Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: Kobercová terčovnice

Kobercová terčovnice 13. bře 2016 20:32 #1

Dal jsem dohromady kobercovou terčovnici a jsem docela nadšenej z toho, jak funguje, tak jsem si říkal, že by vás to třeba někoho mohlo zajímat :-)

Konstrukce je jednoduchá - dvě desky (doporučil bych asi nejmíň 3 cm tlustý, je to docela síla) v každé čtyři díry a tím protažené 4 závitové tyče. Doporučuju použít velkoplošné podložky a dvojitou matku, koberec je stažený dost silně. Z obrázku je to snad jasné.

Právě koberec je na téhle terčovnici to zásadní. Sám jsem se o tom přesvědčil, když jsem ji musel dvakrát předělávat :D
Koberec nesmí být ani moc tlustý (rozuměj vysoký/dlouhý vlas nebo jak se tomu říká) ani moc tenký. Moc tlustý koberec funguje, ale relativně rychle se vystřílí, protože z něj budou šípy ty dlouhé vlasy vytlačovat ven. Moc tenký koberec taky funguje, ale šípy se strašně těžko vytahují a myslím tak těžko, že i s takovým tím gumovým vytahovacím bazmekem to občas vůbec nejde.
Koberec taky nesmí mít zespoda lepidlo - to jsem naštěstí na vlastní šípy nezkoušel, ale na netu se o tom najde dost, co takové lepidlo nadělá se šípy a jak to nejde dolů.

Takže přiměřeně tlustý koberec bez lepidla máme, teď je potřeba se rozhodnout, jak velkou terčovnici budu chtít. Tady je potřeba vzít v potaz, že koberce bude potřeba hodně. Odhadněte to, pak to vynásobte dvěma a budete tak přibližně na svým ;) Moje terčovnice má 50*50*20 cm a je v ní necelých 15 m2 koberce, tedy skoro 150 plátů. Pro nějakou příjemnější velikost (80*80 by se mi líbilo) bude potřeba samozřejmě o dost víc. Koberec se nařeže v mém případě na kusy 50*20 cm, tedy výška*tloušťka.

Největší alchymie je právě v tloušťce. Jde totiž o to, že koberec se dá v podstatě asi skoro neomezeně mezi deskama zmáčknout. Prostě jen utahujete matky a jedete pořád dál. Čím víc to zmáčknete, tím líp to bude zastavovat. Jenže tím hůř se budou vytahovat šípy. Takže je třeba zvolit rozumný kompromis a ten kompromis záleží tak trochu na tom, jaký zvolíte koberec a to nezjistíte, dokud to nevyzkoušíte :-)
Já jsem měl celkem kliku, šípy mi to zastavuje parádně a vytahovat jdou snadno, ale retrospektivně bych asi doporučil nařezat třeba 10-15 kusů, zmáčknout je mezi deskama a vyzkoušet a případně upravit tloušťku. Tímhle taky zjistíte, jak moc se vám to zmáčkne a dokážete lépe odhadnout, kolik koberce bude potřeba. U mě jsem 85 cm široký "komínek" plátů koberce zmáčknul právě na 50 cm a bylo to akorát. Nebylo by myslím úplně rozumné zvolit větší tloušťku (třeba 30 cm) s tím, že se o hodně méně zmáčkne, aby šly šípy vytahovat lehce. Může pak hrozit, že se málo stlačený koberec bude střílením vyboulovat ven. Na svojí terčovnici to vůbec nepozoruju, tak to jen tak pro jistotu.

Doporučuju při sestavování položit budoucí terčovnici na plocho na rovnou podložku a pláty koberce skládat co nejpřesněji. Tím se zajistí, že přední strana (ta, co leží na zemi) bude rovně. Zadní strana potom podle toho, jak pečlivě člověk nařezal ten koberec :-) A ještě jedno upozornění - koberec musí být nasvislo. Tuším, že to je tím, že šíp z kladkového luku při letu kmitá spíše nahoru dolů a tak se lépe zapasuje mezi vrstvy. Ale tady si nejsem úplně jist a navíc by to znamenalo, že pro střílení z prstů (kdy šíp kmitá zleva doprava) by bylo lépe mít vrstvy vodorovně, ale i tam jsem se dočetl, že je lepší to mít svisle, tak nevím... Kdyby někdo přišel na to, čím to je, tak by mě to zajímalo :-) Z praxe rozhodně je lepší to mít pro kladkový luk svisle, šípy se vytahují líp.

Výhody takovéto terčovnice jsou poměrně velká výdrž (zatím z vlastní zkušenosti nevím, jen jsem se dočetl, ale nasmažil jsem do ní tak 200 šípů a zatím nevypadá, že by jí to nějak vadilo) a když se vystřílí střed, tak se dá snadno vyměnit, když se terčovnice povolí a přeskládá nebo koberec nahradí jiným. Taky nízké náklady - koberec ze sběrného dvora zadarmo, desky od kámoše truhláře zadarmo, závitovky a matky asi za 400,-
Nevýhoda je pracnost - nařezat 100-150 kusů koberce je dost opruz. Další je velká váha - těch mých 50*50 se ještě dá přenášet, odhaduju, že to váží tak asi 20 kg. To se s nějakým vhodným popruhem ještě dá na nějkou rozumnou vzdálenost odnést. Cokoliv většího bych viděl spíš na stacionární terčovnici a na případný přesun opatřit kolečkama.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 15. bře 2016 16:21 #2

 • TWitko
 • Avatar uživatele TWitko
 • Offline
 • Gold Sponzor
 • Gold Sponzor
 • -= nadšený amatér =-
 • Příspěvky: 405
dobrej návod :tu: Tak dobře a detailně napsanej, až je skoro škoda, že není ve formě článku na webu ...

já už nad podobným řešení uvažoval (teda ne domů, tam stále používám a vylepšuju svůj "hadrák"), ale jako další terč na chatu do lesa. Tam se mi hadrák moc nehodí, takže tohle je dobrá inspirace. A díky za ty postřehy ohledně typu koberce (nízký vs vysoký chlup) protože tohle mi ušetřilo dozajista zklamání (já bých určitě napoprvý šáhnul po něčem s vysokým chlupem a bylo by to, jak vidím, blbě)

co se váhy týká .. to co popisuješ není zas tak strašný .. můj domácí hadrák (bedna 80x80x40) má naplněná snad 80 kilo (nevím to přesně, ale je to naprosto mimo schopnosti jednoho člověka to sundat z podstavce. A dva lidi se mi k tomu kvůli omezenýmu místu nevejdou .... takže jakákoliv úprava znamená (přesneji znamenala) vyházet většinu těch rozstřílených hader na zem (strašná práce), pak sundat prázdnou bednu a nakonec zase ty hadry naskládat zpět (ještě horší práce) .. teď jsem udělal jedno vylepšení - pokud se osvedčí, dám k dobru ..

nicméně "kobercák" se mi libí ... ještě jednou :tu:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Kobercová terčovnice 15. bře 2016 16:59 #3

Mam doma dve take z (filcoveho kobercu) prvi som pouzival 3-4 roky lahko islo tahat sipi,ale trochu ostaval bordel na sipoch(mozno ak by som ich mazal by sa to na ne nelepilo)ale nebol problem to dat dole. viac menej som bol spokojny,vlastne ju este mam ale som uz dost dlho do nej nestrielal lebo sm kupil kocku eleven a chodim strielat do terenu.A robil som este jednu ale s tej to slo uz horsie tahal a nemal som cas sa stymy sroubami hrat :) som este rozmyslal to napustit olejom. Neviem ci by nebolo lepsie ak by bol koberec z neakeho prirodnejsieho materialu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 15. bře 2016 22:31 #4

Bednu s hadrama jsem měl udělanou prvně. Sloužila dobře ale dost často jsem musel měnit přední síťku. Pak jsem si nařezal koberec s 4mm chlupem, vrazil jsem to mezi dvě desky a stáhl strečkou.. Denně do toho pošlu 15 šípů někdy i víc. Terčovnici jsem udělal někdy v červnu a zatím se drží v dobré kondici. Nedávno mi ale zůstal uvnitř lepený terčový hrot. Takže jsem musel to monstrum rozebrat a hrot z pochopitelných důvodů najít, no a preventivně jsem při té příležitosti vrstvy koberce promíchal a zarovnal a terčovnice bude zas dál půl roku sloužit bez jakékoliv údržby.
Kdybych to porovnal s hadrákem. tak v koberci šípy drží přesnější směr dopadu. Není to tak hlučné a hlavně to v bytě méně práší, pač ty hadry byli po pár měsicích totál na kaši uvnitř.Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 16. bře 2016 10:40 #5

Koberec mě tedy nikdy nenapadl. Koberce bývají dost ostré, nevyškrábává to karbon na šípech? Konstrukce terčovnice je jasná, takhle se normálně dělá, jen jako výplně používáme hobru, která je levná, ale příšerně těžká a práší, nebo polimixovou izolaci, jejíž proužek sice stojí více, ale vydrží opravdu dlouho, je lehká a bezvadně tlumí i když vydrží trochu méně než zmíněná hobra. Já osobně nedám dopustit pro osobní použití na terčovnice od Rinehartu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 16. bře 2016 11:08 #6

Twitko, jestli to chceš nějak učesat a hodit na web, tak máš mé požehnání, bude mi ctí :-)
Hadrák podle tvého návodu jsem zvažoval taky, ale bylo pro mě jednodušší sehnat koberec, než hadry, tak jsem nakonec zvolil takto.
Jo a seknul jsem se - napadlo mě zvážit to mincířem, co mám na drawboardu (jinou váhu doma nemám a netoleruju, ještě by se mi na ní přítelkyně vážila a vzdychala, že přibrala ;) ) a ta terčovnice má 29 kg. Jednu výhodu to má - už si nepřipadám tak blbě, když se s ní při zavěšování tak peru :D

Co se týče bordelu na šípu, tak z tý mojí terčovnice nezůstává a karbon to taky nevyškrábává - toho bych se bál možná u koberce, který má dole právě tu vrstvu lepidla - ta bývá dost tvrdá a uměl bych si představit, že kromě toho, že zasere šíp, tak ho i poškrábe.

A jinak polimix je samozřejmě klasika, i když mi přijde, že z toho mého koberce jdou šipy tahat možná líp než z polimixu a cenově je to nesrovnatelný.

Po zkušenostech, co tu píšou ostatní bych fakt asi zdůraznil, že nejdůležitější je, jakej koberec člověk zvolí a nedá se to podle mě úplně dobře předem odhadnout, jestli bude zrovna dobrej. Takže nařezat 10-15 plátů, stáhnout, vyzkoušet a ušetřit si drbačku dělat to dvakrát, jako já :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 17. bře 2016 08:08 #7

 • TWitko
 • Avatar uživatele TWitko
 • Offline
 • Gold Sponzor
 • Gold Sponzor
 • -= nadšený amatér =-
 • Příspěvky: 405

Farei napsal: Twitko, jestli to chceš nějak učesat a hodit na web, tak máš mé požehnání, bude mi ctí :-)

OK .. beru. ONo je to vážně škoda, protože to je dobrej tip a levnej tip pro spoustu lidí. A tady na fóru je to stále tak trochu mimo "hlavní tok" návštěvníků. Fórum postupně získává popularitu, ale hodně lidí prostě jen přijde na hlavní web, koukne co je nového a zase jde. Časem to bude asi jedno, kde to bude, ale zatím není B)

Já přemýšlím, že bych to zkusil, ale mudruju kde sehnat (levně) koberec. Přiznám se, že nemám moc chuť tahat domů nějakej smradlavej bor*el z eko dvora ..

ml napsal: .. jen jako výplně používáme hobru, která je levná, ale příšerně těžká a práší, nebo polimixovou izolaci, jejíž proužek sice stojí více, ale vydrží opravdu dlouho, je lehká a bezvadně tlumí i když vydrží trochu méně než zmíněná hobra. Já osobně nedám dopustit pro osobní použití na terčovnice od Rinehartu.

Hiobru prosím ne .. :) Já do hobrových terčů střílel, ještě když jsem jezdíval v Brně na lukostřeleckou střelnici .. a můj názor je, že větší hnus jsem v životě nezažil. Buď se šíp trefil do dobré, nové části a pak jsem z něj svůj FMJ (hliník nahoře) rval zvířecí silou (mazání pomohlo je trošku). Bylo vidět jak jsou ty zbytky hobry doslova zapečený na povrchu toho šípu .. a nebo jsem trefil "vymlácený" místo a šíp šel "durch" .. podotýkám, že mluvím o 70# kladce .. na tradici by to asi bylo lepší ...

ad Reinhart .. souhlas .. jenže já doma potřebuju velkej terč .. občas něco ladím a letí to jinam, než by mělo .. občas mi sem zavítá naprostý začátečník a pak jsem rád za takovou velkou plochu. Mít tam kostku 40x40 mám v garážových vratech ještě víc děr než zatím mám B) A přiznám se, že Rineharta 80x80 jsem ještě neviděl a snad ani vidět nechci (cena ;) )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Kobercová terčovnice 17. bře 2016 10:54 #8

Twitko, jéé, tak to bude super, článek na bowhunteru :-)

Jinak já jsem sháněl levnej (zadarmo) koberec kde se dalo, přičemž většina z něho se pak později ukázalo, že je nevhodná, hlavně kvůli tomu lepidlu na zadní straně. Koberce, které jsem nakonec fakt použil jsem měl jeden od rodičů, co vyhazovali z chaty a druhej jsem našel pohozenej u nás u práce, někdo zřejmě vyhodil, ale byl v relativně dobrým stavu, vyklepal jsem ho venku přehozenej přes tyč a nebylo to tak hrozný, i když samozřejmě při tom řezání a skládání člověk nabordelí.... A jinak se doporučuje zkusit nějaké firmy, co prodávají řezané koberce, můžou mít nějaký odpad, ale to jsem teda nezkoušel... Nejlepší jsou asi známí, myslím, že sem tam vždycky někdo bude nějakej koberec vyhazovat.

A přidávám se k Pecovi - včera mi tam zůstal hrot i s insertem, kterej byl špatně nalepenej, takže na tohle je taky potřeba dávat bacha a pořádně lepit. Neříkat si, že to sice trochu kouká, ale takhle na domácí střílení je to v pohodě :D

A k tomuhle možná jedna poznámka - je na zvážení, jestli závitovky, které trčí z boku, uřezávat nebo ne. Když to uřízneš, tak to bude hezčí a skladnější. Na druhou stranu když to pak jednou rozebereš, tak to zaprvý bude nejspíš pěkná pecka, když to budeš moct povolit jen třeba o 5 cm a pak už se to uvolní. Za druhý když to budeš chtít přeskládat nebo vylovit utopenej hrot, tak budeš muset buď koupit nový závitovky, nebo to zkusit možná stáhnout nějakýma velkýma svorkama možná. Ale to nevím, velký svorky nemám, tak nevím,. jestli by to vůbec šlo, mohl by být problém se pak závitovkama trefit do děr naproti sobě...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 17. bře 2016 15:03 #9

Já bych se přimlouval závitovky neuřezávat. Alespoň my to tak obvykle neděláme, protože se za to dá terčovnice i rozumně i když trochu bolestivě chytit a přenést.

V tom případě bude na bowhunter bitva terčovnic, protože mám už týden připravený článek právě o tom Rinehartu :-) Ale určitě budou užitečné oba.

Hobra je ok. Ale je fakt, že kladkostřelci na ní trpí. Je potřeba mazat špičky šípů olejem aby to šlo dobře vytáhnout. U 70lbs luku na lov už tuplem. A k té velikosti terčovnice. Ať si ti co nejsou tak vystřílení prostě stoupnou blíž :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od ml.

Kobercová terčovnice 17. bře 2016 22:38 #10

Jéé tak na článek o Rinehartu se budu těšit. Ty ceny se zdají být masakrální ale jestli to vydrží fakt tolika střel tak by to bylo dobré. Určitě se po terénu tahá lépe kostka cca 10kg, než metrák koberce :cheer: No ale jako vůbec první terčovnici co jsem vozil v autě byl 20cm silný molitan 50x70, který krásně drží směr šípů, a jako zastavovací vrsvu jsem použil na zadní stranu molitanu jaké si staré deky s umělých vláken, tedy co nejmím klasické bavlněné látky. Síla těch dek byla tedy 5-6cm a célé to bylo omotáno černou strečkou, Jelikož to bylo v té streče pěkně pružné, šíp neměl šanci deky propíchnout. No a když byla stečka na kaši přidal jsem nové dvě vrstvy a terčovnice jela dál.
Za cenu odpadního materiálu je to celkem výborné řešení. Mám v plánu takovéto terčovnice rozmístit někde v terenu a udělat si tak takovej menší 3d okruh. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 23. bře 2016 10:10 #11

Tak to mám i já molitanová matrace 10cm tlustá rozříznutá na půl mezi ty půlky jsem dal karton a na přední a zadní stranu jsem použil podložku na cvičení a to celé omotané černou strečovkou.A udělal jsem si ještě jednu tak 60x60 přidal poutko a mám malou přenosnou lehkou terčovnici kterou někde na poli opřu o keř nebo o větev a můžu střílet.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 23. bře 2016 10:50 #12

Matrace jsou klasika. Taky jsem jich pár rozstřílel, problém je v tom, že nevydrží. Ze začátku to vypadá že to funguje, ale jak to člověk trošku déle používá, nebo víc střílí, tak to musí pořád měnit. Tyhle bastly mi vždycky vydržely při nejlepší vůli pár měsíců. Rinehart pár let.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 13. čec 2016 14:59 #13

Zabudnite na tieto nevkusne velke tazke tercovnice, kamarat niesiel sposob ak spravit kompaktnu lahku tercovnicu z ktorej sa vyberaju sipy dvoma prstami a to sme strielaly z 1m z 70lb kladkoveho luku a hlavne takuto tercovnicu lahko zoberete so sebou a mozete strielat kde kolvek a vecer pri opekacke posluzi dobre ako taburetka
Ked bude viacej casu napisem clanok s postupom

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Storci.

Kobercová terčovnice 14. čec 2016 10:21 #14

Fascinuje mě ten nepoměr. Vidím luk za třicet tisíc a šípy za stovku nastřílený do matrace...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 27. čec 2016 14:04 #15

Storci , ještě nemáš čas? Jen sem zvědavý z čeho to máš udělané ? Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 10:52 #16

 • TWitko
 • Avatar uživatele TWitko
 • Offline
 • Gold Sponzor
 • Gold Sponzor
 • -= nadšený amatér =-
 • Příspěvky: 405
mám dotaz ... chystám se na výrobu kobercové terčovnice. Výsledná velikost by měla být cca 80x80x25-30cm (je to pro náš malý "lesní" klub, kde jsou i začátečníci, takže potřebuji něco většího - vzhledem k velikosti a váze to bude pochopitelně "stacionární" terčovnice). Z návodu zde vím, že koberece by neměl mít moc vysoký vlas, ale protože nemám žádné konkrétní zkušenosti, chtěl bych poprosit zkušenější o konzultaci, zda by tento koberec byl vyhovující (viz obrázek dole) - výška podkladu 1mm, výška vlasu 4mm. Mně to přijde jako OK .. jaký je váš názor ?

Jinak ohledně pravidla "skládejte na výšku" .. jak jem pátral po zahr. fórech, našel jsem bambilion ukázek, kde většina byla naopak "naležato". Podle toho, co jsem byl schopen zjistit to vypadá, že je to jedno .. vertikální skladba má snad svůj význam tehdy, když se do terčovnice střílí "pod úhlem" .. shora, zdola .. pak pochopitelně šípy zachytává čistěji a neničí se tak moc. Pokud se střílí "po rovině" mělo by to být fuk ..

a na závěr ještě jeden dotaz .. na ArcheryTalk jeden poměrně fundovaný uživatel psal, že u hotového terče ty koberce nastříkají sprejem na ochranu podběhů/podvozků aut .. je to nějaká guma nebo co. Snad je to pak odolnější počasí a na trhání vláken z těch koberců. Má s tímhle někdo zkušenosti ?

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
Poslední úprava: od TWitko.

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 11:45 #17

Ty brďo, to bude slušný monstrum :-) Odhaduju váhu tak na 130 kg.

4mm mi přijdou z mé zkušenosti jako celkem ok, ale fakt důrazně doporučuju, než uděláš celou obr terčovnici, tak udělej malej kousek a vyzkoušej to. Předem se to úplně odhadnout nedá, jestli to bude dobře fungovat. A ještě bych ti doporučil - nedělej to sám, protože to bude práce jak na kostele...

Nastojato/naležato - podle mě je to taky skoro jedno. I když do svojí terčovnice vystřelím trochu pod jiným úhlem, tak se šíp většinou srovná mezi dvě vrstvy a jen jde třeba hůř vytáhnout. Ještě jsem přemýšlel, že možná by se to mohlo rozlišit i podle tradičáků/kladek. Šíp z kladky většinou kmitá vertikálně, z tradičáku horziontálně. Takže možná pro tradičáky může být lepší to dát naležato. Ale jak říkám, rozdíl je to podlě mě minimální.

Se sprejem zkušenosti nemám, zní to zajímavě. Ale i tak si myslím, že to určitě potřebuje před deštěm zakrývat. Ten koberec se neskutečně nacucá vodou a podle mě mu to nedělá dobře. Nehledě na to, že mě když moje 30 kg terčovnice, tak má rázem kg minimálně 60 a už s ní nehnu :D

Jinak já do své terčovnice vesele střílím, už má určitě několik tisíc výstřelů v sobě a je pořád jako nová. Takže stále platí, jediná nevýhoda je váha, což u stacionární terčovnice řešit nebudeš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 12:00 #18

 • TWitko
 • Avatar uživatele TWitko
 • Offline
 • Gold Sponzor
 • Gold Sponzor
 • -= nadšený amatér =-
 • Příspěvky: 405
Farei - diky za reakci ..

- s vahou pocitam ... co jinyho mi taky zbyva .. aspon to hned tak nekdo neukradne :-)

- ad "prijdou jako CELKEM ok".. procto " celkem" ? Melo by to bejt spis vic nebo min ?? :-)

- ad vyzkousej to .. dobra rada, ale ja se chystam na nakup koberce na druhe strane Brna ... s vozikem za autem .. a to nakoupim tak tretinu az polovinu potrebnyho mnozstvi .. a potreboval bych mit teda alespon naznak jistoty, ze ten koberec nebude uplne blbe .. nemuzu/nehodlam jezdit do prodejny kobercu kazdej druhej den, abych zkouse lruzny vzorky po kouskach ..

- ad pomoc pri vyrobe - no rezat ten koberec sam rozhodne nebudu ... udelam doma ty dreva/ram a mozna i stojan, ale rezani kobercu uz necham i na ostatnich .. to by me z toho jinak jeblo :-)

- ad orientace ... tak do toho terce se bude strilet jak z tradicaku, tak i z kladek .. budu muset vymyslet nejak zasadni duvod proc to orintovat takhle nebo onakhle .. jeste uvidim jak se rozhodnu ..

- ad dest ... ucrite na to budeme muset vyrobit nejakou plachtu/obal .. aby se to dalo zakryt pred destem ... dest, potazmo dest/snih a mraz nedela dobre nicemu ..

ad "gumovy sprej"... ono to asi bude nejake zesileni te predni dopadove plochy ... neumim si prave ted moc predstavit jak moc/dobre to muze fungovat.Uprimne - kdyby to napsal nejakej "noname user", tak to ignoruju .. ale kdyz to napsal uzivatel "vtfcandy" tak jsem zpozornel .. ten clovek vetsinou nepise blbosti :-)

no uvidime co z toho vyleze .. :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 12:33 #19

Osmdesátka terčovnice je naprosto standardní. A musí to bejt celý z koberce? Nešlo by dát třeba doprostředka koberec a po stranách polysterén nebo starší rozstřílenou pěnu? Do krajů stejně nikdo nestřílí a pak to neni tak těžký. Pár terčovnic jsem téměř sám a od nuly teď během července postavil, takže o tom kolik váží něco vím... ;)

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od ml.

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 16:29 #20

 • TWitko
 • Avatar uživatele TWitko
 • Offline
 • Gold Sponzor
 • Gold Sponzor
 • -= nadšený amatér =-
 • Příspěvky: 405
obávám se, že polystyren moc nezachytí a roztřílenou pěnu nemáme :-)
takže asi koberec ... ta váha mě moc netrápí ... udělá se to, 3 chasníci to odnesou na místo a tam to bude stát, dokud to někdo neukradne. A čím těžší to bude, tím hůř se to bude krást :-)

btw ty tvoje terčovnice moc pěkný .. ! Ty to máš z čeho ? (Edit - koukám, že asi polystyren a hobra, co ? )

Já teď "vymejšlím" stojan. Tohleto "áčko" je mi jasný, ale trochu se mi "nezdá", že to nestojí kolmo ke střelci, ale našikmo. I když, s ohledem na dopad šípu je to asi OK ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis
Poslední úprava: od TWitko.

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 16:56 #21

Přesně tak. Hobra a polystyrén. Je to střelnice spíš pro začátečníky, takže je úplně jedno co tam dáš. Jsou náruživci a stejně to rozbijou (vystřelí třeba tři šípy zatím co já jeden...tohle prostě nechápu. Jak stihnou zamířit?) :-) Hobra vydrží sezónu. Guma půl sezóny. Jinak ale normálně používáme polymix. Hobru jsem ti ani nenabízel, protože vím jak zběsilá je na kladkový luky. I když pokud máš na šípu hliník nahoře, tak by to tak nemuselo tak vadit. Ale na karbon se strašně zapejká.

Na šikmo ale pod takovým úhlem....že...nevim...tohle snad nikdo nikdy neřešil. Co střílím, tak střílím stále do tohodle. Pokud to nemáš někde přišroubovaný, tak se to ani nedá jinak udělat, protože když ti ta terčovnice přepadne na předek a máš v ní zrovna nastřílenejch třeba sedm ACEčk, tak rovnou tu sadu můžeš zahodit a koupit novou... Neznám nikoho kdo by chtěl tohle riskovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 19:38 #22

 • TWitko
 • Avatar uživatele TWitko
 • Offline
 • Gold Sponzor
 • Gold Sponzor
 • -= nadšený amatér =-
 • Příspěvky: 405
Ne, hobru už fakt ne :)

Měli (a asi i mají) ji v Brně na střelnici ... na moji kladku to bylo šílený. Karbony zapečený. Hliník se sice toliko nespékal, ale zas ho nebylo skoro možný dostat ven. I když jsem mazal jak blázen. Některý nový terče (nová hobra) byly pro mě zapovězený (nedostal bych šíp ven). Starý zase rozmlácený tak, že to chodilo durch .. nakonec jsem měl asi 2, do kterých se to nějak dalo (chodil jsem tam dopoledne, takže jsem si většinou mohl naštěstí vybrat)

ad stojan - no já myslel něco takovýho jak je na fotkách a ještě bych to asi chytil na sichr ke stromu co je za tím. Ale teď přemýšlím proč to vlastně nemít našikmo :-)Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 19:40 #23

 • TWitko
 • Avatar uživatele TWitko
 • Offline
 • Gold Sponzor
 • Gold Sponzor
 • -= nadšený amatér =-
 • Příspěvky: 405
a když už tady "machruješ" s tou svojí střelnicí (vážně - je perfetní) .. tak takhle to prý vypadá v Americe B) A prý jsou to všechno kobercovky :)

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

-- Tohle je muj podpis

Kobercová terčovnice 04. srp 2016 20:51 #24

"Celkem ok" znamená "ten můj koberec má asi taky přibližně 4 mm, ale nevezmu si na triko abych ti řekl, že je to ok, ty koupil hektar koberce a pak to bylo na hovno" asi tak :D

to s tím vyzkoušením chápu, nicméně i tak bych být tebou vybral koberec dle nejlepšího vědomí a svědomí, koupil ho teda kolk myslíš a pak nařezal tolik pruhů, abys udělal 10 cm širokou terčovnici a napálil bych to do toho. Abys kdyžtak "jen" vyhodil prachy za koberec a ne ještě tu hroznou drbárnu.

Co se týče orientace - je to asi jasný, ale pro jistotu - kdybys to chtěl mít naklopená jak to má ml, tak to rozhodně už musíš dát nasvislo, jinak by to nefungovalo.

Ten sprej zní fakt zajímavě, možná si na to zkusím vzpomenout až zase pojedu kolem mototechny...

A ještě idea - když už se budeš drbat se stojanem, zvaž ho udělat zavěšenej. Bude to muset být trochu robustnější konstrukce, ale zase ti to umožní koberec tolik nestáhnout, protože šípy se nebudou zabodávat tak hluboko. Tím pádem se budou i líp vytahovat. Já si jí zavěšuju doma, když potřebuju střílet z blízka v úrovní ramen na ladění atd. a řekl bych, že to sebere takových 10-20 % hloubky co se zabodně šíp.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kobercová terčovnice 05. srp 2016 09:50 #25

Klasický americký hangárový baroko. Už by taky mohli zjistit, že existuje i něco jinýho než pravý úhly :-) Ale maj to super nasvícený a určitě se to taky dobře vytápí ;-) Co vím, tak v čechách máme skutečně jednu halu, která byla i pro lukostřelbu stavěná. Je v Hradci. Jinak je to ale většinou tělocvičnová bída. Holt není to sport co by táhnul masy. Dneska se od dvou střílí olympijskej rozstřel. Jsem zvědav jestli se lokální média budou vůbec obtěžovat...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

 • Strana:
 • 1
 • 2
Powered by Kunena fórum