Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Mathews, novinky pro rok 2018 - Triax

Mathews, novinky pro rok 2018 - Triax 04. pro 2017 17:00 #1

Mathews novinky pro rok 2018
Letošní novinky z produkce Mathews jsou v případě loveckých luků omezeny na jednu jedinou, luk Triax, takže než psát plnohodnotný článek plácnu to sem...
Krom toho, ve sporťácké sekci Competition přibyl nový TRX 38 a U Halonů a Chill X doznala změnu paleta povrchových úprav. Dále se poněkud rozšířily možnosti Bow Buideru, což popíšu na konci.jinak je nabídka totožná s loňským rokem.

Triax
Nový topmodel pro sezónu 2018 se jmenuje Triax. Konstrukčně se moc neliší od svých předchůdců. Kladky typu Crosscentric, které by měly zajistit (a ohlasy to potvrzují) nevšední tichost a redukci vybrací spolu s hladkým nátahem. I přes to je luk relativně výkonný. Není to sice žádný rekordman, ale 343fps. stačí na lov čehokoli. Délka nátahu se stále poněkud zastarale řeší prostřednictvím výměnných modulů kdy plný rozsahu délek nátahu je v provedení s letoff 75% jakož i 85%.
Hliníkové tělo vychází z mustru topmodelů Mathews posledních let, stejně tak krátká, paralelní, dělená ramena a vychytávky jako speciální cable guard, tlumiče vybrací Harmonic a tak. Délka je jen 28" ATA, což nemusí sedět každému, i když pro určité lovecké situace je takto krátký luk bezesporu požehnání. Obvykle se firmy snaží o kompromis - kolem 31", nebo nabídnou dvě verze jednoho modelu lišících se délkou. Mathews ale alternativu k dost podměrečnému Triaxu nedal.
Sedět každému také nemusí poměrně vysoká váha, která i přes superkompaktní rozměry dosáhla hodnoty 4,4 lbs.
Obávám se, že než klasický Topmodel, je Triax poněkud moc úzkoprofilově zaměřen, ale jako alternativa k Halonu 32 pro treestand se mu nedá moc co vytknout a kupce si jistě najde.

Technické údaje :
Cena 1099 $
Draw Weight 50#,60#,70#
ATA/IBO speed 343 fps.
Brace Height 6"
Draw Length 24,5 - 30,5"
Axle to Axle 28"
Letoff 75, 85%
Váha 4,4 lbs

Bow Builder
Jak už bylo řečeno, v čem se může kupující vyřádit, je přizpůsobení na míru. Funguje to takhle : Customizace na stránkách umožňuje v případě Triaxu sedm povrchových úprav (černá, subalpine, elevated II, barred, lost camo XD, forest a stone) těla a ramen s libovolnou kombinací. Dále tisíce barevných kombinací tetivy ZebraString vlastní produkce, 26 základních barev pro tetivy a lanka a osm barev omotávky. A závěrem osm barevných provedení tlumičů vibrací. Nutno podotknout, že některé povrchovky jsou za příplatek. Dále si nakupující může vybrat příslušenství :základka, stabilizer a držák šípů. Výběr nic moc, ale pokrývá to většinu myslitelných typů a to ve vysoké kvalitě provedení (a samozřejmě i ceně), plus je všechno příslušenství k dispozici v celé paletě povrchových úprav jako samotný luk.
Nakonec si vybereme dealera v nabídce. Ano, jako ostatní výrobní lídři světa loveckých luků, i Mathews jde naprosto proti 21 století a neumožňuje objednávku vyšších modelů přímo přes eshop. Nicméně v Evropě je zastoupení poměrně slušné, (ale samozřejmě ne přímo v ČR) takže se luk dá s trochou trpělivosti a přirážkou u prostředníků dostat i sem.
Mě přijde lepší, sice zhruba stejně drahá, ale daleko záživnější varianta udělat si jednodenní výlet do New Yorku s letenkama v akci a při té příležitosti si vyzvednout luk a následně ošidit stát o nespravedlivou daň a clo,ale nikoho nenabádám... :)
Systém customizace luku, nastíněn již loni, je dobře odladěn a jistě bude pro někoho přínosem, i když z mého pohledu zažitý výběr z pár povrchovek stačí a nepotřebuji mít nutně barevně sladěné příslušenství, ale jen můj názor...

Ratte

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum