Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Alex Bow expanduje ...

Alex Bow expanduje ... 29. čec 2016 18:01 #1

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko Autor tématu
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
našel jsem dnes na iDnes dost zajímavý článek .. pro ty, kterým snad unikl .. uvádím odkaz .. http://olomouc.idnes.cz/vyrobce-luku-jaroslav-kejval-jesenik-novy-zavod-fuw-/olomouc-zpravy.aspx?c=A160729_2262965_olomouc-zpravy_lds

jedinou výhradu k textu článku mám snad pouze k větě ...cituji "„Tradiční longbow luky vyrobené ze speciální kombinace uhlíkových vláken, tedy bez pomoci sklolaminátů, zajišťují maximální rychlosti šípů..." .... tomu nějak nerozumím ... bo se domnívám, že:

1) tradiční longbow nemůže už z principu dosáhnout maximálni rychlost šípu ... třeba oproti reflexu .. což je záležitost konstrukce ... reflex by měl být při použití stejných technologií vždy rychlejší než longbow .. nebo ne ??? :unsure:

2) nechápu tu "speciální kombinaci uhlíkových vláken bez použití laminátu" .. dohromady ten uhlíko-dřevěný sendvič, z kterého jsou vyrobena ramena, teda drží co ??? :unsure:

předpokládám že to zmotal redaktor idnes ... ale to je vlastně trochu jedno ... k celému lze pouze dodat ... držím palce .. a info o koupení staré tradiční značky Wing mi přijde úžasné .. tak ať se daří !!! :tu:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Alex Bow expanduje ... 29. čec 2016 19:46 #2

Ono, ja som tomu rozumiem asi tak ako sviňa do rádia, ale čo mi dá zdravý rozum:
Ramená dlhých (ale aj reflexných) lukov sú sendvič, medzi vrstvy dreva je daný sklolaminát, zlepí sa do dokopy, natlačí do formy a nechá zaschnúť. Tu ale výrobca vynechá sklolaminát a nahradí ho uhlíkom (teda, to je aspoň moja úvaha).

Inak je pekné vidieť, že u susedov sa budú takto vyrábať luky, hmmm, možno do budúcnosti v rámci udržiavania bratstva možno nejaký longbow kúpim......

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Alex Bow expanduje ... 29. čec 2016 19:57 #3

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko Autor tématu
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
:-) Tak ja taky nejsem zadnej expert, ale ziju v domneni, ze ramena tradicnich luku jsou sice sendvic, ale .. drevo je uvnitr a laminat je nahore .. z obou stran .. jak tzv. "face" tak i "belly"... takhle to teda bylo odjakziva .. presneji cca ood roku 1947, kdy to Fred Bear vymyslel :-) Dokud nebyl laminat, tak se tam lepily vselijaky slachy apod .. no a ten karbon je sice vylepseni, ale nahrazuje to drevo uvnitr (nebo se snad pridava jako dalsi vrstva), ale laminat jako svrchni vrstva zustava ... tak si to teda predstavuju ja .. :-) ale mozna je to blbe :-) :-)

jinak v Cesku je velkych z znamych vyrobcu vice .. co vim (a opet jsem laik) .. krome AlexBow je to jeste Arni a pak Koliha .. oba delaji spickove luky, ktere se uz (dokonce i pod jinymi znackami) prodavaji i v cizine ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Alex Bow expanduje ... 30. čec 2016 05:59 #4

Hmmm, zaujímavé, stále sa niečomu učím....inak už idem OT, ale nemali by ste nejaký článok alebo také niečo, čo popisuje konštrukciu ramien lukov? Nevadí keby bol aj v angličtine, preklad by som zvládol :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum