Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: První kladkový luk

První kladkový luk 09. čec 2019 15:36 #1

ahoj,
pořídil jsem si první kladkový luk.. Doteď jsem střílel jen reflexní luky. Nijak extra dobře, prostě mě to baví.
Luk jsem koupil holý, ostatní věci jsem už měl průběžně nakoupený, takže jsem prošel výrobou bowpressu a vice,
abych ho osadil a připravil ke střelbě.
Bowpress - lanko od brzdy z kola, šponovák na plot, kousek hliníku, hadice a smršťovací bužírky,
třeba se někdo inspiruje.
Informace o nastavení luku atd. jsem čerpal tady na bowhunter, za to moc díky.
Zatím jsem zkoušel na zahradě na 18m do dvou obyčejných terčovnic, mám na cestě lepší.
dotaz: musí být peep sight omotán i v jeho středu, kolem rozdělené tětivy?
vidl jsem na hodně lucích, že to není, taky to tam nemám.

Hodně mě to baví :-)
David
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od daho11. Důvod: nepřidaly se mě fotky

První kladkový luk 12. čec 2019 00:06 #2

Ahoj,
dnes jsem střílel a pořád mě nesedí klasicka d-loop, tak jsem přemýšlel, čím ji nahradit. už dávno jsem koupil hliníkovej d-loop, ale ani jsem ho nezkoušel, je to hnus.
líbí se mi infinity loop, tak jsem si umotal podobnou. práce na 20 minut, použil jsem serving šňůru a dřevěnou tyčku pro nastavení velikosti smyčky.
drží perfektně, vypadá dobře. není to úplně učesaný, jak vidím detailní fotky, příště si dám víc záležet.
zítra vyzkouším a napíšu. vic než popis řeknou fotky.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od daho11.

První kladkový luk 13. čec 2019 00:23 #3

smyčka je super, přikládám nějaký fotky po 150 výstřelech.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 26. srp 2019 10:58 #4

Update: během používání smyčky se vyskytla chybka - ukončení servingu musí být na smyčce a ne na tětivě, protože, když se smyčka pootočí, ukončení se povolí. tak jsem udělal novou, uvidím
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 31. srp 2019 10:10 #5

Máš taky nejlevnější variantu vypouštěče s debilně masivníma kleštěma, až moc zbytečně široké. pak musíš mit oko a né očko . Jinak ten průhled na gumičku asi omotávat nemusíš, on je tak masivní že ani nemá kam uhnout. Pokud máš lis, divím se že jsi ho nenahradil normálním a pekně si ho nevycentroval. Tak guma je fakt bída. pokud je krátká může ti lámat tětivu, pak se časem zase unaví začne protahovat a během tohoto procesu se ti bude měnit jeho pozice vůči oku a miřidlům.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

První kladkový luk 03. zář 2019 07:00 #6

ahoj,
ten vypuštěč jsem koupil už kdysi dávno, abych si vůbec vyzkoušel, jak to funguje. jinej jsem zatím v ruce neměl, funguje ok. průběžně se dívám po jiným, ale hci na zápěstí, ten mě vyhovuje.
průhled jsem zkoušel centrovat, ale neuspěl jsem, furt se mi točil jinam, takže zůstal ten s gumou.
průhled jsem musel omotat i napříč, páč mě při střelbě vyletěl z tětivy, prostě najednou visel na gumě.
koupil jsem padací zakládku, tak budu o víkendu zkoušet, jsem zvědavej.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 03. zář 2019 07:10 #7

POkud by tě to chytlo poohlídni se po nějakém značkovém luku a zbytečně neinvestuj do tohodle. Ten materiál tětivy a cáblů je takový nestabilní, neumožňující nějakeho vyladění. Podle vzhledu bych to tipnul na nějaký luk z čínské produkce kde vlastně neseženes ani délky kdyby jsi si chtěl luk osadit nejakým kvalitnějším custom setem tětivy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 03. zář 2019 20:32 #8

to máš pravdu, beztak je to čína, výprodej v colosusu,
Chtěli za něj 3k, tak jsem ho na zkoušku vzal, jestli u toho vydržím.
nemám s čím srovnávat, ale střílí bez problému, asi je hlučnější.
kabely sehnat nejdou, to už jsem hledal.
díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 09. zář 2019 22:11 #9

