Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Speed nocky s nima bez nich je to fuk ?

Speed nocky s nima bez nich je to fuk ? 17. dub 2017 12:52 #1

Od doby co jsem přešel na 60x custom sety střílím bez speddnocků i když je původní tětiva měla, Jenže od té doby se mi zdá ten chod výstřelu takový práskací jako by byla až moc lehká či rychlá, i samotný zvuk luku se trošek pozměnil. Váhu šípů mám pořád stejnou a pod 25gramů je nestřílím.
Tak mě zajímá i když krom té rychlosti co by měly speednocky nepatrně přidávat nejsou tam hlavně kvůli vyvážení tětivy?
Horní část je zatížená průhledem a dole defakto nic není. Když se kouknu na nějaké zpomalené záběry jak se ta tětiva dokáže po dostřelu krásně vlnit je možný že se i celkový chod šípu může změnit a v té vlně dostane šíp kopanec nežádoucím smeřem a u ladění luku se to pak malinko zkomplikuje ? Nebo tyto věci eliminuje string stop?

No jelikož jsem se zase nudil a zbyl mi tu kilometr servingu z jedné kuše nahradil jsem na původní místo spednoků takovou sesílenou dvojtou omotávkou. Sice to má váhu 0,01prd ale aspoň mi to nevystřelí oko :lol:
Sice od toho nečekám nějaké razatní změny ale aspoň mi to v nejhorším případě ubere pár FPS což mi vzhledem k ročnímu stáří tětivy tak vadit nebude. Jestli to nějak ovlivní střelbu zjistím až venku :lol:
JInak to je asi celkem blbost že ? :lol: :lol: :lol:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Speed nocky s nima bez nich je to fuk ? 20. dub 2017 08:47 #2

Ako, teoreticky máš pravdu, keď máš na jednej polovici nocky a na druhej nie, tak tá ľahšia strana by mala byť teoreticky rýchlejšia. A aj keď máš peep iba v jednej polovici, nie je až tak blízko ku kladke ako sa zvyčajne dávajú speednocky. A napr. čo som čítal, minulý rok mali Defianty od Hoytov práve problém so synchronizáciou kladiek a niektorí to riešili práve tak, že nocky odobrali, aby bola jedna kladka de facto rýchlejšia. Ale zase, nock je oveľa bližšie od kladky ako peep, takže si osobne myslím, že ak nemáš ani na jednej polovici žiadny nock, tak to je bude asi jedno.
Ono neviem, toto mi príde ako trochu čierna mágia, ale raz na jednom videu mal chlap novú tetivu bez nockov, potom tam dal sadu (na obe polovice po jednej sade) a potom už len strieľal cez chrono a pomaly tie nocky posúval. A svetu čuduj sa, dostal o cca 5 fps viac.

Inak, ak si myslíš, že máš luk trochu hlučný, tak prečo neskúsiš cat whisker, tie také gumové bambule, ktoré sa dávajú na tetivu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Speed nocky s nima bez nich je to fuk ? 21. dub 2017 04:47 #3

Včera jsem si stihl chvilku zastřílet. Stou momotávkou jako by speed nock to se to stišilo ale na 50m už jsem zaznamenal pokles šípu v terči zhruna o 30cm. Takže se to asi mírně zpomalilo nebo za to mohla ta mizerně nízká teplota venku. Na ty třásnité gumičky jsem koukal asi týden jsem je tam měl ale dost mi to rozhodilo soustřel, nevím proč ale nakonec jsem je sundal i když taky pomohli tak nějak stejným spůsobem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Speed nocky s nima bez nich je to fuk ? 21. dub 2017 10:59 #4

Zaujímavé že sa ti zhoršil sústrel s tými bambuľami, aj ja som nad nimi svojho času rozmýšľal, ale potom som to nechal tak.

Včera ma tak napadlo, ten peep má svoju istú hmotnosť, ale, keď ladíš luk, tak ho ladíš s tým, že na ňom máš peep, takže ak by aj niečo robil, tak by si pri ladení bral do úvahy a vyladil to aj s jeho hmotnosťou (teda, ak táto veta dala nejaký zmysel).

Inak práve tá tvoja poznámka, že ten speed nock môže nakoniec skončiť v oku je celkom trefná, keď som ešte na minulom luku menil tetivu, tak som potom vykuchal tetivu aby som videl, ako tie nocky vyzerajú....a nebolo to nič iné, ako mosadzné krúžky, čo sa používajú napr. pri reflexoch stiahnuté bužírkou. Ak by ťa to až tak trápilo, tak stále si môžeš kúpiť nejaké aftermarket speednocky, nestojí to veľa.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum