Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1

Téma: Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ?

Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ? 31. pro 2015 08:02 #1

Hoj lidičky. pokusil jsem se zhotovit zpomalené videjko 240fps, sice kvalita nic moc ale výsledek dostačující. O co mi teda jde? Nevím jak vám ale zdá se mi že se základka odklápí moc brzy a šíp o malinko poklesne a nebo u šípu dojde k prohnutí směrem dolu co myslíte? Časování asi u této základky nejde že?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ? 31. pro 2015 12:38 #2

Ja som to riesil pridanim pruzinky na lanko od zakladky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ? 03. led 2016 06:12 #3

JJ ty tvoje fotky jsem viděl ale tahle základka se jako by zacvakne, nevím jestli by to fungovalo i pružinou ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ? 04. led 2016 15:55 #4

Já tuhle základku mám a jsem s ní velice spokojen. Správné otevření je jen otázka zprávného umístění a přepětí lanka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ? 04. led 2016 22:00 #5

 • TWitko
 • Avatar uživatele TWitko
 • Offline
 • Gold Sponzor
 • Gold Sponzor
 • -= nadšený amatér =-
 • Příspěvky: 405
To, že je někdo s zakládkou spokojený, ještě neznamená, že funguje správně B) Viz asi nejpoužívanější DA zakládka je QAD, což je Cable driven rest (afaik všechny modely), který má většina majitelů namontovaných a nastavených z Proshopů tak, že zakládka padá dřív než musí. Jednak je to jednoduché pro servismana a druhak je to rozhodně lépe, než když by padala pozdě ...

... což ale znamená, že takto se šíp při výstřelu propadá ... a tedy většině lidí .. a nijak zvlášť to nevadí .. a) protože si toho nikdo normální nevšimne ... tady momochodem BLAHOPŘEJU k tomu videu !!! b) lidi se s tím naučí střílet, seřídí podle toho mířidla a pokud se ten propad šípu nemění (a není nesmyslně velký) je to vlastně víceméně OK .. ne úplně OK, ale skoro B)

Jinak Ratte má pravdu .. i tento rest jde ladit předpětím a umístěním kontrolního lanka. Pokud mě oči nepletou, pak jde o rest typu "Cable driven" .. tedy jakmile povolí kontrolní lanko, zafunguje vnitřní pružinka restu (nebo co to tam je) a rest něco udělá - klesne, otočí se vidlička atd .. ale vždy tento efekt zařizuje vnitřní mechanismus restu poté, co povolí napnuté kontrolní lanko ...

a uživatel může ovlivnit (tím kam ho uváže) do jisté míry okamžik, kdy lanko povolí .. zda dřív nebo později ... vtip při ladění těchto restů je v tom, uvázat ho na to správné místo a vypnout tak, aby lanko povolilo ve správný okamžik .. a pružinka v restu ještě stačila rest sklopit-otočit-něco podobného. Tak, aby vše bylo z cesty než přiletí křidélka (hlavní požadavek)... a pokud možno ne zbytečně brzo ... pokud by to mělo být IDEÁLNĚ, je to strašná drbačka, nastavení, video, změna, video atd .. a to samé čas od času pro případ, že se lanko povolí, posune atd ... tedy pro obyčejného člověka téměř nerealizovatelná ... a pochopitelně na to kašlou i v servisu, když dělají luk pro "maníka z ulice" ....

proto mám v takové oblibě resty opačné konstrukce (LImb driven), kde toto ladění odpadá .. rest šípu z cesty zmízi, protože prostě musí .. víc detailů jistě zájemce najde na webu ..

H.

P.S. Ještě jednou vyjadřuji uznání nad videem a optal bych se na detaily jak něco takového v domácích podmínkách pořídit .. :tu:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ? 05. led 2016 18:49 #6

Já si čirou náhodou zapůjčil digitální foťák. Nebyl to teda takovej klasickej kapesní ale takovej větší kompakt. Ve foťáku prostě plno věcí a mezi tím i nahrávání videí. Klasicky v HD kvalitě až po zpomalené záběry bez zvuku kde byla hodnota 240 snímku za vteřinu. Takže první co mě napadlo vám je asi jasný :lol: Foťák do stativu a luk do ruky a de se nahrávat. I když takto nahrané video není ve velké kvalitě je to stále koukatelné. Pro vlastní potřebu k pozorování používám KM player který umožňuje přepínání po snímcích a i extrémně pomalé přehrávání.
Tohle video aby bylo koukatelné co nejpomaleji jsem ještě zpomalil ve windovs movie makeru a znova uložil. Myslím že jsem to dokonce udělal i dvakrát. Tedy jsem zpomalené video znova dal do editoru, zpomalil a zas uložil. Windovs movie maker je skoro v každém PC a toto pár vteřinové video se uloží během pár vteřin. Ale jak říkám pro odhalení průběhu šípu postačí KM player a prolistovat sníkmky ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ? 05. led 2016 19:05 #7

Jinak o restu typu Limb driven jsem věděl ale netušil jsem že je i jiná možnost než spouštěcí lanko upevňovat na rameno luku a že to jde i přidělat vlastně na cabl co jede druhým směrem. To jsem se dozvěděl až tady a to už byla moje základka na cestě domů :S No tak až se jednou chudinka rozsype tak pořídím tu druhou variantu :cheer:

odkaz na rest

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Jde nějak ladit rest trophy rigde revolution 2.0 ? 17. dub 2017 12:26 #8

Jen doplním: Nějaké to ladění restu je asi možné, U základky je možné měnit předpětí vnitřní hlavní pružiny. Boční krytka se demontuje pootočením proti tahu pružiny a vytáhne, Z druhé strany na krytce jsou očíslované dirky pro pružinku a tím by se dalo dosáhnou menší a pomalejší síly či rychlosti odklápění restu. Pokud základka začne vykazovat nadměrný hluk, je uvnitř na kolíku navlečená gumová hadička o kterou se zaráží na konci chodu celý mechanismus a ta bude nejspíš poškozená, přesně řečeno rozťukaná až kost. takže přestane plnit svojí funkci.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Strana:
 • 1
Powered by Kunena fórum