Dnes jsem osadil padací zakládku z aliexpressu, jen jsem ji namontoval okometricky a zkusil pár výsřelů, bez nějakýho nastavování.
fotka je na 20 metrů, čtvrtá grupa, na mě dobrý. ještě poladím papírovým testem a budu trénovat.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 11. zář 2019 19:06 #10

co to bylo za základku?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 11. zář 2019 20:11 #11

ahoj,
ta co testuješ na YT :-) funguje krásně, za ty love...
časování zatím neznám, někdo mě to musí natočit při výstřelu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 12. zář 2019 04:47 #12

ona kdyby nestíhala padat tak se ti ukážou na letkách ze spoda černé čmouhy. Dodnes se mi zatím nestalo že by při nějakém výstřelu selhala, všecko cajk. Jen je háklivější na luky co na konci nátahu více pruží ale to i originální HDX. Viděl jsem na vlastní oči že někteří střelci díky špatné technice nevědomky luk při míření nepatrně povolí, když třeba déle míří. To má pak za následek že vydlička není našponovaná až na konec a pak během výstřelu nemá sílu překonat ten mechanismus co jí v klidové pozici drží postavenou a vlatsně ji dolu srazí letky šípu. Pak to svádějí na to že je pomalá. Chce to mít tobře nastavé to ovládací lanko ale zas aby zbytečně nebylo extrémně přešponované. Ono to sice nějak nevadí ale u rychlejších luků to kratší lanko zase zpozdí pád té vydličky, protože lanko jestě prohýbá kábl luku a hlavně se zbytečně namáhá vnitřek součástek v základce. Pokud používáš k uchycení pastovou svorku lanka tak si dej pozor aby netrčel ven šroubek a hlidně ho zkrať jinak ti odrbe protější kábl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 12. zář 2019 12:44 #13

Ten šroubek fakt trčí, budu ho muset zkrátit, díky. udělal jsem omotávku na kablu, za něj dal tu plastovou svorku. nechtěl jsem vrtal do kabelu, ten plast mě neva. právě jsem se snažil natočit, kdy zakládka padá, kameru jsem nastavil na 60 fps, točil , 6x, ale jak na sviňu jsem nenatočil nic moc. i když to prohlížím po snímcích, tak šíp je a pak je pryč :-(. nejlepší výsledek to nějak zachytil - šíp opouští luk a zakládka je dole, kdy padne nevím. 2 snímky přikládám. nakonec jsem napatlal křidýlka rtěnkou, na zakládce nic není, tak dobrý. akorát mám pocit, že na druhým snímku je šíp níž, ale to je asi v pořádku, ne? luk je slabší, naměřil jsem 42 lbs, to bude asi ten důvod.
střílí to dobře. jakej máš názor na tohle: https://www.aliexpress.com/item/4000151109328.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4205d5d9JJ5MJB&algo_pvid=cf905947-1a78-4ee0-94c4-288691cef2cf&algo_expid=cf905947-1a78-4ee0-94c4-288691cef2cf-2&btsid=319b06db-8753-499c-9c75-c90b57493040&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_52
kupovat to nechci, jen mě to zajímá. mám pocit, že to zbytečně táhne kabely nejen mimo cestu šípu, ale navíc ještě od středu luku, páč se to neposouvá jako cable slide, mám tam ten plastovej a myslím, že je v cajku.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od daho11.

První kladkový luk 12. zář 2019 15:58 #14

Ten cable slider nevím. používám ten posuvný s vetšíma kladkama a zatím v poho. Ty neposuvné cable guardy mají zase navíc nějakou pružnost a běhen procesu natahování se přibližuje směrem k šípu. Fakt si netroufám říct jak toto funguje a jestli nějaký luk má vůbec pevný guard co se ani nehne. JInak k restu kdyby nestihal sklápět nebo se vidlička dokonce odrážela zpět udělají se na letkách ty čmouhy. Ale tento luk v této síle nebude tak rychlej takže bych se toho vůbec nebál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

První kladkový luk 05. říj 2019 15:33 #15

ahoj Peca,
nějak mě nejde poslat SZ, tak píšu sem.
Jakej máš, prosím, názor na tohle:
https://archery.cz/luky/kladkove-luky/kladkovy-luk-pse-stinger-extreme-32-1-2-316-fps-4317

Díky
D.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 06. říj 2019 07:22 #16

Nevypadá to špatně. Single cam. ATA 32,5 takže už svou velikostí celkem dospěláckej luk. Hlavně se na to dá už sehnat i kvalitní custom set tětiv a cáblů.. V ruce jsem ho neměl takže těžko říct jak se z něho střílí ale kdybych to měl srovnávat s tím prvním co máš teď tak to bude o hodně levelů lepší.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 06. říj 2019 07:35 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 06. říj 2019 08:55 #18

díky,
na recenze jsem se díval, celkem ho chválí, nikdo ho vyloženě nepohanil.
líbí se mě, že je single, jednoduchej.
stále vybírám, vidím to tak do 10k, tenhle vede zatím i cenou..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 06. pro 2019 18:54 #19

Zdravim,
dostal jsem nabidku na nový luk Bear Tremor, avšak jsem zjistil, že je to model cca 2015. Neni tento luk už v dnešni době překonán, třeba i levnějším lukem stejné kvality?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 06. pro 2019 19:46 #20

To záleží za jakou je cenu https://beararchery.com/category/compound/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

První kladkový luk 06. pro 2019 19:55 #21

To jsem zapomněl, 18K

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 06. pro 2019 20:41 #22

Dobrý den,

no pokud, jak píšete jste dostal nabídku, tak bych neváhal si ho osahat, zkusit nátah, ideálně vystřelit. Toto vše Vám velmi usnadní rozhodování. Jinak je to zajíc v pytli, byť s malou dirkou. Brace a let off OK, váha taky. Jen to není žádný rychlík a na dnešní luky dost pokulhává, ale třeba nepotřebujete mít nejrychlejší luk ze všech;) ? Rotační modul je dobré plus a jeho možnosti a nastavení jsou velké. ATA dobrá.
Jestli je v nabídce i vybavení to jste neuvedl, ale pokud ano, tak zázrak se nekoná a bude lepší upgrade.
Cenově? No babo raď za mě docela dost, ale to už je na Vás. Nicméně neuškodí se mrknout i na jiné modely a porovnat jak cenu, tak parametry atd. Za 18K se už dá ledacos vymyslet, takže neunáhlit.

nils

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 06. pro 2019 21:22 #23

Jsem nováček, at si ošahám jakýkoliv luk, bude to pro mě nové, chci se tomu začít rekreačně věnovat, žádný lov, jen terč. Spíš by mě zajímalo co by si zde zkušení uživatelé koupili za luk (levy komplet) cca 15-18. Ten Tremor byl zleveny o 3K, ale jak řikám, je to už starší model.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od stoRmjE.

První kladkový luk 06. pro 2019 21:50 #24

Aha, no je dobré zmínit to vše na začátku, pak je snadnější i odpovědět. V tomto případě je obvzláště dobré se obrátit na někoho se zkušeností a nechat si jak poradit, tak neméně důležité předvést. LH hraje taky podstatnou roli, ale taky tak trochu štěstí, protože luky LH se většinou prodávají jednak rychleji ve slevě a tak i podstatně levněji než RH, což je fakt. Ten luk nemá vůbec zlé parametry a celkově je příjemný, měl jsem ho jednou na servis a určitě bych ho tedy doporučil s ohledem na to co jste uvedl, ale taky bych řekl že i cena by mohla být nižší za 2015/LH.

nils

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

První kladkový luk 08. pro 2019 19:11 #25

no na 2015 se mi to zdá taky pěkná pálka, nekoukali jste třeba na Hoyt Nitrux ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Powered by Kunena fórum