Menu
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Níže uvedená diskuzní vlákna jsou propojena s články na webu Bowhunter.cz
Uživatelé nemohou v této části vytvářet nová diskuzní vlákna (jsou zakládána automaticky, při publikování nového článku na webu), ale mohou se pochopitelně zúčastňovat diskuze (psát příspěvky a odpovědi).
  • Strana:
  • 1

Téma: Zakládky pro luky - seriál

Zakládky pro luky - seriál 29. čen 2018 11:21 #1

Toto je automaticky založená diskuze ke článku na webu Bowhunter.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zakládky pro luky - seriál 02. čec 2018 04:54 #2

Super už se těším na pokračování, na vém luku jsem měl různé druhy základek. QAD padačky supr ale jejich mechanismus uvnitř extremně složitý a dalo by se říct taková sezonní základka. Štětinky dobrý ale výdž taky nic extra a u terčové střelby jsem jí tak v duchu moc nevěril i když patří ktěm nejednodušším schopným základkám. Padacím kable driven jsem taky přestal věřit, díky pružince padají moc brzo a i když jsou ruzné síly pružinek tak si stou vidličkou šíp po výstřelu tím chvilkovým třením dělá taky co chce. Pomohlo mi dost olepení vydličky obyč lepící páskou z lekárničky aby se minimalizovalo tření a šíp neměl tendenci tlačit vydličku ryhleji do předu. Nakonec jsem skončil u verze limb driven kde vydlička paddá na setinu stejne díky špagátu upevněného k ramenu luku. Jeví se mi to jako jediný trvanlivý nezničitelný systém s minimální udržkou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Poslední úprava: od Peca.

Zakládky pro luky - seriál 04. čec 2018 22:06 #3

Ja som tiez skusal NAP apache, QAD, aj stetinovu teraz mam Vapor trail pro-V a uz nic ine nechcem :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zakládky pro luky - seriál 02. říj 2018 13:19 #4

Zdravim, rozumiem, ze uvedeny clanok obsahuje len zakladny prehlad. Co sa vsak tyka reflexnych lukov, spomina sa pre barebow len bezna zakladka typu Spigarelli ZT. Mna by vsak zaujimal autorov pohlad aj na ine alternativy, ako napriklad Gabriel Bidrop alebo najnovsie Zniper. Tieto patria do skupiny tzv. drop away, kedy ramienko zakladky ustupi sipu z drahy vo vertikalnej rovine. Najma pri string walking technike na kratke vzdialenosti, kedy je tzv. crawl na tetive vyrazny, to ma znacny vplyv pre ladenie luku. Vtedy vznika bezprostredne po vypusteni tetivy vyrazny kmit prednej casti sipu o ramienko zakladky, kedy sa sip vlastne od zakladky odrazi. Zatialco drop away zakladky tento negativny efekt eliminuju, kedze sa sklopia nadol.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Powered by Kunena fórum