Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: První kladkový luk

První kladkový luk 08. pro 2019 21:20 #26

Ten Hoyt je na mě už příliš drahy, je bez příslušenství. Zalibil se mi Bear Paradox HC RTH, který můžu mít za 16500, bohužel čekací doba je hodně dlouhá:(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 08. pro 2019 22:01 #27

K tomu vyhlídnutému luku,

parametry nejsou nejhorší, ale váha je teda dost (5,9lbs) nad standard při téhle ATA, pokud to tedy není včetně RTH? I na str. Bearu mi to přijde trochu zmatené. Nevím nezkoumal jsem to detailně, ale taky stojí za zmínku BH a ten u obou Paradox uvádějí 6" což je podstatný rozdíl a při rychlosti 340 už teda bude odpouštět méně než BH 7" !
Každopádně už to není jen tak low cost super kost a střílení z něj bude zřejmě dobré, ale ten brace, pro někoho, kdo chce střílet jen málo a rekreačně, není dobré. Jděte do BH 7" a nebudete litovat. 6" pokud nebudete střílet či spíše trénovat a to trochu více než rekreačně, tak vám asi techniku nevypiluje a švihance tětivou fakt bolí.Neberte to jako odrazení od toho co se Vám líbí, ale je to doporučení ověřené praxí a vyplatí se.
Na rekreační střelbu, bych být na Vašem místě volil parametry "snadnější" což je: ATA 32+ lépe 34" BH 7, Let Off 80% FPS do 330 bohatě stačí, protože s rychlostí se načítá daň a ta pokud nebudete střílet pravidelně, tak Vás jednoduše střílení nebude tak bavit, jelikož nebude takové, jaké by mělo a mohlo být.
Jinak cena je zde už přijatelná, když vezmu v úvahu ten balíček RTH a 2020, ale šlágr to nebude.

nils

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 08. pro 2019 22:08 #28

PS: a nebrat více než 60lbs !!!

nils

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 08. pro 2019 22:25 #29

Takže luk 70lb, ktery se dá nastavit na 60lb je blbost? Se mi zdá, že ty terčový luky jsou dražší :) Máte zkušenosti se značkou "Jandao". Navíc jsem limitován obchody v Praze, abych měl popřípadě kam zajít.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od stoRmjE.

První kladkový luk 09. pro 2019 19:22 #30

Jelikož Vás vůbec neznám a nemám páru, jak jste rostlý a jak jste na tom fyzicky, tak těžko opět hodnotit. ALE, pokud vím, že chcete střílet rekreačně a terčovou, tak zcela jistě a je opravdu zbytečné brát 70 lbs. Taky luk který bude ze 70 lbs stáhnutý na 60 lbs nebude mít ten nejlepší výkon, jako plně dotáhnutá 60 lbs, protože je primárně stavěný na maximální libráž a výkon.
Spíše bych se dokonce přikláněl na libráž okolo 55-60, ale to opravdu podle fyzických dispozic. Nepředpokládám, že jste někdy natahoval 60, natož 70lbs kladkový luk? Je to velký rozdíl a zde už hraje nemalou roli kvalita, jakou se rozhodnete koupit. Jak se říká když dva dělají totéž nebude to nikdy úplně stejné!
JANDAO luky - bohužel s těmi nemám žádnou zkušenost.
Nemyslím si, že musí být pouze ve hře jen Pražský "výběr" :-)

nils

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 09. pro 2019 20:23 #31

Tak žádný chípák nejsem, stavim výtahy, takže něco unesu, ale je fakt, že na natahování luku je potřeba asi jiný svalstvo:) Každopádně výběr luku se dost zužuje s takovýma parametrama. Zvažoval jsem ještě nad PSE Drive XL, ale tam je taky 70lb, na 60 lb je stavěnej PSE Centrix LD, ale tam už je cena zase jíná. Ono celkově jak se koukám, plno luků ma DW 70lb

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 09. pro 2019 20:32 #32

Všechny luky budou na 100% i v libráži 50-60lbs!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 09. pro 2019 20:34 #33

Jaký je tedy vlastně Váš rozpočet do jakého se chcete vejít s vybaveným lukem?

stoRmjE napsal: Tak žádný chípák nejsem, stavim výtahy, takže něco unesu, ale je fakt, že na natahování luku je potřeba asi jiný svalstvo:) Každopádně výběr luku se dost zužuje s takovýma parametrama. Zvažoval jsem ještě nad PSE Drive XL, ale tam je taky 70lb, na 60 lb je stavěnej PSE Centrix LD, ale tam už je cena zase jíná. Ono celkově jak se koukám, plno luků ma DW 70lb

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 09. pro 2019 20:57 #34

Ještě doložím, že PSE Drive XL by byla dobrá volba a dal bych mu zelenou.

Tak ať to výjde :tu:

nils

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 09. pro 2019 22:22 #35

Taky si dovolím napsat že 70lb už není moc na zábavu. I když to natáhneš, jednou, dvakrát, třikrát, tak další výstřely už půjdou do kytek. Přijel za mnou chlap jako hora, hasič a nedal 60lb ani do půlky nátahu. Těch 60lb určitě ostudu neudělá a i to bude do začátku opravdu nápor. Ty svaly prostě tento pohyb moc neznají a musí se vypracovat. Jen takový poznatek, střílím odjakživa 60lb a když mi kamarád vrazil do ruky reflexní luk Scalpel od Arnyho co měl 45lb tak jsem se na konci klepal jak srnčí ratlík a nebyl jsem schopný trefit terč na 10m, přitom mám síly dost že bych mohl klidně tahat 70lb kladku celý den ale jak to ty ruce neznají a není tam ten pokles síly na konci tak jsem neudržel ani 45lb. U kamaráda přesný opak on ten reflex mohl držet v plném nátahu klidně i 20 vteřin ale mojí kladku prostě nenatáhl ani náhodou. Tzím bych fakt chtěl říct že těch 60 úplně bohatě splní všechny tvé požadavky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 20. pro 2019 19:43 #36

nazdar chlapi.
pod stromkem najdu tohle:
https://archery.cz/luky/kladkove-luky/kladkovy-luk-pse-stinger-extreme-32-1-2-316-fps-4317
koupil jsem ho už dřív, ale manželka mě ho schovala, potvora, prej sem říkal, že ho mám na vánoce - holt moje chyba.
mezitím jsem nakoupil mířidla, vypouštěč, peep, padací zakládku, šípy mám.
nikde jsem nenašel, jak je to se střelbou v mrazu. škodí mráz ramenům málo, hodně nebo vůbec?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 21. pro 2019 15:15 #37

Luk jsem si kupoval v archery.cz a prý tomu zima nevadí, ale asi záleží co je za zimu. Při minus 10 bych z toho asi už nestrilel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 21. pro 2019 21:24 #38

Díky,
tato zima je zatím v pohodě. Vidím to taky tak do nuly.
Tož pěkný svátky všem .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 10. bře 2020 20:43 #39

PSE Stinger Extreme - střílím s ním 2 měsíce, všechno bez závad, jen mám jeden problém. Průhled mám ten obyč, se šponovací gumou,
protože se mi stále otáčí tětiva. Můžu ji nakroutit jak chci a po pár výstřelech je zase jinak, třeba o 180 °. nevím co s tím.
poradí někdo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 13. bře 2020 11:31 #40

kvalitnu tetinu a cable

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 17. bře 2020 08:15 #41

Stinger je Single cam. Krom toho že nemusi být set kvalitní mu ještě napomáhá to že je tětiva strašně dlouhá od spodní kladky přes horní kolo a zpět dolu. Chyba může být v odklonu horního kola, tětiva se šoupe o stěnu žlábku a tím se roluje a pootačí kolem vlastní osy. Způsobí to i napínání luku bez vypouštěče V dlani se tětiva taky pootočí a při zpětném vypnutí se vrátí pootočená. taky Dloop který se protáčí na tětivě a mnoho dalšího. Prostě levný luk u kterýho s některýma věcma musíš smířit nebo aspoň pořídit kvalitní custom set.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 21. bře 2020 09:51 #42

Dobrý den zkoušel jsem psát nový téma ale nikdy jde mi nezobrazilo nevím proč.
Tak se zeptám tady mám kladkovy luk se silou nátahu 55 liber a chtěl bych si vyrobit šípy napadlo mě ze bych vyrobil dřevěné co si o tom myslíte....
Jsem začátečník a moje střelecké umění konci tím ze jsem rad ze jse trefím do velkého terče na cca 10 až 15 metru.... taky mám luk který nepatří mezi nějak dobré luky
https://www.zbozi.cz/vyrobek/luk-perfect-line-cobra-kladkovy-55lb-cerny/ prosím o rady

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 23. bře 2020 07:08 #43

Ten šíp musí mít dostatečnpu tuhost, pokud během výstřelu praskne přijdeš k úrazu a odsere to i luk. Nevymýšlej chujoviny a kup si karbonové šípy o tuhosti 400

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 29. bře 2020 20:07 #44

Jéé, něco podobného...teda spíše až podezřele stejné jsem koupil asi před rokem na blešáku za 20 juro. Funny bow. Střílet z toho dřevěné klacky je asi jako chtít střílet z brokovnice hliněné broky.. Ač ty luky vypadají archaicky,jsou docela použitelné. Sice ne k normálnímu lovu,ale to : za prvé 55 librovce nikdo normální nebude chtít a za druhé jejich přesnost je ne moc veliká. Užil jsem si s ním kopec srandy, a měl jsem představu o tréningu instinktivní střelby z něj,ale málem mně z tech ran a vibrací odešel loket na levé ruce. Nicméně ho mám teď pro bowfishing,povolený na 50 liber (ze 60ti) a na to je použitelný. Střílel jsem s ním i pár krát pod vodou a to je teprve prdel. Sice není nic moc ho machcat ve slané vodě,ale za dvacet juro...??? Pár fišlí střelil,ale dobrá harpuna je dobrá harpuna...Nicméně jsem se u toho nařechtal,že jsem si parkrát lokl. Ve třiceti metrech to pak zase tak moc ke smíchu nebylo. Ale jak řekl Peca...Ty nejlevnější karbony za 15 juro pakl na to budou dobrý. Moc nechápu, proč chceš do toho rvát klacky. Je to o hubu,a i když jsou tyhle luky ne moc rychlé,jsou podstatně rychlejší jako classic bow stejné tonáže. klidně bych ti daroval tady plnou náruč karbonu co mám naházené na hromadě a pro mně jsou už nepoužitelné,ale jsem trochu od ruky. Drž se, střílej a na klacky zapomeň.
howk
Monty

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Powered by Kunena fórum