Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Soutěžní pravidla lovecké 3D lukostřelby

Soutěžní pravidla lovecké 3D lukostřelby 19. říj 2015 10:21 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článku na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Soutěžní pravidla lovecké 3D lukostřelby 19. říj 2015 10:22 #2

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)
# BNDL 2014-02-25 21:24
Největší vliv na zásah má vzdálenost,nebo li odhad vzdálenosti.
Tak když je zakázané "používat dálkoměry nebo jakékoliv zařízení sloužící k měření či odhadu vzdálenosti"
tak mně nesmíte penalizovat za to že jsem se netrefil...
když to má být podobné lovu tak ať to je se vším všudy.Proč zakazovat tech. pokrok.
Doufám že do pravidel IFAA se to nedostane.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Soutěžní pravidla lovecké 3D lukostřelby 19. říj 2015 10:22 #3

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)
# BNDL 2014-02-25 21:24
Největší vliv na zásah má vzdálenost,nebo li odhad vzdálenosti.
Tak když je zakázané "používat dálkoměry nebo jakékoliv zařízení sloužící k měření či odhadu vzdálenosti"
tak mně nesmíte penalizovat za to že jsem se netrefil...
když to má být podobné lovu tak ať to je se vším všudy.Proč zakazovat tech. pokrok.
Doufám že do pravidel IFAA se to nedostane.

# bowhunterc 2014-02-25 22:08
:-) mate castecne pravdu .. kdyz simulace skutecneho lovu tak proc zakazovat zrovna dalkomer ???

Bavili jsme se o tom a … jeden duvod treba je .. protoze dalkomer nefuguje vzdy. Jak "na svinu" staci mlha, lehke mrholeni (to vse tak caste prave treba brzo rano, kdy muze byt lov nejcastejsi) a dalkomer je naprosto na p***
Ta veskera voda vsude ve vzduchu kolem "spolehlive" zrusi laserovy paprsek dalkomeru, takze at s nim mirite kam mirite, dalkomer sverepe stale ukazuje 5m. A nic jineho .. Je naprosto k nicemu.. (btw - osobne vyzkouseno) a je to dost deprimujici zkusenost.

A presto .. prave ted kus od vas stoji vas zivotni ulovek. Presneji .. mozny zivotni ulovek. Pokud tedy budete schopen odhadnout co je to ten "kus" .. tedy vzdalenost i bez toho proklateho dalkomeru …

Takze .. i kdyz jsme se snazili pravidla upravit co nejvice tak aby odpovidala lovecke praxi, dalkomer jsme se rozhodli ponechat v kategorii "zakazano".

Pokud ale treba umite odhadnout vzdalenost pomoci prstu na ruce nebo pomoci velikosti hlavy "quiveru" - drzaku sipu na vasem luku … pak se na vas nikdo zlobit nebude .. to uz je vase vec a vase umeni ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Soutěžní pravidla lovecké 3D lukostřelby 19. říj 2015 10:23 #4

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)
# BNDL 2014-02-25 22:49
:-)
Je to argumentace no nepřesvědčil jste mne.Prostě k lovu dálkoměr patří.

Myslím že, lov lukem je hlavně na čekanou a tam si každý z nás,nebo Vás,zakrmuje na přijatelnou,ted y známou vzdálenost.
Mám zkušenost jenom palnou zbraní a lov lukem mně zajímé.Rád se nechám poučit.
Děkuji za hezké vysvětlení..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Soutěžní pravidla lovecké 3D lukostřelby 19. říj 2015 10:23 #5

bowhunterc napsal: (Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)
# BNDL 2014-02-25 22:49
:-)
Je to argumentace no nepřesvědčil jste mne.Prostě k lovu dálkoměr patří.

Myslím že, lov lukem je hlavně na čekanou a tam si každý z nás,nebo Vás,zakrmuje na přijatelnou,ted y známou vzdálenost.
Mám zkušenost jenom palnou zbraní a lov lukem mně zajímé.Rád se nechám poučit.
Děkuji za hezké vysvětlení..

# bowhunterc 2014-02-25 23:17
:-) ja vas nepotrebuji presvedcit … ja nejsem ten, kdo ma VZDY PRAVDU :-)

1) i ja mam dalkomer a pokud budu moct, pak ho s radosti pouziji a dam mu prednost … kdyz uz nic, tak mi to potvrdi muj usudek a "uklidni" nervozni dusi ….

2) nicmene se domnivam, ze SPRAVNY odhad vzdalenosti proste patri k zakladnim dovednostem kazdeho bowhuntera. Proste odhadout vzdalenosti v rozsahu 20 az 50m neni zas takovy problem - naopak, je to docela zabavna vyzva.

Navic .. a uprimne .. si priznejme .. ze pro vetsinu loveckych vzdalenosti (do 30m) … pokud mate alespon trosku moderni a silny luk .. je vetsina loveckych vzdalenosti vzdy otazkou prvniho az druheho pinu .. a pokud mate dobre natrenovano .. pak je to vicemene intuitivni zalezitost .. prvni trosku nad nebo druhy trosku pod .. jak vam vyhovuje ..

.. ale stale budu tvrdit, ze spravny odhad vzdalenosti je ZAKLADNI dovednost. MInimalne proto, abych tuto dovednost proveril v ramci souteze. I jeskyni potapeci (kdysi jsem byval] dokazuji dovednost v "dychani z jedne automatiky" ... i kdyz uz to davno neni potreba … kazdy z nich disponuje minimalne dvema ci dokonce tremi nezavislymi systemy … ale umet by to mel ..

3) ad cekana .. nemuzu souhlasit .. ja osobne lov na cekanou .. ala posed a hromada .. nesnasim. Chapu a znam vsechny vyhody tohoto zpusobu lovu (take lovim puskou v "beznem MS") a nijak neodsuzuji kolegy, co takto lovi .. ale … mnohem radeji se potuluji po honitbe a "soulam".

Ano, je to mnohem obtiznejsi zpusob lovu a vetsinou (na rozdil od posedovych kolegu) odjizdim z lesa domu s prazdnou .. ale to mi nijak nevadi … pro me je predevsim dulezita ta atmosfera a pocit okolo ..

a to same .. doufejme .. budu zazivat i s lukem .. takze i kdyz nevylucuji, ze si nekdy "POCKAM"u hromady, predevsim se budu toulat. I kdyz vetsinou marne, stejne jako doposud :-) A tam se mi bude spravny odhad urcite hodit … i kdyz mam dalkomer .. vlastne i kdyz mam dokonce dva … :-) stejne jsem hrdy na svoje schopnosti to tipnout spravne .. pak to ale vetsinou zmerim jeste dalkomerem :-) sichr je sichr ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum