Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Tato část diskuze je určena pro typické "Off topic" příspěvky. Pište si sem o čem chcete, ale prosím ať to má aspoň trochu hlavu a patu.
  • Strana:
  • 1

Téma: Robin Hood alebo rozstreľ si svoj šíp

Robin Hood alebo rozstreľ si svoj šíp 15. čen 2016 11:14 #1

Skoro každý pozná Robina Hooda, slávneho to anglického lukostrelca, ktorý sa preslávim okrem iného aj tým, že na jednom turnaji prestrelil súperov šíp (páč ani nemal na výber, lebo chcel streliť desiatku a v desiatke už jeden šíp bol).
V reálnom živote lukostrelca sa to stane tiež, že si jedným šípom rozstrelíte anus druhého šípu. Na konci apríla som si len tak strieľal (30m), celkom sa mi darilo, strelím ďalší šíp a prásk, výsledok viď foto.


V minulú nedeľu, pri ďalšom tréningu som to ,bohužiaľ, dokázal znovu. Ono by ma to až tak neštvalo, ale nejako sa mi už začali míňať šípy.....Najväčšia drzosť ale prišla dnes, kedy som si po 3 dňoch zase rozstrelil šíp...

Tu sú všetky 3 pohromade, vyzerá to celkom ako nejaké moderné umenie.


Vidím to tak, že v blízkej dobe budem musieť urobiť nákup nových šípov.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Robin Hood alebo rozstreľ si svoj šíp 15. čen 2016 12:28 #2

Tohle se stává i v lepších rodinách. Zejména tam :-) Začátečníkovi to udělá radost, ale je to jen částečný důvod k jásotu, protože je to docela drahý a pokud se to stává opakovaně, značí to dvě věci. Jste dostatečně schopný lukostřelec na to, abyste se přesunul na větší vzdálenost od terče. Neumíte si zabezpečit šípy proti nastřelení.

Když popojdete o 10m dozadu, situace se zlepší. Pokud nemůžete popojít udělejte si soustavu menších terčů přemiřujte a do každého střílejte max. 2 šípy. Tím se pravděpodobnost minimalizuje. To je vůbec dobré trénovat. Není žádný umění bušit šípy do jednoho místa.

Pokud dobře koukám, tak jde o šípy Powerflight. Tam se dá koupit takové očko. Jmenuje se to G Unibushing které nalepíte do šípu místo končíku a do očka teprve nasadíte končík. Když šíp nastřelíte, rozstřelí se většinou jen plastový končík a zbytek šípu by měl vydržet. Nevýhoda je že potřebujete očka, nové končíky a možná i předělat lůžko na tětivě, protože nové končíky budou mít možná jiný průměr.

Druhá možnost je použít ocelové objímky. Ty se dávají kolem šípu, takže není potřeba měnit končíky. Ale je to taková dost výrobcem nepodporovaná možnost. Nevím jestli je na tenhle průměr šípu seženete.

Rozhodně to ale něco chce, piny, bushing, nebo objímky. Střílet na holé trubky je drahý špás.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od ml.

Robin Hood alebo rozstreľ si svoj šíp 15. čen 2016 14:14 #3

piny ok,busing ok tie obimky moc nie a hroty s "gulatsim "tvarom

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum