Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Čas na novou tětivu ?

Čas na novou tětivu ? 19. říj 2015 09:44 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článku na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čas na novou tětivu ? 19. říj 2015 09:44 #2

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# hansnasa 2014-06-06 19:43
Honzo a co tak zkusit si vyrobit tětivu sám. Myslíš,že je to tak náročné? Divím se, že ses do toho ještě nepustil. Pokud seberu odvahu a shlédnu dostatečné množství vídeí, tak to asi zkusím. Lovu zdar.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čas na novou tětivu ? 19. říj 2015 09:45 #3

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)
# bowhunterc 2014-06-07 16:34
Noo .. vidim to asi takhle :
- v zasade ten proces vyroby neni extra slozity. Aspon jsem ziskal takovy, dojem, kdyz jsem o tom shanel nejake zakladni informace

- ale, chce to nejake dalsi vybaveni .. i kdyz ho pravda nebude moc, ale pokud by se to melo delat poradne, pak to bez nej nepujde - jig, kalibrovany natahovac, poradny serving jig atd.

- jako nejvetsi problem ale zatim vidim to, ze jedna vec je teoreticky vedet JAK a druha vec je to skutecne dokazat PORADNE udelat. Totiz, nez bych "umotal" pouzitelnou tetivu a lanka, tak si myslim ze bych jich musel namotat desitky pracovnich ... jde treba o to "trefit" ve finale naprosto spravnou delku. A to nebude moc legrace. Diky vsem omotavkam, smyckam, protahovani atd .. je potreba urcit o kolik se to pri vyrobe zkrati ... a pri nastavovani zakladni delky s tim pocitat - nerikam, ze to nejde, ale chce to mit cas a hlavne chut se tomu zacit poradne venovat. Podle me prave v tomhle je nejvetsi know-how tech dobrych vyrobcu.

Ono vyrobcu je mnoho, ale jen par z nich je tak dobrych, ze je lidi chvali a doporucuji. Takze nejake "zrady" tam budou.

- protoze jinak budu mit sice vlastni tetivu, ale bude to nejaka mrcha tetiva, ktera snizi vykon luku a to nechci. Za to mi ten pocit vlastni vyroby nestoji.

- a protoze zatim nemam toliko odhodlani s tim zacit poradne experimentovat, tak si je zatim kupuju :-))

- no a posledni vec je jak se to vyplati. Kdyz bych si spocital kolik penez musim investovat do vybaveni a do "pracovnich" vyrobku, ktere nebudou k nicemu (krome zkusenosti), tak je otazka kolik novych profi sad bych si za stejnou sumu mohl koupit :-))
Ekonomicky to asi vyjde do minusu, takze by to bylo jen o tom pocitu, ze je to MOJE tetiva ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čas na novou tětivu ? 19. říj 2015 09:45 #4

(Tento příspěvek byl převeden do diskuzního fóra z původních komentářů pod článkem)

# hansnasa 2014-06-14 17:25
Díky za odpověď, ale tak trochu si mi vzal vítr z plachet.Jsem majitelem ne až tak špičkového luku/PSE Nova SU/a proto mi připadalo 2000kč za tětivu dost peněz.Co se týče anglického jazyka jsem na tom dost mizerně,takže taky problém.Pak jsou i u nás prodejci,kteří nabízejí výrobu tětivy za slušnou cenu,ale jak je to s kvalitou to netuším.Časem bych si chtěl pořídit něco lepšího a tento luk mít pro získání zkušeností.Budu přemýšlet a uvidím.Díky moc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum