Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Recenze 3D terče Rinehart 18-1

Recenze 3D terče Rinehart 18-1 18. bře 2016 08:10 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článku na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Recenze 3D terče Rinehart 18-1 18. bře 2016 08:29 #2

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Tak o kvalitě výrobků od Rinehartů není diskuze. Podle mě jsou to NEJ terče na trhu. A že jsou dražší .. no možná jsou, ale až člověk koupí 3x za sebou nějakej levnější shit, tak mu dojde, že kdyby si koupil hned na začátku něco pořádnýho, tak na tom byl líp :)

Já vím, že se budu opakovat, ale k tý kostce mám jedinou výhradu - že je malá (necelých 40cm) a díky těm zešikmeným stranám to opticky vypadá ještě menší. Pro úplnýho začátečníka to bude problém .. jak se bude bát aby neminul, tak to nakonec pochopitelně mine B) Pro zkušenějšího střelce je to asi jedno .. a díky té velikosti to bude skvěle přenositelný.

Já jsem si před časem pořídil od Rinehartů o něco málo větší kostku - RhinoBrute, ale ještě stojí v rohu zcela nepoužitá. Je tak krásná, že se mi ji nechce ničit :-)

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Recenze 3D terče Rinehart 18-1 18. bře 2016 10:11 #3

No vždyť to tam taky píšu, ne úplných začátečníků... Taky jsem si jí nekupoval hned jak jsem začal střílet. Cca dva roky od té doby co jsem potěžkal luk jsem se neodvážil doma vůbec vystřelit. Ale potom už to není problém. Ty diametry jsou tak jak píšu. Myslím že to není moc nadnesené. Reflexem to trefí každý určitě do 30m, loveckou kladkou taky těch 30, 40, sportovní klidně i 50m. Doma kde kde asi málokdo střílí na dálku to musí trefit taky každý. A nebo pokud si nejsem jistý, tak si udělat nějakou šikovnou střelnici kolem, palubky nebo OSB desky, kevlarovou síť...

Nebo v tom nejextrémnějším případě si stoupnout blíž k terči, jak tu často razím :-) I když to je zdá se dost nepopulární řešení :-) Ale tak budu holt pár týdnů střílet z pěti metrů... On se člověk rychle vystřílí, získá jistotu a pak se to přirozeně posune. Fakt bych se toho nebál. Je to defakto jen o zvyk. Pokud bych tu jistotu přece jen nezískal, tak mám aspoň jistotu, že něco dělám špatně...

:-) Z argumentů typu "ty šípy jsou moc krásný na to abych s nima střílela, radši budu střílet s těma starejma" (mistrovstí!) vždycky rostu. Je fakt, že ty terčovnice jsou čistý fakt pěkný...člověku je do toho úplně líto vystřelit. Ale jsou tu prostě od toho...Pamatuju si, že jsem viděl tyhle větší kostky i s výměnými středy. Střed stál cca 1/6 celé terčovnice... možná by to bylo řešení, rozstřílím střed, vykopnu ho, dám jiný a kostka zase jako nová.

Je ale fakt, že na testování luku se to opravdu moc nehodí. Na to je potřeba velká terčovnice.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od ml.

Recenze 3D terče Rinehart 18-1 18. bře 2016 10:17 #4

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
tak upřímně, já si tu kostku koupil hlavně pro občasnou střelbu s loveckýma hrotama .. což do hadráku nelze. To, že ji pokaždý zapomenu doma a vzpomenu s na ni až v terén,u je věc jiná .. proto je furt nová, nedotčená :-) Ale na ni taky dojde :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Recenze 3D terče Rinehart 18-1 18. bře 2016 11:23 #5

Perfektní terčovnice a taky souhlasím, že asi Top. Zkoušel jsem i jiné, ale momentálně střílím do Rhino XL už asi 1rok a pořád je perfektní. Navíc má vyměnitelný střed, což je fajn. Je i dost velká s pestrou paletou výběru, jak na dálku, tak na blízku na trénink třeba doma + 2x 3D anatomie. Jistě se dá použít i nálepek což dělám, když trénuji doma a nechce se mi ven.
18+1 je perfektní lehká kostka, která byla moje první. Za tu dobu už druhá, ale je fakt super. Je pravda, že to není obr, ale plně dostačující. Hlavně lehká a perfektně přenosná.
Co se týká velikosti a vzdálenosti, tak to je spíše a hlavně na zvážení, jak střílím. Určitě je lepší déle střílet na kratší vzdálenost a neničit šípy a dostat to do svalové paměti a udělat z toho rutinu, než jít a hned zkoušet 50m...

PS: dodatek je, že tyto terčovnice vydrží opravdu HODNĚ HODNĚ moc ran a jsou pořád skvělé, proto cena jaká je, ale to hlavně u nás nutno dodat :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od nils.

Recenze 3D terče Rinehart 18-1 04. květen 2016 16:29 #6

Z výstavy jsme si přivezli tuhle http://www.srt-targets.com/catalogo/targets/srt-battifreccia-personal-trainer za 50€ z výstavy v Rakousku. Přesvědčila nás tím, že se tam do ní 2 dny střílelo a měl jsem jí rovnou otestovanou. Šípy opravdu hluboko neproniknou, snadno se vyndavají a výrobce se dušoval že nám vydrží víc jak 3 roky. Bohužel tu mám dost jiných terčovnic na střílení, takže určitě vydrží. :evil: (Spíš jsme ji chtěli do auta na cestování.) Jediné drobné ale má provázek který se při pokusu jí hodit se utrhnul :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Recenze 3D terče Rinehart 18-1 04. květen 2016 16:51 #7

SRT terce co mam skusenosti zo sutazi tak najhorsie, tie terce je poznzt uz po "zvuku" tazko sa tahaju sipy a ostava nalepene na sipoch.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Recenze 3D terče Rinehart 18-1 04. květen 2016 21:27 #8

  • TWitko
  • Avatar uživatele TWitko
  • Offline
  • Gold Sponzor
  • Gold Sponzor
  • -= nadšený amatér =-
  • Příspěvky: 405
Tak na fotce vypadá materiál té SRT kostky vcelku "přátelsky" ... podobně jako Rinehart.
Jinak souhlasím s Bowicem .. na SRT už si budu dávat pozor .. ten materiál je šílenej - hlavně vytahování je DĚS ! Soudím podle dvou 3D terčů co mám doma .. :td:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum