenadstrelil a 5m strielam z nastavenim na 30m.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 20. lis 2016 22:44 #48

Bowic to jsou zvláštní vzdálenosti 15, 25. Ale není to špatnej nápad takhle nastavit, Proč mají všichni 20, 30, 40 :lol: .Jak píše Twítko že na těch 25m už je tam malinka odchylka,.tak to sedí. a těch cca 24m by mohlo být u všech ten dostřel. na tu první pozici..ne?
K těm mířidlum fakt nevím jak to tam funguje, právě jsem si pamatoval ty React že to tam tak je, ale jestli to už má i více mířidel to fakt netuším a ani jsem to nikdy neměl v ruce, takže nemůžu říct, jo ty piny se dají rozházet podle potřeby každý jinak, Jen si myslím že by pak ztratil ten automatický posun všech pinů význam pač by neodpovídal trajektorii šípu. No myslím tím jako že by rozestupy mezi piny pak házeli mezi vzdálenostma pokaždé jiné hodnoty Ale v praxi by se to určitě hodilo mít třeba 20,30.35 38 40. pač v tom jejich nastavení pak bude 20 30 40 50 60 a to je vlastně nevyužitelné pro lov že ty poslední tři piny ? Ale oni vlastně jdou nastavit jakkoliv třeba po třech metrech tak mi hlava nebere proč je chce Stanly vlastně rozházet nějak podle sebe. Povíš nám to Stanly ? :lol: Nebo jsi to chtěl upravit je nouzově kvuli tomu chybějícímu šroubku ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Vícepinová mířidla 21. lis 2016 11:19 #49

Pevne dúfam, že budem môcť vniesť trochu svetla do temnoty nastavovania pinov
Stanly, pozrite na toto:
http://feradyne.com/instructions/LW%20RED%20Instructions.pdf

Konkrétne bod F, mikronastavovanie pinov.
Citujem z návodu:
,,Každý pin sa dá nastaviť individuálne, alebo sa dá nastavovať viacero pinov v skupine. Na nastavenie hocijakého pinu, jednoducho povoľte skrutku na pine (nie viac ako 2 celé otáčky) použitím imbusu 1/16´´. Keď je skrutka na pine povolená, mikroposun pinov je aktivovaný. Na nastavenie pinu dohora otočne kolieskom na spodnej strane mieridiel v smere hodinových ručičiek.....blablabla.....Keď je pin v správnej polohe, zaistite pin dotiahnutím skrutky pinu.´´

Inak, chcel by so povedať, že vám tie mieridlá neskutočne závidím, teda, keď si to hlavne porovnám so svojím lacným jednopinom Pursuit..........keby som len tak na Sure Lock peniaze....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vícepinová mířidla 21. lis 2016 15:21 #50

v tomto manuali je sroubik na kazdom pine ale na novsom type je len jeden sroub tak neviem ci toto pomoze

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Powered by Kunena fórum