Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Tato část diskuze je určena pro typické "Off topic" příspěvky. Pište si sem o čem chcete, ale prosím ať to má aspoň trochu hlavu a patu.
  • Strana:
  • 1

Téma: Kategória HU alebo CU

Kategória HU alebo CU 25. dub 2017 09:10 #1

Zaujíma ma názor ostatných zainteresovaných na otázku súťažných kategórií v strelbe z kladkových lukov. Z dôvodu už vyžšieho veku a s tým aj spojeného určitého zrakového diskomfortu som si vymenil mieridlá so stabilnými pinmi za jednopinové nastaviteľné. Okrem toho na luku nemám nič, čo zvýhodňuje kategóriu CU. Rozumej dlhé a aj stranové stabilizátory, optické prvky v mieridlách a tetive a pod. Keďže sa chcem i naďalej venovať okrem súťažnej 3D lukostrelbe aj loveckej, odmietam všetky tieto vymoženosti. Podľa môjho názoru mať na luku jednopinové lovecké nastaviteľné mieridlá nie je takmer žiadna výhoda oproti vopred nastaveným 5-pinovým mieridlám. (samozrejme, ak sú oči v poriadku). Skôr si myslím, že takto vybavený luk nemôže na súťaži konkurovať plne vybavenému luku z kategórie CU a je značne handicapovaný. Niekde som počul, že originál pravidlá HDHIAA povoľujú takýto luk v kategórii HU. Ak niekto máte iný názor, alebo viete niečo viac, rád sa dozviem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kategória HU alebo CU 25. dub 2017 17:51 #2

Aj v orig. su pevne piny HU a posuvny pin CU.
Ja mam tiez len lovecky zameriavac posuvny +cocku 2X v zameriavaci.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kategória HU alebo CU 26. dub 2017 20:18 #3

Ak to budes brat viac konkurencne musis to aj sutazne vytunit a je jedno ci v HU alebo CU. V 3D-cku je rychlost dost podstatna.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kategória HU alebo CU 28. dub 2017 09:38 #4

Samozrejme, že ja nechcem nikoho presviedčať, len som chcel prezentovať svoj názor a zároveň som zvedavý, čo si o tom myslia iní. Ako vravíš, v prvom rade ide o vytunovanie výkonu a rýchlosti, čo je bezpochyby vecou financií, koľko je ochotný a schopný strelec investovať do základnej výbavy, teda samotného luku. Možno som len nesprávne pochopil podstatu 3D súťaží, ktoré ja považujem za akúsi simuláciu skutočného lovu. A teda tak, ako by som si na lov nenavešal na luk takmer dvojmetrové stabilizátory a mieridlá odstávajúce pred riser skoro 40 cm, ani na takúto súťaž by som si to na luk nedal. A tak jediná vec, ktorá diskvalifikuje môj luk z kategórii HU, teda loveckej, sú pohyblivé jednopinové mieridlá. A tieto podľa môjho názoru nepredstavujú žiadnu výhodu oproti prednastaveným 5-pinovým mieridlám. A to mi pripadá trochu nespravodlivé. To je celé.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kategória HU alebo CU 28. dub 2017 14:15 #5

5pinove maju oproti jednopinu vyhodu,ze sa daju pouzivat ako stupnica na odhad vzdialenosti ak poznas vysky tercov a trochu si to natrenujes.
Tak v nevyhode budes aj v HU, ja 3Dcko berem ako trening na lov,ak by som to bral viac sutazne dost lahko by som este neakych 25-30 stop na rychlosti pridal co som sa hral na programe.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum