Menu

S pokornou omluvou autorům populárního songu, který jsem tak drze parafrázoval, bych si dovolil pár slov na téma tohoto webu. Snad to někoho bude zajímat ... 

 


Ti všímavější z vás si dozajista všimli, že se tu poslední dobou nic moc nedělo. Vlastně vůbec nic. A že ta doba byla trošku delší než by se slušelo a než jsem původně předpokládal ... no nic ...

 

Co se vlastně stalo? 

 • no, mohl bych tvrdit, že zdrcen nepřesností mé střelby jsem se rozhodl jít osvědčenou cestou starých asijských mistrů a zvolil techniku vnitřní meditace. Ano, ZEN je to kouzelné slovo. Tudíž jsem se odebral někam do hor, tam pozorujíce divoké ptactvo, divou zvěř a západy slunce meditoval a koncentroval svoji mysl a tak vůbec. To vše s cílem, že jsem nakonec dovedl své JÁ na vyšší úroveň a začal konečně střílet dobře. Případně získal "vnitřní mír a rovnováhu" tak, že se za svoji mizernou střelbu přestanu stydět ... bo mi to bude jako správnému budhistovi jedno ;-) 

  Ehmmm, zní to moc hezky, ale není to pravda. Není na tom ani zbla pravdy ...


 • mohl bych taky napsat, že jste mě tak nějak vyčerpali. Že můj počáteční enthusiasmus vzdělávat každého kdo se mi připlete do cesty postupně vyprchal v kontaktu s krutou denní realitou = všemi těmi ignoranty, kterým můžete vykládat co chcete a stále zůstanou ... no ... jak to říct .. no .... no jak byli (v tom lepším případě) a to říkám ještě hodně slušně ... tohle prosím nebrat nijak ve zlém a neplatí to ani zdaleka pro všechny.

  To už asi tak hezky nezní, ale na tom už trocha pravdy je ... zas tak ne moc .. ale trošku ano ..  


 • no a potom se taky občas stane, že se vám do cesty přimotají věci, které vaši pozornost a energii prostě odkloní někam jinam. A vy se musíte nebo chcete věnovat něčemu jinému. A i když přitom víte, že byste měli to a támhleto ... tak si říkáte jojojo, zítra, pak pozítří a on je to týden, měsíc, pak rok .. no a čím je to delší, tím je to horší ...

  Tohle už by šlo skoro označit za "pravdu pravdoucí" .. 

 

a nebo to taky může být mix toho všeho, ale ono je to vlastně jedno :-)

 

No a co dál ? 


No jak jste snad už pochopili, nehodlám Bowhuntera (jako tento web) definitivně pohřbít. Ne teď a tady. Nehodlám přestat střílet z luku. Taky ne teď a už vůbec ne tady. A rád občas i něco napíšu. Jenže ono je s tím spojeno několik věcí. 

Za prvé, já už někdy opravdu nevím o čem psát. Momentálně mám v hlavě nápady tak na dva, tři články, ale to s ohledem na fakt, že jsem víc jak rok "mlčel" není nic moc. Jenže o čem taky pořád psát, že ano ? Vše důležité (teď myslím hlavně obecné informace a základy) už bylo řečeno a ono se to zase moc nemění.

Když jsem s tím před X lety začal, nebylo tu "nic". Takže jakoukoliv informaci nebo zkušenost co jsem někde získal jsem nadšeně předal dál. Jenže tímto způsobem se postupně pokryla většina témat. A ty věci napíšete jednou a je "hotovo" .... co pak ? Navíc novinky a nejnovější trendy, hlavně co se kladek týká, mě už toliko jako dřív nezajímají. Asi víc tíhnu ke starým lukům, což ale zase nezajímá nikoho jinýho .... aspoň mám ten pocit :-)

To vše znamená, že se tento web bez pomoci dalších lidí prostě neobejde. Pokud to tedy nemá být mrtvola co jednou za rok "cukne končetinou". Tím bych vyslovil DÍKY lidem, kteří mi v minulosti pomáhali web "naplnit". Myslím tím hlavně Michala L. a Ratteho .. oba pro Bowhuntera udělali obrovské množství práce a bez jejich článků by to bylo mnohem obtížnější (a ke krizi, ke které došlo, by prostě došlo o dost dřív). Oběma klukům opravdu MOC DĚKUJU a současně se jim omlouvám, že jsem na svoji práci zde v posledné době takhle rezignoval ... a doufám, že na mě/nás úplně nezanevřeli a že zase něco napíšou.

Jenže ... "vtip" je v tom, že i tak jsme stále tři. Psáno velkými písmeny TŘI. Nebo, pokud preferujete číslice tak je to "3". Prostě tři jsou tři nebo 3, ať to píšete jak chcete. A tři lidi, i kdyby si *** natrhli tak to prostě "sami nedají". Tento web, pokud má být i nadále naživu a někomu k užitku, potřebuje asi tohle :

 • Víc autorů - tím nemyslím autory, co budou plodit článek týden co týden. Nejsme noviny ani časopis a nejsme ani komerční web, kde příchozí musí nutně najít nové čtení každou návštěvu. Ale cokoliv víc jak 3 je super. Kdokoliv, kdo napíše byť jen jeden text ročně, je přínosem.

 • Témata - nikdo neočekává, že napíšete text, který způsobí v lukostřelbě a bowhuntingu revoluci. Že přijdete s informací, ze které si zbytek světa "sedne na ... prdel". Ale prostě se mi nechce věřit že tu okolo není nikdo, kdo by dokázal napsat něco zajímavýho, užitečnýho ... Z povídání u piva vím, že každou chvíli někdo další prolézá internet, diskuze a nachází zajímavé věci. Pak prostě nechápu, proč se o ně není ochoten či schopen podělit s ostatními tady ?

  Smutným důkazem bylo (svého času - rok 2017 nebo 2016 ?) představení novinek u kladkových luků - měl jsem přislíbeno XY článků, ze kterých jsem dostal nakonec kolik? Asi 2 nebo 3 ? A ty všechny byly od Ratteho, který sem už stejně píše. Zbytek ... tak nějak utek'. Nevím proč ... 

  Nemyslím to zle, ale použiju staré české přísloví .. "V zemích slepých, jednooký králem". Chápete dobře - jakákoliv informace je lepší než žádná. I pokud se vám třeba zdá, že o tomhle nemá cenu psát "...protože o tomhle snad už ví každej..." pak vězte, že má cenu o tom psát ... vždycky najdete někoho, koho to zajímá .. komu to pomůže, kdo si to přečte se zájmem, komu tím uděláte radost. Pokud máte pocit, že zrovna vy nejste dost dobří na to, abyste psali/poučovali ostatní tak odložte své obavy stranou. Už jen fakt, že vás napadlo nějaký článek napsat znamená, že máte co říct. A nikdo zde neočekává, že autoři zde píšící jsou 100% profíci. Nejsou. Jsou to amatéři. Nadšenci. To je celý. 

 

Bowhunter nikdy nebude web, kde se rodí revoluční myšlenky a technologie. Nikdy neměl takové ambice. Jsme fanouškovský web určený pro české a slovenské návštěvníky, kteří zde můžou najít informace, které z jakéhokoliv důvodu nenašli někde jinde. To zamená, že zde klidně můžeme probírat věci a témata a nápady, které se už dávno řešily a vyřešily jinde - třeba amerických diskuzích. A přesto zde najdou vděčné čtenáře ... Od toho jsme tady .. právě proto tento web vznikl ... 

Pokud se z nějakého důvodu necítíte na to psát na "hlavní web", zkuste své příspěvky a myšlenky směrovat do Diskuzního fóra. To má totiž tu výhodu, že dokáže udržet web aktivní i v případě, že hlavní admin na to momentálně kašle .. nebo na to prostě nemá čas nebo tak něco. Aktivní diskuze totiž dokáže (ano chápu, že pouze do jisté míry a do jisté doby) nahradit absentující obsah na webu ... docela dost mi to pomáhá a je to taky jeden z důvodů proč diskuzní fórum vzniklo.

Takže tak ... tím bych tuto myšlenku a s ní související text s dovolením uzavřel. Stručně shrnuto by to šlo napsat jako

.. "pokračujeme ... ještě nekončíme ... ale bez toho, aby se snažili (byť jen trochu) i ostatní to nemůže vydržet dlouho .. " :-))

 

To je celý. Držme si palce ať nám to vydrží co nedýl ..

H.


disbut2