Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: PSE Deer Hunter

PSE Deer Hunter 15. bře 2017 19:21 #1

Zdravím,
dlouho sním o vlastním loveckém luku a konečně jsem na tom finančně tak že si ho můžu dovolit, to neznamená že za něj padne vejplata, to zas ne, ale nebráním se vysypat trochu kapsu. Bohužel mám převrácené hemisféry takže jsem pravák s levým okem.. no naučil jsem se a od malá střílím jako levák, je to pro mě lepší a radši věřím oku, než abych se učil na pravo. Výběr luků (hlavně v Čechách) pro leváky je chabý a tak jsem se obrátil na bazary. Vždy se něco objeví ale je to hned pryč, nebo je to předražené vzhledem ke stavu a stáří. Včera a i dnes tady na fóru (což mi mimochodem úplně změnilo plány :D) jsem narazil na dva luky. Do dnešního objevu v tématu "Kladkový luk pro leváky" kde jeden z uživatelů poradil bazarovku: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/217393-bear-carnage-lh-50-60-lbs/ jsem byl rozhodnutý pro luk PSE Deer Hunter (z jiného bazaru). Luky jsou více méně stejně drahé a jen čekám jestli se mi pán s Bearem ozve. Jediný "problém" je, že PSE není paralelní.. což mi trochu vadí, ale jinak to byla láska na první pohled. Oba dva jsou LH, PSE = 265fps a 55-67lb, přesné specifikace ještě neznám, jen co je v inzerátu.

Luk bych chtěl primárně na divoká prasata, malá zvířata a výjimečně třeba srnce. Což bych řekl že oba dva v pohodě dostačují, kdyby ne, uveďte mě prosím do reality :D

Chtěl bych vaše rady a budu vděčný za všechny názory :) díky moc a snad jsem nezaložil nějak špatně toto téma.

Díky, T.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Tonny. Důvod: Opět chyby..

PSE Deer Hunter 15. bře 2017 21:39 #2

to PSE sa neda s tym Bearom porovnavat,
u nas na bazosi som nasiel LH https://sport.bazos.sk/inzerat/69673384/Kladkovy-lovecky-luk-Bowtech.php

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

PSE Deer Hunter 16. bře 2017 00:11 #3

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
ad PSE Hunter .. zadal jsem si to do Googlu .. nevim, zda to, co na me "vyskocilo" je skutecne ten zmineny luk, ale pokud ano, tak to je strasna MRDKA ... o tom bych snad ani neuvazoval .. leda snad do sbirky, ale rozhodne ne ve spojeni s nejakym planovanym loveckym pouzitim .. vypada to na nejaky stary luk, prastary ... pokud se jedna o nejaky novy model pak se omlouvam a jsem za blbce ..

ad Carnage ... to je jina pohadka, co se vykonu tyka. Jen bych upozornil na nasledujici mozne problemy .. Carnage ma PASTparalel ramena (problemy s bowpresem) a pokud se nepletu delka natahu se resila VYMENOU modulu v kladce. A sehnat dneska modul na Carnage, to bude vcelku porod. Ten luk uz se x let nedela a bude to otazka shaneni nekde po bazarech a co komu kde zustalo v supliku ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

PSE Deer Hunter 16. bře 2017 04:42 #4

Ty vado... No, rozhodně dám na vaše rady, jsem trochu zklamaný, ale jsem rád že jsem se do toho nevrhl po hlave. Carnage je už prodaný, pán se mi v noci ozval a do toho Deer Huntera tedy nepůjdu.

Bowic.. děkuju za odkaz, ale zdá se mi to na bazarovku trochu moc, je mi jasný že jestli chci pořádný stroj, tak ho nedostanu za 5 tisíc, ale za 10 - 11 už můžu mít třeba Diamond Infinite edge, který mě taky velmi zaujal. Ale po přečtení všech článcích zde na bowhunter.cz jsem se chtěl dát na cestu bearu, pse, hoyt, atd. takže diamond už mě také tolik neláká.

TWitko.. já jsem také samozřejmě pátral, ale taky jsem našel jen tak něco.. někde jsem se dočetl že je to 2011 a asi jsem tomu slepě věřil. Nový jsem ho nalezl třeba tady: http://lukostrelba.sk/obchod/luk-kladkovy/kladkovy-luk-pse-deer-hunter/23-390 a ano.. je mi trochu divné že stojí "tolik" se vším tím vybavením :D.... tady je teda ale pro praváky.

Aby ste rozumněli, nechci za každou cenu lovecký luk, s tím, že mi bude jedno že je to sračka.. to rozhodně ne :) ale zase nechci vypláznout pakl na můj první "silný" luk :) Nevím jestli to pro vás dává smysl :D ale chtěl jsem prostě luk za přijatelnou cenu, s tím že jestli mi bude vyhovovat kladka, všechny ty serepetičky k tomu a ta božská síla, že to bude super a nebudu si muset tedy kupovat další a kterým bych tedy už mohl lovit. Doposud jsem byl zvyklý pouze na reflexní, anglické, sportovní a další tomu podobné luky, skutečně jsem šel od podomácku vyrobených až po olympijské, ale nikdy nebyli pořádně moje a hlavně nemohli sloužit tomu účelu po kterém toužím a to lov. Rád bych tedy klidně nějakou bazarovku, ale za cenu pod 10 tisíc, která mi bude sloužit po takovou dobu, abych si stihl vše vyzkoušet, popřípadě zajít na mého prvního králíka :D

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

PSE Deer Hunter 16. bře 2017 08:47 #5

Ještě mě třeba napadlo, jestli víte o nějakých starších modelech zmíněných značek o kterých víte že ikdyž jsou starší, tak jsou to držáci ;) u kterých by mohla třeba už poklesnout cena :)... Ještě jsem narazil dnes na (pro mě neznámou značku) Firefox, znáte jí? Máte zkušenosti?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

PSE Deer Hunter 16. bře 2017 09:06 #6

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
OK ... uznávám, že s tím "prastarým" lukem jsem se trochu spletl .. ale o to je to snad horší ... když se podívám jen na fotku (a nehledám další detaily), tak prostě vidím luk z 90 tých let ... viz třeba kladky - tento tvar se používal v dávných dobách. Nebo uchycení tětivy na "kotvičkách" jsem neviděl už dlouho ... atd ... Jsem laik, ale nenapadlo by mě, že tohle někdo použije v roce 2012 ??? Asi ano ... visí mi tu na dhlavou můj prastarý (skutečně) Bear Bruin z roku 1988. A vypadá v podstatě stejně - možná je hezčí.

Doufám, že jsem se termínem "mrdka" nedoktnul něčího jemnocitu .. ale ten luk je (můj názor) skutečně naprosto mimo plánované (serioznější) použití. A parametr IBO 265fps, což bude v reálu tak 210-220fps je to jen potvrzuje. Podle mě je to škoda peněz. I když je mi jasné, že za cca 6.5 tis to nebude žádná diskotéka.

Jinak značek Diamond, potažmo MIssion atd bych se vůbec nebál. Je to Bowtech a Mathews. Jen prostě trochu levnější economy modely, ale často jde o dobré a použitelné dobré luky - viz můj Mission Riot.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

PSE Deer Hunter 16. bře 2017 09:33 #7

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
obecně - od těch starých luků by se držel co nejdál, pokud si nejsem 100% jistý co dělám. Už kvůli možnému komplikovanému seřizování (několikrát zmíněná délka nátahu), kdy nedostupnost potřebných dílů může znamenat NEMOŽNOST luk vůbec nastavit, případně pak i nějaké náhradní díly (na diskuzi třeba najdeš zmínku o tom, jak složité-téměř nemožné je sehnat nový gumový doraz tětivy na Bear Anarchy z roku 2012).

ještě k tomu Diamond InfiniteEdge - ten luk osobně neznám, a nemůžu říct, že je dobrý nebo horší, a je mi jasné, že to není žádné Ferrari, ale i když se na něj podívám, na první pohled, vidím docela pěkný moderní kladkový luk, který bude (s přihlédnutím k cenové úrovni) fungovat ke spokojenosti majitele.

Podotýkám, že Diamond jsem zde uvedl jen jako příklad - podobných luků (od jiných značek) se dá asi najít víc. Sice to bude v RTH sadě (budiž) a asi i krapek dražší (něco málo nad 10.000), ale obecně tohle jsou už luky, které odpovídají skutečnosti, že se píše rok 2017.

Pokud uvažuješ o starším-použitém luku, pak by asi nebylo od věci se podívat za hranice (přeci jen v našich končinách je ten trh docela malý). Třeba na eBay. Ano je mi jasné, že tohle není jednoduché - v jakém stavu ten luk doopravdy je ? Jak s extra náklady - doprava, DPH, clo? Atd .. je to risk, ale občas se tam dají najít pěkné věci a hlavně - jde o modely staré jen několik málo let - tedy v podstatě moderní produkci ... jen to chce asi trochu trpělivosti a štěstí. U tebe bohužel navíc komplikováno požadavkem na LH a tím, že teď na jaře už asi ta nejlepší doba na nákup staršího luku minula ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

PSE Deer Hunter 16. bře 2017 15:52 #8

U Infinite Edge od Diamondu bylo nutné s jejich origo setem tětivy a káblů dost časté dolaďování synchro. kladek, rotující průhled podle počasí a takové ty běžné patálie, dřív než jsem stihl nandat lepší set jsem luk poslal dál do světa.. JInak si myslím že dával dobré výsledky. Jeho nástupce se ted jmenuje Edge SB1. používá Binary cam jako třeba Bowtech Fuel .Oba tyto luky jsou dost podobné a myslím si že sehnat je v levém provedení nemusí být takový problém. Nechci nějak vnucovat epuskohled ale tam odebírají zboží s Bogensportwelt a pokud LH mají skladem tak seženou vše, nebo je možnost se poptat přímo u nich v německu. Takové ty luky ve střední třídě mají v LH skladem běžně. Nedávno jsem měl třena doma Bear cruzer LH taky s bogensportwelt.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

PSE Deer Hunter 16. bře 2017 20:09 #9

Opět všem děkuji za odpovědi.

Na epuskohledu už jsem koukal dávno (konečně obchod kde je přímo sekce pro leváky..) docela se mi tam teď zamlouvají i ty reflexní.. sice jsou to samé no-name značky a nebo je neznám. Pokud tedy vynecháme Ragim. Když teď vím že pod 10 tisíc dobrou kladku co by se vyplatilo koupit neseženu, tak bych si mohl alespoň udělat radost tímto způsobem. Zaujali mě 3, tak vám je sem s dovolením hodím :D :)

1. (sice Ragim, ale je hroozně pěknej.. mám rád tyhle tipy co vypadají jako starý angláni, s tím plynulým přechodem ramen a středu)
http://www.epuskohled.cz/eshop/luky/luky-pro-levaky/luk-wolf-25-60lbs-detail#.WMre7mHhbqA

2. (Tenhle se mi líbí asi hned po něm nejvíc. A není Ragim :D)
http://www.epuskohled.cz/eshop/luky/luky-pro-levaky/luk-black-raven-25-60lbs-detail#.WMre6GHhbqA

3.
http://www.epuskohled.cz/eshop/luky/luky-pro-levaky/luk-samick-red-fox-64-palcu-25-40-lbs-detail#.WMre02HhbqA

Ale zas bych nevěděl nakolik si věřím s tím nátahem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

PSE Deer Hunter 16. bře 2017 20:12 #10

Jo a.. právě je ve slevě na camofire Nikon archer's choice zmiňovaný v několika článcích :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum