Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Délky stabilizátorů na kladkový luk - Sidebar & Backbar.

Délky stabilizátorů na kladkový luk - Sidebar & Backbar. 17. dub 2016 13:48 #1

Zdravím po delší době :whistle:

Moje shromažďování komponentů na Bear Escape pokračuje dál, včetně malého servisního střediska.

Momentálně jsem objednal BowPress AV3S a dopasovával nemetrický šroub do stativové destičky na můj stativ Vanguard který má skvělé parametry na nastavení úhlů včetně perfektní stabilizace.
Dále jsem objednal limbsavery které by snad už měly na beara sedět:
http://www.lancasterarchery.com/limbsaver-split-limb-super-quad-camo.html


A teď k hlavní otázce: Měl jsem možnost zakoupit za lepší cenu Bee Stinger Adjustable Side Bar.
http://www.lancasterarchery.com/bee-stinger-adjustable-side-bar.html

Zajímá mě toto: Jelikož budu dávat na můj Bear Escape dopředu Trophy Ridge 9” Static Stabilizer

Jak dlouhý stabilizátor dát na Bee Stinger ? B)
Vím že pokud se jedná o poměry stabilizátorů tak to nejlépe vychází dle doporučení Sidebar & Backbar takto:
8 inch front bar with a 6 inch side bar
10 inch front bar with a 8 inch side bar
12 inch front bar with a 10 inch side bar

Trophy Ridge 9” Static Stabilizer je defakto 10" podle recenze na http://www.joecool.dk/blog/?p=3322
Takže Trophy Ridge 6” Static Stabilizer je defakto 7".

Stačilo by dát na Bee Stinger - Trophy Ridge 6" Static Stabilizer a nebo dát dozadu stejný který mám vepředu 9" ?

Trophy Ridge Static Stabilizery mají výhodu že mají možnost nadstavování.
Takže není problém kombinovat 6" a 9" na upravení délky.
To znamená že můžu na předek použít klidně 2x 9" a nebo kombinaci 9"+6" / 6"+6".

Rozdíl ceny mezi 6" a 9" je 60 kč ale efekt je zase úplně jiný. :cheer:
Zasílám fotku kde sice není jednostranný backbar ale V-bar který ukazuje možnost nadstavení dvou 9" sidebarů .

Osobně bych taky v tomto neviděl problém mít vepředu 2x 9" a vzadu 1x 9" na bee stingeru
jen nevím jak by to u mého Bear Escape fungovalo... :dry:
A jiný stabilizátor než Trophy Ridge Static Stabilizer CAMO 6" / 9" nechci, takže teď... babo raď :lol: :dry:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

better call FoxArcher :D

DJs life - https://www.mixcloud.com/FoxArcher/
Poslední úprava: od FoxArcher.

Délky stabilizátorů na kladkový luk - Sidebar & Backbar. 17. dub 2016 14:17 #2

Kazdy luk bude potrebovat vyvazit inak,to sa budes musiet "pohrat" sam a nie len z dlzkou stabiku ale aj vahami.
Ja mam na luku 6,5",som skusal aj predlzit tak ze som nan medzi telo stabiku a gumou zo zavazim vkladal predlzenie najprv 20" a potom som to skracoval.
Teraz mam zase len 6,5" ,sice to trochu lepsie stabilizovalo ale len ked bolo bezvetrie a blbo sa mi nosil luk.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Délky stabilizátorů na kladkový luk - Sidebar & Backbar. 19. dub 2016 09:53 #3

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
chudák Escape .. takový "obludnosti" B)

ne vážně .. já bych si strašně rád jednou vyzkoušel nějaký delší a vychytaný stabilizátory .. včetně těch bočních atd .. teda, ne že bych to asi chtěl používat, ale jen pro ten pocit .. jak je to jiný a jaký to má vliv na MOJI střelbu .. jenže vůbec nevím kde a jak začít .. vůbec netuším jak to vyvážit, co kam přidat ubrat, kdy a proč .. tak to zatím nechávám v šuplíku s nápisem "někdy později" ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Délky stabilizátorů na kladkový luk - Sidebar & Backbar. 19. dub 2016 19:09 #4

Mě stačí když si naložím plný držák šípů, už s touhle vahou navíc se dá pin krásně ustálit na terči. ALe taky bych klidně tesntul něco delšího :cheer:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Délky stabilizátorů na kladkový luk - Sidebar & Backbar. 19. dub 2016 19:43 #5

Takže po dlouhém hledání, poměřování a zkoumání jsem došel k závěru že bude bohatě stačit 9" Sidebar a 6" Backbar.
Pro 3D lukostřelbu a lovecké účely je to pravděpodobně nejlepší kompromis mezi stabilitou a přesností.
Našel jsem taktéž fotku, ke které majitel popisoval že má skvělé výsledky a doporučuje všem kdo chtějí Backbar na svůj lovecký luk.


A důvod toho všeho a k čemu Backbar slouží ? B)

SideBar je většinou vždy delší a drží rovinu luku ale neměl by přepadávat při míření.
Tudíž se na backbar dáva větší zátěž aby nepřepadával ale držel ruk v perfektní rovině a stabilizoval ho v nižším těžišti, blíž k ruce.

A další důvod : mířidlo, základka a toulec jsou namontovány na pravé straně luku.
To znamená, že Backbar z levé strany vyrovnává tuto zátěž a perfektně luk stabilizuje jak v rovinně vodorovné tak i svislé.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

better call FoxArcher :D

DJs life - https://www.mixcloud.com/FoxArcher/
Poslední úprava: od FoxArcher.
  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum