Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Bear Anarchy HC - cable guard v háji

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 31. pro 2016 15:07 #1

Názov asi hovorí za seba. Včera som chcel ešte večer trochu potrénovať, vystrelím, šíp dopadol tam kam mal, ale dostal som do ruky strašné vibrácie. Hm, pozerám, čo sa to stalo a aha, odlomil sa cable guard. Fasa no...



Neviem čo idem robiť. Napísal som Bearom, uvidím či mi niečo odpíšu, problém je v tom, že nie som pôvodný majiteľ. Druhá možnosť je urobiť niečo z jakla a pripojiť tam pôvodný guard. Tretia možnosť je si to celé dať vyfrézovať niekde na CNC....čo by bol problém urobiť k tomu nákres.
Blbý záver lukostreleckého roka.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 01. led 2017 16:58 #2

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
To vidim a slysim (resp. ctu) poprve ... vypada to, jak kdyby to dostalo poradnou ranu, nebo byl pekelne pretazenej ten imbus (??)
.. ale to je jedno .. reseni je kontaktovat Beary. Pokud se za ty 3 roky neco nezmenilo, pak meli jednu z nejlepsich zakaznickych podpor vubec. Tise bych predpokladal (doufal), ze proste poslou novy CG. Pokud by snad nereagovali, pak bych zkusil nejake lidi (dealery) pres AT ...

ad kontakt emailem ... pokud se neozvou, doporucuju posilat znovu a znovu .. stalo se mi, ze emaily z Evropy, potazmo z nasi oblasti obcas americanum likviduji ruzne spam filtry. Pripadne udelat email na gmailu a zkusit to pres nej.

Drzim palce ..a jsem zvedav jak se to bude vyvijet ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 02. led 2017 06:01 #3

Twitko: No keby to dostalo ranu, tak nepoviem, ale k luku sa správam ako k miláčiku. To že by boli pretiahnuté tie imbusy, neviem, osobne som ich ja nezaťahoval, iba som to overil či sú zatiahnuté, keď som kúpil luk.
Ako nechcem vás strašiť, ale.....toho materiálu tam vôbec nie je veľa. Okolo Imbusov (tam kde sa to zlomilo) je takých 4 mm na každú stranu a pretože sú tie hlavice zapustené dosť hlboko, tak na hĺbku je tam iba 2 mm (!!) materiálu. Možno to bola iba vada materiálu, ktovie. Skôr ma zaráža, že sa to stalo mne, keď mám na luku iba 60 lbs ramená. Je to dosť sila, ale predsa 70 lbs je niekde inde.

Bearom som písal, dúfam že sa ozvú a možno aj niečo pošlú, uvidíme. Zatiaľ bola vyrobený samodomo cable guard, dnes to skúsim namontovať a uvidím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 02. led 2017 09:57 #4

Na Archery Talk píše s tím samým problémem a že mu praskl dokonce aj dvakrát. Materiálu je tam opravdu málo na nějakou samodomo opravu bych se bál. Ale dneska se dá hliník svařovat a když tam navaří více materiálu mohlo by to držet po opracování.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 03. led 2017 12:54 #5

Zdravím,

mám lehce podobný problém. Jak vidíte, zlomil se mi jeden šroubek z roller guardu. Při nátahu se prostě rozletěl. Naštěstí se mi podařilo najít jak kladečky tak zbytek šroubu. Psal jsem Bearu a Ti mne odkázali na Supru Praha jako jejich oficiálního zástupce. Jejich jednání nebylo zrovna přívětivé a ve své podstatě mi dali najevo, že mi s tím milostivě pomůžou, ale jen z jejich dobré vůle. Náhradní šroub nechali udělat u nějaké zbrojíře a když jsem ho po téměř dvou měsících obdržel (za 230 Kč), tak nebyl správně udělaný (byl kratší a měl vetší průměr osy, takže kladečky na něj nebylo možné nasunout). Po nějakém domlouvání mi vrátili peníze.
Mezitím jsem si dokázal zjistit, jaký závit je na šroubku udělaný a tak jsem byl schopný udělat si svůj náhradní šroubek. Nyní mám ale problém, jelikož nevím, jak mají být kladečky orientovány :-D. Ty druhé jsem rovněž sundal, abych si mohl přeměřit neprasklý šroub a trochu pozdě mi došlo, že jsem si nepoznamenal, jak byly nasazeny. Našla by se tu dobrá duše, která by mi mohla detailně nafotit roller guard. Kladečky totiž nejsou z obou stran stejné.
Předem moc děkuji!!!
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 03. led 2017 14:50 #6

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
nelovec: me zmatl jeden detail na fotce, co jsi posilal .. na prvni pohled to vypadalo to jako narazeny ..


jinak jak uz jsem psal ... pokud se od Bearu neozvou vicemene obratem, prudil bych je znovu ... ja mel jednu zkusenost s Trophy Takerem, ze jsem posilal asi 4 emaily a ticho .. pak jsem se ptal na AT a ozval se mi primo chlapik z jejich podpory (a dal mi nejaky jiny email). Pry ty moje predchozi vubec v poste nemeli (?? spam filr ??) Pak uz probihala komunikace OK ..

accipiter: roller ti nafotim hned jak se dostanu domu ... snad jeste dneska ..

Jinak me zarazi ze Bear odkazoval na Supru. Vubec netusim, ze jsou jejich oficialni zastupce. Pokud ano, pak potez PanBuh :-) Ja jsem s Beary komunikoval primo (nove kladky, osicky) a bez problemu. Pokud by me odkazali na Supru, napsal bych jim, ze na takovou radu "jim se*e Bilej Tesak" (prelozeno = ze je to zastupce na ***) a sel bych hledat pomoc primo na AT nebo nekde jinde ... i kdybych mel najit nejakeho Bear dealera v USA, ty veci si objednat a klidne i zaplatit u nej ...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 03. led 2017 18:14 #7

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Accipiter .. priznam se, ze moc netusim jakej detail te presne zajimal .. ale snad to bude videt. Pokud ne, nafotim znovu/jinak.
Ani me nanapadlo, ze ty kladecky nejsou totozne, ale kdyz jsem si to prohlizel poradne, pak maji jednu hranu tenci (ta je vnitrni) a jednu tlustsi (vnejsi). Tedy - temi tencimi jsou ty kladky k sobe navzajem a tlustsi hrany patri ven ... asi :-)

TW



Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 03. led 2017 22:12 #8

Moc a moc děkuji!!!! To je přesně to co jsem potřeboval vidět :-)
Co se jinak zákaznického servisu Bearu týká......nikdy jsem u nich neslavil úspěch. Když se mi začala loupat barva z ramen u mého luku Bear Assault, odepsali mi, že si nové můžu koupit u svého lokálního dealera. Na všechno mi vždy odpověděli stejně. Trochu jako mantra. Kontaktujte svého lokálního dealera. Uznávám, že Assault jsem měl už z druhé ruky, ale Anarchy HC jsem měl 11 měsíců, když prasknul ten šroubek.
A co se Supry týká. Už NIKDY s nimi nechci mít nic společného!!! :-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 04. led 2017 07:11 #9

Twitko: To je od vosku :) :) :) mazal som ním závity na základe a nejako sa od neho všetko upatlalo. Inak je tá základka celkom na tesno, ale kontakt tam nie je.

No a dám sem aj malý update. Chlapci od Bearov sa mi ozvali, najprv že to nie je problém, že len nech dám adresu a tel číslo :) :) , ale poštovné budem musieť platiť (to je to najmenej, čo by som za to dal.). Potom mi ale poslali druhý mail, v ktorom ma odkázali, že tie časti stále sú, ale nech kontaktujem nejakého dealera :angry: :angry: FUCK! Takže idem kontaktovať Lancasterov.....prečo práve ja....

EDIT: Ja som chu....maj. Písal som im dva maily, a preto som dostal dve odpovede....Takže idem skúsiť odpísať na ten prvý, kde mi povedali, že mi tie časti môžu poslať priamo z fabriky. Uvidíme, čo to bude.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od nelovec.

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 04. led 2017 09:14 #10

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
ja vzdycky kdyz nekam takhle pisu, tak zduraznuju, ze jsem z "naproste prdele sveta" (cimz se nasi krasne zemicce uprimne omlouvam - ale ucel sveti prostredky, ze ? :-) ) a nezapomenu zduraznit, ze nejblizsi dealer je od me cca 1.500 km daleko. Coz asi neni pravda, ale nemyslim si, ze by to "tam na druhe strane" nekdo overoval :-) a zni to dostatecne hrozive nato, aby me (snad) neodkazovali na nejakeho "nejblizsiho prodejce" :-)

no a kdyby nehur bylo, pak opravdu doporucuju napsat na AT. Slusne, zadne prehaneni, zadne nadavky, ale proste napsat svuj problem ... ono .. tohle forum, jakozto par dalsich, ty firmy (nebo jejich CS - Customer Support) vetsinou sleduji (i kdyz to popiraji) a tak se casto na podobny "smutny" prispevek nekdo z dane firmy ozve stylem "Hallo tady Jack, zavolej mi na telefon, nebo napis na tenhle email). A i kdyby ne, na AT je rada lidi co pracuji v nejakym ksefte, nebo ho dokonce sami vlastni a tihle jsou pochopitelne schopni taky pomoci ...

I kdyz jako moznou drobnou komplikaci vidim posilani do Evropy. I kdyz jsi ochoten to zaplatit. Jenze jak to zaplatit a komu .. proste je to dalsi mala (a zbytecna) komplikace, ktera muze ochotneho cloveka odradit. Na tohle se hodi ta adresa v US .. chlapik proste strci sroubek do obalky a za dolar to posle tak, jak je zvyklej, Zadny slozitosti... no problem ... Done! Thank You, Sir ! .... a navic mate kamose napriste :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 23. led 2017 07:35 #11

Takže, nakoniec šťastný koniec.



Chlapci od Bearov nakoniec poslali cable guard zadarmo (!), jediné čo som platil tak bol pár eur poplatok za preclenie. Dal som ho na luk, ale zatiaľ som ešte nemal čas si vystreliť, vonku zima, možno dnes.
Jediné čo ma tak trochu retrospektívne znervóznilo a čomu som možno nepripisoval veľký význam bolo to, že medzi základkou (respektíve hlavou šróbky, ktorá drží horizontálne nastavenia) a vodičom lán bol minimálny priestor. Dotyk tam nebol, ale medzera bola možno tak 3 mm. A samozrejme vieme, pri výstrele idú vibrácie všade, možno nakoniec z malého priestoru bol dotyk, a po x stovkách výstrelov..... No, je to iba hypotéza, ale nič som nenechal na náhodou, vyhodil pôvodnú šŕobku a dal tam novú s menšou hlavou, ktorá mi zaistila o dosť viac priestoru.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Bear Anarchy HC - cable guard v háji 24. led 2017 07:45 #12

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
:tu:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum