Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: EU obchod

EU obchod 31. květen 2016 10:39 #1

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s tímto obchodem http://www.huntersfriend.eu/england/index.htm Měli by mět free shipping po celé EU. Kdyžtak se na to podívejte, nemám žádné zkušenosti s objednáváním ze zahraničí krom SK, takže bych chtěl vědět váš názor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

EU obchod 31. květen 2016 19:29 #2

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Sidlo maji ve Finsku ... jednu dobu jsem od nich kupoval luky .. a klidne koupim znovu (stale patri mezi zdroje, ktere si vzdy proverim, kdyz neco chci). Zatim dobra zkusenost, vse poslali jak slibili a vse OK. Jediny "problem" byl v placeni, kdy se penize posilaly bankovnim prevodem = trosku zdlouhave oproti "on-line" platbe.

Jinak vse OK. V posledni dobe mi ale prijde, ze cim dal mene veci maji od sve "americke matky" a berou od evropskeho distributora JVD (shoda nabidky a cen s jinymi obchody) - ale to je jen muj dojem. Moc jsem toho od nich v posledni dobe nekoupil. Obcas se vyplatilo jim napsat poptavku na pozadovanou vec - poslali jinou/lepsi cenu nez byla treba na webu, nebo umi i vc, co treba nenabizeji (jen holy luk). Pro nekoho muze byt zajimave, ze nabizi sestaveni a serizeni koupeneho luku. To jsem nikdy osobne nezkousel.

Jinak dnes spis kupuju (hlavne drobnosti a vybaveni) na holandskem ixpesport.nl (http://archery.ixpesports.nl/index.html)... maji hodne veci (snad vse co ma evropsky velkodistributor) a za rozumne $$. Platba opet trochu "nesikovna"(kdyz tak vysvetlim), ale vcelku rychle reakce a dodani ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

EU obchod 01. čen 2016 12:47 #3

Díky za informace. Chtěl jsem tam objednat holý luk, jenže zjišťuju že to není takový finanční rozdíl ba dokonce u nás jsou některé kousky i levnější.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

EU obchod 06. čec 2016 15:20 #4

Chtěl bych se zeptat jestli někdo má zkušenosti s tímto obchodem http://www.lancasterarchery.com/ ...Vím že není v EU, chtěl jsem se zeptat jak to je s objednáváním luku ze zámoří... O kolik by se mě vyšplhala cena se všemi poplatky (clo,dph, atp.)?? Díky za odpověď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

EU obchod 07. čec 2016 15:58 #5

O lancaster archery určitě píše otec zakladatel někde v nějakém článku, tak si to na webu najdi. Je to obchod s dobrou pověstí, určitě tě nepodvedou.

Jinak clo a dph je tak trochu černá magie, ale počítej tak kolem 25 % ceny, do které se bohužel často počítá i cena dopravy.
Plus nervy s českou poštou a celníky, to je občas dost očistec.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

EU obchod 08. čec 2016 13:34 #6

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Lancaster - jeden z NEJ obchodu .. mnoho zkusenosti, vsechny pozitivni
Nakup luku z USA - "problem"s dopravou - cena. Myslim ze cena dopravy luku zrovna od Lancasteru muze byt kolem 150 USD. Myslim = je treba to overit
K cene potreba pripocist DPH+clo = + cca 25% = z celkove castky vcetne dopravy
Obecne se zda vyhodnejsi koupit luk v Evrope .. pokud je tedy kde ... uz kvuliva pripadnym problemum, reklamacim atd ..

O nakupu veci (lukarskych) je na webu nekolik clanku = viz sekce Technika/Nakupovani

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

EU obchod 09. čec 2016 13:39 #7

Díky za odpovědi. Ptal jsem se páč mě zaujala ta limitovaná edice Bear br33 RTH v pískové barvě. Velice pěkná cena bez dph a cla, jenže tak to počítat nejde. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

EU obchod 28. čec 2016 06:23 #8

Napíšem aj ja nejaké skúsenosti. V tomto čase budem dávať dokopy nový luk a rozmýšľal som, odkiaľ kúpiť vybavenie (na Slovensku nemali presne to čo som chcel), takže som pozrel na fórum (ó veľká to vďaka Honzovi, že fórum urobil :tu: ) či to niekto nerieši a tadá, našiel som odkaz na Holanďanov (archery.ixpesports.nl). Ceny veľmi pekné, takže som objednávku urobil 23. júla, zaplatil to cez PayPal a ........ a čakal až 5 dní, kým to odošlú (zásielka sa má dnes - 28. júla expedovať). Som zvedavý za koľko to príde sem.
Ten obchod si zaslúži 1 za ceny, ale s tou dopravou ma trochu sklamali, 5 dní čakať kým vybavia objednávku, ale keď vás čas netrápi tak je to jedno.

Ešte je celkom zaujímavé, že Holanďania tam nemajú ani jeden lovecký hrot.....alebo aspoň ja som tam nič také nenašiel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

EU obchod 28. čec 2016 11:18 #9

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
ixpesport je dobry obchod - nebo jedna z moznosti. Me trosku stve ten system placeni - ze udels objednavku a pak cekas az ti prijde PP faktura, ale co uz. A terminy .. tech par dni vydrzim .. myslim ze je to proto, ze on to nema vetsinou na sklade, ale na zaklade objednavky teprve bere od dodavatele .. nebo treba jen neco ..

ad absence loveckych hrotu - dobry postreh. Podle me je to proto, ze v Holandsku je lov lukem zakazany a to vcetne veskereho odpovidajiciho prisusenstvi - tedy i hroty. A dokonce to plati i pri pouhem pruletu Holandskem .. jsou znamy pripady, kdy vybrakovali projizdejicim/proletajicim (prestup na letisti) lovcum jejich zavazadla a lovecke hroty zabavili ... proto je zde (a nejen zde) upozorneni, at se pri svych loveckych vypravach Holandsku (letiste v Amsterodamu) radeji vyhnete ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
Poslední úprava: od TWitko.

EU obchod 30. čec 2016 17:29 #10

Na Ixpesports je to ako s postovnym ci sa oplatia aj mensie veci alebo nie pozeram ze vypustace tam maju za rozumnu cenu a mnoho ineho co by som chcel :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

EU obchod 30. čec 2016 22:15 #11

  • Petr
  • Avatar uživatele Petr
  • Offline
  • Sponzor
  • Sponzor
  • Got serious, got Hoyt!
  • Příspěvky: 29
A jak se tam dá registrovat? Odkaz na Sign up stále hází nějaké chyby...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hoyt Nitrum 34
Poslední úprava: od Petr.

EU obchod 31. čec 2016 06:21 #12

Storci: Ja osobne som za balík 16x20x40 cm hmotnosti 1 kg platil poštovné 20 Europeňazí.........nemyslím si že je to až tak veľa, jednak je to až z Holandska, jednak na Slovensku dáš za kuriéra tiež možno 5 Europeňazí, povedal by som že to celkom fér suma.
Skôr je otázka či sa to oplatí, ja som bral veci celkovo za 200 Eur, takže mi to bolo jedno, ale ak si ideš kúpiť jednu vec, tak neviem...

Petr: Vykašlite sa, že to hádže nejakú chybu, ja som išiel bez prihlásenia, jednoducho kliknite na tú vec ktorú chcete kúpiť, potom ešte na ďalšie čo chcete kúpiť a na konci dajte len potvrdiť platbu, tam sa potom vypíšu všetky údaje, meno, adresa, mail atď.
Prihlásiť sa netreba, len treba nakúpiť a potom vypísať údaje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

EU obchod 31. čec 2016 17:01 #13

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Petr : jak uz bylo receno, pro nakup asi neni potreba registrace. Jinak ja mam registraci jeste z drivejska, takze prihlaseni mi funguje. Ale ted jsem zkousel zalozeni noveho uctu a taky mi to hlasi chybu ... "Customer Membership has not been setup in GlobeCharge!" pokud jsem text hlaseni spravne pochopil, pak to jeste neni mozne ... neni to naprogramovane (asi). Pravdepodobne vysvetleni = Ixpesport ma novou verzi stranek (uz teda nejakou dobu, pravda) a tak se domnivam, ze registrace noveho uzivatele jim jeste nejak nefunguje ...

uz jsem to tu psal nekolikrat, ale zopakuju to jeste jednou .. snad to nebude na skodu, bo se stale setkavam s tm, ze to lidi plete (neni divu) .. u ixpesportu je velkou zvlastnosti to, ze nakup na online shopu NEKONCI platbou .. jak je tomu obvykle jinde ... pouze do kosiku nahazes veci co chces, zadas adresy atd .. a potvrdis, ale v danou chvili (jeste) nic neplatis ...

az za par dni (den, dva tri) prijde EMAIL s pozadavkem platby .... rekneme faktura .. az tato faktura obsahuje i postovne ... teprve ted zaplatis a az v tomto okamziku je objednavka definitivni .. nasledne zpracovana tak, jak je bezne i jinde .. email s potvrzenim a pak email o odeslani atd ...

je to trochu divne, nevim proc to ma Xander (majitel) tak blbe/zvlastne udelany, ale co uz .. funguje to :-) Uprimne .. ixpe je v porovnani se soucasnym stadardem modernich eshopu docela "divny" obchod ... netypicke ovladani, ne uplne user friendly rozhrani, ne vzdy typicky zpusob zpracovani .... ALE ... ten obchod funguje spolehlive ... coz je to, co me zajima ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

EU obchod 31. čec 2016 18:59 #14

To Nelovec diky za odpoved to som chcel pocut lebo napr uz len keby som objednal vypustac Jim Fletcher Flathead Deluxe tak sa mi to oplati ale samozrejme je tam viacej veci co chcem akorat skoda ze nemaju arizona mini

-divny eshop vobec ma to neprekvavuje... Robin na holandskych lietadlach a to je mazec co dokazu popisat v manualoch a vymysliet... Mozno je to tou mariankou :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum